Сабақ жоспары
|
Сабақ: 1 |
Мектеп: №219 |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Абсадикова Ф |
|||
|
Сынып: 7 «б» |
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Өрнектерді тепе - тең түрлендіру
|
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Өрнектерді тепе - тең түрлендіруде формула негізге алынады |
|||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар істей алады: Қысқаша көбейту формулаларындағы қажетті формуланы атай алады
|
|||
|
|
||||
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады: Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығара алады |
||||
|
|
||||
|
Кейбір оқушылар істей алады: Қысқаша көбейтудегі формуланың барлығын түрлендіруде пайдалана алады |
||||
|
|
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
|||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
||||
|
|
||||
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер |
||||
|
|
||||
|
|
||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
|
||||
|
|
||||
|
Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар: |
||||
|
|
||||
|
Жетістік критерийлері: |
|
|||
|
Алдыңғы оқу |
Өрнектерді тепе - тең түрлендіре алады |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз |
Ресурстар |
||
|
Басы
|
3мин 2 мин
5 мин
3мин
|
І.Ұйымдастыру кезеңі 2.Топқа бөлу. Оқушыларды 3 топқа фигуралар арқылы бөлу 1- Топ 2- Топ 3- Топ ІІ.Өткен сабақты еске түсіру. 1 . Бүтін сандар деген не ? 2 . Бүтін сандардың белгіленуі ? 3 . Рационал сандардың белгіленуі № 4 . Ортақ көбейткіш дегеніміз не ? 3. Ой қозғау . Формулалар (a + b)2 =(a² +2ab+b² ), ( a - b ) 2 = ( a² - 2ab + b² ) (a + b )3= a3 +3a2b+3ab² +b 3) , a3 + b 3 = ( a + b )( a² - ab + b² ) , a3 - b 3 = ( a - b )( a² + ab + b² ) a2 - b 2 = ( a - b )( a + b ) |
Парақшапар
Интер-белсенді тақта, электронды оқулықтар Электронды оқулық
|
|
Ортасы
|
20мин
|
Сабақтың тұсаукесері: Жаңа сабақты түсіндіру , формулаларды тиімді пайдалану 2.Топтық жұмыс Үш топқа жаңа сабақтан бір – бір тапсырма беріледі . Үш топ берілген тапсырманы топта талқылап , постерге түсіреді . 3-топ-қа Жұптық жұмыс Деңгейлік тапсырмалар беріледі № 457 ( 1,2,3) , № 461 (1,2,3) , № 470 Топ мүшелері рөлдерді ( уақыт сақшысы , хатшы , баяндамашы , төраға , бақылаушы ) өзара анықтап алады . Бақылау парағы бойынша топ мүшелерінің тақырыпты ашуға қосқан үлесі бағаланады. Кері байланыс: 1) Топта жұмыс істеу ұнады ма? 2)Бақылаушының берген бағалауымен келісесіздер ме? Неліктен?
|
Оқулық |
|
Соңы
|
Ү.Қорытынды. Жеке жұмыс Сәйкестендіру тесті .
4х * ( 2 + 3х ) 5* (х2 - у2 )
2х + 4х² mn*( mm + 3 ) Рефлексия: Жазған жауаптарын
тілек ағашына жапсырады. |
Парақша |
|
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|
1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушылар өзара қолдау, көмек көрсетуді жүзеге асырады. 2.Қабілеті жоғары оқушыларға тест тапсырмасы беріледі, дұрыс нұсқаны мұқият ойланып белгілейді.
|
1.В бақылау парағы 2.Үздігін анықтау 3.Өзіндік жұмыс 4 Екі жұлдыз, бір ұсыныс 5.Рефлексия |
1. Алгебра 2. АКТ (электронды оқулық, бейне ролик)
|
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
|
Қорытынды бағамдау |
||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.