начало анализа

  • doc
  • 09.05.2020
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала 137.doc

Мектеп №25 орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні Б.Ж.Искакова

Сынып 7

Сабақтың тақырыбы

Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.2.5 Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің  қасиетін қолдану.

7.2.3.1Құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің  заңдылығын және жетіспейтін мүшелерін анықтау.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Сандардың дәрежесін таба алады.

Көптеген оқушылар:

Дәреженін қасиеттерін өрнектерді ықшамдауда  қолданады

Кейбір оқушылар:

 Құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығын және жетіспейтін мүшелерін анықтап таба алады.

Бағалау критерийі

Сандардың дәрежесін таба алады

Дәреженін қасиеттерін  біледі

Дәрежесі бар өрнектерді ықшамдай алады

Заңдылықтарды қолданып белгісіз мүшені анықтай алады.

Тілдік мақсаттар

-дәреженінің қасиеттерін ауызша және жазбаша түсіндіреді

-есептер шығаруда ауызша болжап , өз таңдауларын негіздейді.

 

 

 

Құндылықтарға баулу

Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету, қарым-қатынас жасау қабілеттері артады, тарихтың, мәдениет пен тілдің тұтастығы.

Пәнаралық байланыс

Физика(сандардың дәрежесін табу), қазақ тілі(нақыл сөз)

Алдыңғы білім

 

 

 

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Ұйымдастыру

Ресурстар

Басталуы

5 минут

Психологиялық ахуал. Оқушыларға жайлы ахуал ұйымдастыру мақсатында ширату жаттығуын жүргіземін

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топтастыру: «Адасқан сандар  бойынша үш топқа бөлінеді.                                                              

1 топ  2,4,8,16

2 топ 3,9,27,81

3 топ 4,16,64,256

4 топ 5,25,125,625

Описание: Картинки по запросу ноутбук на столеКартинки по запросу ақпаратКартинки по запросу өлшемдерКартинки по запросу единицы

Тапсырма 1. Оқушылардың білім деңгейін анықтау

Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Сұрақты қағып ал?

-          

-          

 

 

-          

-          

-         .

«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау

Бұршақ салынған қапшық

 

 

 

 

 

Описание: I:\тото\Дитдактиткалық материалдар Сембаева Т\бас бармақ.jpg

Ортасы

22 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тапсырма 2. Есептер шығару арқылы жасырылған сөйлемді тауып, мағынасын ашу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Жапсырмалы смайликтер» арқылы бағалау

Ақпарат жазылған А 4

 

 

 

 

 

 

Описание: http://uskz.org/_ld/22/27014534.jpg

Тапсырма 3.  Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Ойлан –жұптас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Бес саусақ» әдісі арқылы сәтті шыққан топты бағалау

 

 

 

 

 

 

А 3, түрлі-түсті қаламдар

Суреттері

Смайликтер

Аяқталуы

3 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

Ішкі жиынтық бағалау

15 минут

Үйге тапсырма

 

 

 

 

 

(ҚБ) «Асық » әдісі  арқылы бағаланады.

Жасыл - Мен жақсы меңгердім.

Қызыл - Маған әлі де қолдау қажет.

Көк - Мен түсінбедім.

Кері байланыс:

«Досыма сыйлық» әдісі қолданылады.

Сабақта жанындағы досы белсенді қатысса сыйлық ұсынады. Егерде белсенділік танытпаса жақсы тілек айтады.

 

Описание: Картинки по запросу Асык картинкасы

 

Описание: C:\Users\Админ\Downloads\imagesтпмс.jpg

Описание: C:\Users\Админ\Downloads\imagesааа.jpgОписание: C:\Users\Админ\Downloads\имс.jpg

 

Саралау.

Барлық оқушылар: Сандардың дәрежесін таба алады

Көптеген оқушылар:                                                                 Дәреженін қасиеттерін  өрнектерді ықшамдауда  қолданады

Кейбір оқушылар: Құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығын және жетіспейтін мүшелерін анықтап таба алады.

ҚБ: «Бес саусақ», «Бас бармақ»,

«Асықтар» , «Смайлик» әдістері  арқылы бағаланады.

Кері байланыс: «Досыма сыйлық» әдісі қолданылады.

 

 

 

 

 

 

 

 Сабақ бойынша рефлексия                                 Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз

-Кім критерийлерге  жетті?

-Қандай  қиындықтар болды?

-Қандай  тапсырма қызықты  болды?

«Өз жетістігін бағалау»  парағы

Оқушыларға  жасыл  және  сары  стикерді  таңдап,  өз жеке  жетістігін  бағалау  ұсынылады.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да  ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары

туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?