Пәні : Дүниетану
Сабақтың тақырыбы : Жануарлардың тіршілігіне қажетті жағдай
Сабақтың мақсаты: Жануарларға қандай жағдайлар қажеттігі туралы түсінемін. Жануарлар тіршілік ортасы әртүрлі болатыны туралы айта аламын.
Табыс критерийлері : Жануарлар тіршілігіне су, жарық және жылу маңызды екенін түсінемін.
жануарларға қандай қамқорлық керек екенін , жануарлардың жер бетінде және жер астында тіршілік ететінін білеміні.
Оқыту нәтижелері : Суда тіршілік ететін жануарлар мен құрлықта мекендейтін жануарларды ажырата алады. Олардың түрлерін ,немен қоректенетінін атап бере алады.
Сабақ кезеңдері Уақыты
(мин) Мұғалімнің іс - әрекеті
Оқушылардың
іс- әрекеті
дереккөздер
Ұйымдастыру кезеңі
Қызығушылықты ояту
Ой қозғау
Мағынаны тану
Сергіту сәті
Топтастыру әдісі
Сұрақ- жауап
Бағалау
Үйге тапсырмасы
5минут
2 минут
3минут
1 минут
15минут
10минут
10 минут
Ынтымақтастық атмосферасын орнату барысында оқушыларды шеңберге тұрғызып «Ыстық алақан» жаттығуын жүргіземін . Оқушылардың бір - бірінің алақанын ұстап жақсы тілектерін тілейді .
Мақсатым:
Оқушылар арасында ынтымақтастық ,татулық , бір –біріне деген мейрімділік, достық, қарым –қатынас орнату.
Оқушыларға шеңбер ішінде тұрған үстел үстінен жануарлардың суреттерін алғызып, топтарға біріктіремін.
Топтар :
1. Қоян
2. Аққу
3. Тауешкі
4. Бақа
Көрсетілім АКТ –пайдалану мақсатым : Визуалды көру, есте сақтау арқылы күн , шөп, жем, бидай, арпа, жаңғақ, су суреттерін көрсетемін.
-Балалар бұл суретте нелер бейнеленген?
-Бұл заттар қандай тіршілік иелеріне қажетті деп ойлайсыңдар?
-Дұрыс айтасыңдар балалар бұл түрлі жануарлар тіршілігіне қажетті заттар екен.
Смайликтер арқылы бағалаймын
Тақырыпты жазу Оқулықпен жұмыс тақырыпты
Джигсо әдісін пайдалану арқылы жүргіземін. Әдісті қолданудағы мақсатым: Тақырыпты толық меңгеру үшін ,Бір –бірімен қарым қатынас жасай алады.
Тақырыпты бөліктерге бөліп оқуға тапсырма беремін. Оқушылырды сырттай бақылап түсінгендерін ауызша баяндатамын.
Сергіту сәтінде мен «Ашық күн» жаттығуын жасатамын
Әр топ оқушыларына тапсырмалар беремін.
Жер астында және жер бетінде мекендейтін жануарлар.
Суда тіршілік ететін жануарлар
Шөлде тіршілік ететін жануарлар
1.Жануарлардың тіршілік ортасы дегеніміз не?
2.Жануарлардың ауаның қажеттілігі туралы әңгімеле
3.Қандай жануарлар сусыз өмір сүреді.
4. жануарларға жылу пен жарықтың керектігін дәлелде.
Оқушылардың жинаған смайликтеріне қарай бағалаймын.
Қосымша іздену , сурет салып келу
Оқу құралын дайындап . Бір -бірінің алақанын ұстап бүгінгі сабаққа жақсы тілектерін білдіреді.
Мысалы : Сен өте әдемісің , бүгінгі күнің шуақты өтсін т.б
Оқушылар жануарлар бейнеленген суреттері бойынша
Қоян,Аққу,
Тауешкі
Бақа суреттер арқылы топқа бірігеді .
Суреттерді көру арқылы заттардың қандай тіршілік иелеріне қажетті екенін атап, әңгімелейді.
Бағалауды таныстыру
Мәтінді топқа бөліп оқу . Сабақты бірлесіп оқу және бірін –бірін оқыту арқылы меңгерту
Оқушылар Ашық күн жаттығуын жасайды.
Қыз бен баланың қимылын қайталап билеу.
Сол жануарлардың қайда мекен ететінін талқылап, өз ұяшығына жапсырады.
.
Оқулықты пайдаланып және интернет желісін пайдалану арқылы іздену
АКТ –ны пайдаланамын
Видеоролик
Үлестірмелі мәтіндер
Пәні : Дүниетану
Сабақтың тақырыбы : Жануарлардың тіршілігіне қажетті жағдай
Сабақтың мақсаты: Жануарларға қандай жағдайлар қажеттігі туралы түсінемін. Жануарлар тіршілік ортасы әртүрлі болатыны туралы айта аламын.
Табыс критерийлері : Жануарлар тіршілігіне су, жарық және жылу маңызды екенін түсінемін.
жануарларға қандай қамқорлық керек екенін , жануарлардың жер бетінде және жер астында тіршілік ететінін білеміні.
Оқыту нәтижелері : Суда тіршілік ететін жануарлар мен құрлықта мекендейтін жануарларды ажырата алады. Олардың түрлерін ,немен қоректенетінін атап бере алады.
Сабақ кезеңдері Уақыты
(мин) Мұғалімнің іс - әрекеті
Оқушылардың
іс- әрекеті
дереккөздер
Ұйымдастыру кезеңі
Қызығушылықты ояту
Ой қозғау
Мағынаны тану
Сергіту сәті
Топтастыру әдісі
Сұрақ- жауап
Бағалау
Үйге тапсырмасы
5минут
2 минут
3минут
1 минут
15минут
10минут
10 минут
Ынтымақтастық атмосферасын орнату барысында оқушыларды шеңберге тұрғызып «Ыстық алақан» жаттығуын жүргіземін . Оқушылардың бір - бірінің алақанын ұстап жақсы тілектерін тілейді .
Мақсатым:
Оқушылар арасында ынтымақтастық ,татулық , бір –біріне деген мейрімділік, достық, қарым –қатынас орнату.
Оқушыларға шеңбер ішінде тұрған үстел үстінен жануарлардың суреттерін алғызып, топтарға біріктіремін.
Топтар :
1. Қоян
2. Аққу
3. Тауешкі
4. Бақа
Көрсетілім АКТ –пайдалану мақсатым : Визуалды көру, есте сақтау арқылы күн , шөп, жем, бидай, арпа, жаңғақ, су суреттерін көрсетемін.
-Балалар бұл суретте нелер бейнеленген?
-Бұл заттар қандай тіршілік иелеріне қажетті деп ойлайсыңдар?
-Дұрыс айтасыңдар балалар бұл түрлі жануарлар тіршілігіне қажетті заттар екен.
Смайликтер арқылы бағалаймын
Тақырыпты жазу Оқулықпен жұмыс тақырыпты
Джигсо әдісін пайдалану арқылы жүргіземін. Әдісті қолданудағы мақсатым: Тақырыпты толық меңгеру үшін ,Бір –бірімен қарым қатынас жасай алады.
Тақырыпты бөліктерге бөліп оқуға тапсырма беремін. Оқушылырды сырттай бақылап түсінгендерін ауызша баяндатамын.
Сергіту сәтінде мен «Ашық күн» жаттығуын жасатамын
Әр топ оқушыларына тапсырмалар беремін.
Жер астында және жер бетінде мекендейтін жануарлар.
Суда тіршілік ететін жануарлар
Шөлде тіршілік ететін жануарлар
1.Жануарлардың тіршілік ортасы дегеніміз не?
2.Жануарлардың ауаның қажеттілігі туралы әңгімеле
3.Қандай жануарлар сусыз өмір сүреді.
4. жануарларға жылу пен жарықтың керектігін дәлелде.
Оқушылардың жинаған смайликтеріне қарай бағалаймын.
Қосымша іздену , сурет салып келу
Оқу құралын дайындап . Бір -бірінің алақанын ұстап бүгінгі сабаққа жақсы тілектерін білдіреді.
Мысалы : Сен өте әдемісің , бүгінгі күнің шуақты өтсін т.б
Оқушылар жануарлар бейнеленген суреттері бойынша
Қоян,Аққу,
Тауешкі
Бақа суреттер арқылы топқа бірігеді .
Суреттерді көру арқылы заттардың қандай тіршілік иелеріне қажетті екенін атап, әңгімелейді.
Бағалауды таныстыру
Мәтінді топқа бөліп оқу . Сабақты бірлесіп оқу және бірін –бірін оқыту арқылы меңгерту
Оқушылар Ашық күн жаттығуын жасайды.
Қыз бен баланың қимылын қайталап билеу.
Сол жануарлардың қайда мекен ететінін талқылап, өз ұяшығына жапсырады.
.
Оқулықты пайдаланып және интернет желісін пайдалану арқылы іздену
АКТ –ны пайдаланамын
Видеоролик
Үлестірмелі мәтіндер
тізбектелген 3 сабақ.pptx
Открыйтый урок
ҚОШ
КЕЛДІҢІЗДЕР !
Открыйтый урок
Психологиялық
дайындық
Күннің көзі
түсті
жаттығуы
Открыйтый урок
Топқа
бөлу
1топ
“Көбелек”
2топ
“Қарлығаш”
3топ
Инелек”
Открыйтый урок
ҮЙ ЖҰМЫСЫН
ПЫСЫҚТ
АУ
Открыйтый урок
1.Жануарлар тіршілігі үшін не қажет?
2.Олар немен тыныс алады?
3.Ұзақ су ішпей жүретін жануарды ата.
4.Қандай жануарлар түнде жем аулайды?
5. Жануарлар қалай қоректенеді?
Открыйтый урок
Открыйтый урок
Сабақтың тақырыбы: Жануарлар
табиғатқа қалай
бейімделеді
Сабақтың тақырыбы:
Жануарлар табиғатқа қалай
бейімделеді
Открыйтый урок
Сабақтың
мақсаты:
Табыс критериилері:
Оқыту нәтижесі:
Открыйтый урок
Мәтінмен
жұмыс84-86 бет
Открыйтый урок
Сергіту сәті
Сергіту
сәті
Открыйтый урок
Открыйтый урок
“Сен білесің бе? кезеңі
Открыйтый урок
1-топ Табиғатта қандай өзгерістер болады?
Жыртқыштар өз жемін табуға қалай
бейімделген ?
2-топ Жануарлар жыртқыштардан қалай қорғанады?
Неге Кейбір жануарлар ұйқыға кетеді?
3-топ Ағаш қабығының астында тіршілік ететін
жануарларды атаңыз?
Салқын түскенде қандай жануарлар азық табуға
қиын түседі ?
Открыйтый урок
Үйге
тапсырма
Сұрақ дайындау
Мәтінді
қайталау
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.