ПЛАН ЗАНЯТТЯ Тема Лідерство

  • docx
  • 10.10.2021
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала 000198.docx

ПЛАН ЗАНЯТТЯ  

Тема                                                Лідерство                                                       

Мета заняття:

методична                       удосконалення основи раціонального економічного мислення у студентів і здатність до нестандартних рішень на   основі   інноваційних  педагогічних  технологій                       

дидактична          забезпечити засвоєння основних знань з теми: понять та їх визначення; розвивати логіку мислення; формувати навички  самостійної, пошукової роботи; стимулювати розвиток та уміння студентів аргументувати свою відповідь                        

виховна               виховувати культуру спілкування та розвиток студентів на занятті

Вид заняття: лекція

Тип заняття:                       поточна                                                                     

Методи та форми:  комбіноване,     частково-пошуковий                                 

Міждисциплінарні зв’язки:

забезпечуючи:          Історія,   Філософія,   Математика,    Економічна теорія

забезпечувані:          Економіка металургійних  підприємств                             

Технічні засоби навчання:              конспект,  комп’ютер                                  

Методичне забезпечення:                  тести,   таблиці,     навчальні  посібники               

 

Література:

Основна:

1 Гірняк О.М., Лазановський П.П. Менеджмент.  -  К.: Знання, «ЦУЛ», 2004.

2 Соболь С.М., Багацький В.М. Менеджмент: Навч.посібник. - К.: КНЕУ, 2005.

3 Михайлова С.І. Менеджмент. Навч.посібник. - К.: ЦУЛ, 2012.

Допоміжна:

1 Хміль Ф.І. Менеджмент: Підручник. – Київ, 2003.

 

 ЗМІСТ І ХІД ЗАНЯТТЯ

 

1 Організаційна частина

     - відмітка в журналі відсутніх;

     - перевірка готовності до заняття студентів, аудиторії, обладнання;

     - перевірка виконання д/з черговими (консультантами).

 

2 Актуалізація опорних знань.

    2.1  Фронтальна бесіда ( інший засіб діагностики).

    2.2   Аналіз відповідей студентів, виставлення оцінок у журнал.

 

3 Викладання нового матеріалу.

    3.1 Тема заняття.

    3.2 Мотивація вивчення теми.

Менеджеру, щоб успішно виконувати управлінські функції, потрібно вміти вести за собою підлеглих. Виступаючи сьогодні в ролі керівника, дипломата, інноватора, вихователя і просто людини, він перш за все представляє себе як керівник (лідер). Лідерство у сучасному менеджменті домінує у всіх сферах професійної діяльності керівника будь-якого рангу. Трудовий процес протікає у соціальних групах, в кожній із яких є індивід, до якого прислуховуються і приглядаються інші. Це керівник, лідер. Він впливає на оточуючих головним чином за рахунок авторитету та харизматичних якостей (людяності, піклування тощо). Сьогодні колективам потрібні керівники з прогностичним типом мислення, високо інтелектуальні, професійно підготовлені, стресо стійкі тощо. Лише керівникам з такими характеристиками можуть довіряти підлеглі, покладаючи на них весь процес керівництва.

 

    3.3 Мета (для чого вивчаємо тему).

З’ясувати природу лідерства та усвідомити взаємозв’язків між категоріями «вплив», «влада», «залежність», «лідерство». Ідентифікувати різні підходи до вивчення лідерства. Визначити недоліки традиційних підходів до вивчення лідерства і засвоїти основні положення сучасних концепцій лідерства.

 

    3.4 План вивчення нового матеріалу.

1 Суть процесу керівництва та лідерства

2  Авторитеті керівника

3  Стилі керівництва та типи менеджерів

4  Ситуаційна модель лідерства

 

3.5 Виклад нового матеріалу.

 

4 Закріплення нового матеріалу. (Вказати засоби діагностики)

5 Підсумки заняття.

6 Домашнє завдання.