Практична робота № 12 «Спілкування на форумах».

  • doc
  • 26.11.2021
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала 30.doc

Урок 30

 

Тема: Форуми. Практична робота № 12 «Спілкування на форумах».

 

Навчальна мета: Познайомити учнів з форумами та навчити спілкуватися на форумах, познайомитися з етикетом спілкування

 

Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, уміння запам’ятовувати.

 

Виховна мета: Виховання уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.

 

Тип уроку: Комбінований урок

 

Структура уроку

I.                  Організаційний момент

II.               Етап орієнтації

III.           Етап проектування

IV.            Етап навчальної діяльності

V.                Контрольно-оцінювальний етап

VI.            Домашнє завдання

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Етап орієнтації

IIІ. Етап проектування

1.      Форум

2.      Практична робота № 12

3.      Підсумок уроку

ІV. Етап навчальної діяльності

Форум.

Форум Интернет-ресурс, популярний вид спілкування в Інтернеті. На форумі створюються теми для спілкування, що робить його кращим за чат. Всі, кого цікавить певна інформація, можуть зручно й швидко переглянути її на форумі. На форумі є адміністратори (власники форуму- створюють категорії, розділи та підрозділи форуму, можуть видаляти та коригувати повідомлення додавати та видаляти користувачів, встановлювати права для них, переводити в групу або давати привілеї) та модератори (обслуговуючий персонал, який стежить за виконанням установлених правил і порядку). Форуми можуть бути присвячені програмному забезпеченню, автомобілям, футбольній команді і т. д.

На форумах може застосовуватися надзвичайно гнучке розмежування доступу до повідомлень. Так, на одних форумах створення нових повідомлень доступні будь-яким випадковим відвідувачам, на інших — необхідна попередня реєстрація (найбільш поширений варіант) — ці та інші форуми називають відкритими. Застосовується і змішаний варіант — коли деякі теми можуть бути доступні до запису всіх відвідувачів, а інші — тільки зареєстрованим учасникам. Крім відкритих, існують закриті форуми, доступ до яких визначається персонально для кожного учасника адміністраторами форуму. На практиці також нерідко зустрічається варіант, коли деякі розділи форуму загальнодоступні, а решта доступна тільки вузькому колу учасників.

У темі форуму є дописи від відвідувачій які називаються тредом (топіком)

Порушення теми або вихід за її межі називають офтопік.

Надсилання однакових повідомлень називають флуд.

Недопустимі слова чи образи на форумі називають флейм.

Особи, які цілеспімовано провокують конфлікти називаються тролі.

Заборона, покарання за порушення на форумі називають баном. Порушника забанюють.

Прикладом форума є Одеський форум http://forum.od.ua/

Під час спілкування на форумі необхідно дотримуватися таких правил:

1.      Тримайте особисту інформацію захищеною/в таємниці.

2.      Інформуйте адміністратора чата, якщо ви стикнулися або побачили ображання/притискання.

3.      Якщо ви почуваєте себе некомфортно, залиште чат-кімнату.

4.      Скажіть своїм батькам, якщо ви почуваєте себе незручно на будь-якій стадії спілкування.

5.      Будьте уважними до інших людей, коли спілкуєтеся у чаті, не відповідайте на непристойну лексику або пропозиції непристойного характеру.

 

Практична робота № 12 «Спілкування на форумах»

1.      Зайдіть під користувачем учень (або інший, вказаний вчителем).

2.      Запустіть браузер будь-яким відомим вам способом.

3.      Зайдіть на адресу  форуму учнів(знайдіть таких форум за допомогою пошукової системи)     

4.      Розгляньте і розберіться в інтерфейсі форуму.

5.      Спілкуйтесь, дотримуючись етикету спілкування в мережі

6.      Відправте повідомлення в обраній вами темі, яке містить зображення або музику

7.      Зареєструйтеся на форумі «Острів знань» (http://ostriv.in.ua) Створіть власну тему та запропонуйте відвідувачам взяти участь в її обговоренні.

8.      Повідомте вчителя про виконане завдання.

9.      Отримайте оцінку за роботу.

 

V. Контрольно-оцінювальний етап

Фронтальне опитування

  1. Що таке форум?
  2. Як переглянути повідомлення на форумі?
  3. У чому полягають функції модераторів на форумі?
  4. Як створити нове повідомлення в темі?
  5. Як створити нову тему на форумі?

 

Учитель виставляє оцінки за роботу на уроці та аргументує їх.

 

VІ.  Домашнє завдання       

Підготуватися до тематичного заліку

§ 3.5 пит. 1,4,6,8,12 с. 249

Завд. 1 с. 249


Скачано с www.znanio.ru