|
Сабақтың тақырыбы: Антонимдер |
Сыныбы: 5 «а» Күні: 28.10.2015 Мұғалімі: Амангельдиева Г.Қ |
Күтілетін нәтиже: Оқушылардың ойын еркін жеткізуге үйренеді; топтық жұмыс ұйымдастыру арқылы сынып арасында ұйымшылдықтың көрініс табуы |
Модуль: Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер,СТО,Бағалау,Оқытудағы басқару және көшбасшылық |
|||
|
Сабақтың мақсаты:
|
Оқушыларға антонимдер туралы түсінік беру;
|
|||||
|
Табыс критерийлері:
|
Сауатты жазуды үйренеді, ойын ашық жеткізе білуге дағдыланады |
|||||
|
Технология, әдіс, стратегиялар: |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
Уақыты |
||
|
Қызығушылықты ояту
Стикердегі әдіс
Мағынатану Түсіну әдісі Өзін-өзі бағалау
«Кім жылдам?» әдісі
Кітаппен жұмыс
Шығармашылық тапсырмалар
Сергіту сәті
Терме диктант
Шағын тест
Синквейн немесе бес жолды өлең әдісі
Семантикалық карта
«Дыбыстар сөйлейді» Өзін-өзі бағалау
Ой-толғаныс Қорытынды
Бағалаау
|
Оқушыларға тақтада берілген жұмбақ сөздердің соңғы үшінші сөздерінің алдыңғы әріптерімен сабақтың тақырыбын анықтатамын
Оқушыларды стикерлер арқылы бөлемін
Антоним сөздерді суреттер көрсету арқылы айтқызамын
Оқушыларға антоним сөздер беріледі, артынан оқушы жауаптарынан кейін дұрыс-бұрыстығын анықтау үшін оқушыларға жауаптары шығады
Оқушыларға 96-97-99 жаттығуларды топтарға бөліп беремін, 97-жаттығуда мақалдар аз болса, өзім басын айтамын.
А.Құнанбаевтың өлеңдерінен Антоним сөздерді табуға тапсырамын.
Оқушыларға антоним сөздері бар жұмбақтар жасырамын.
Интерактивті тақтаға антоним сөздер беріледі. Соның ішінде зат есімнен болған антонимдерді оқушыларға теріп жазуды тапсырамын
Оқушыларға 6 сұрақты қамтитын тест тапсырмасын беремін
Оқушыларға өлеңнің шарты тақтада көрсетіледі
Тақтада кестеде мысалдар беріледі
Оқушыларға «Антоним» сөзінің бастапқы әрпінен басталатын сөздер құрауға тапсырамын.
Нені білдік? Не үйрендің? Сұрақ қоямын
Оқушыларды тәтті кәмпиттер таратамын
|
Оқушылар жауапты айту арқылы сабақ тақырыбын анықтайды.
Оқушылар стикерлердің түстеріне қарай бөлінеді
Оқушылар суретті сөзбен айтып, антоним сөздер қатарын айтып шығады.
Оқушылар жауап береді .
Оқушылар тапсырманы орындайды . Мақалдарды жалғастырады.
Оқушылар ақын өлеңімен танысып, ішінен антоним сөздерді топпен ақылдасып айтады, дәптерлеріне теріп жазады.
Оқушылар жұмбақтардың шешімін айтады. Оқушылар орындайды
Оқушылар теріп жазады.
Оқушылар тапсырманы орындайды, жауаптары бойынша тексереді.
Сол бойынша еркін бір тілге қатысты тақырыпты алып, өлең құрастырады.
Мысалдарды сәйкестендіреді
Оқушылар антонимдерге байланысты өз ойларын жазып шығады. Оқушылар өз- өздерін бағалайды.
Оқушылар жүрекшелерге жазады
Сол арқылы бағалаймын
|
Интерактивті тақта
стикерлер
Интерактивті тақта
Интерактивті тақта,
Дәптер, қалам, оқулық
Интерактивті тақта,
Интерактивті тақта
Дәптер, қалам
Дәптер, қалам
А4 формат, маркерлер
Интерактивті тақта, активті қалам
А4 формат, маркерлер
стикер
конфеттер
|
3 минут
2 минут
2 минут
2 минут
10 минут
5-7 минут
2- 3 минут
5 минут
3 минут
5 минут
5 минут
5 минут
2- минут
2 минут
|
||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.