Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.4А Ақпараттық жүйелер |
Мектеп: |
|||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
Сынып: 10 |
Қатысқандардың саны Қатыспағандардың саны: |
: |
||||||
Сабақ тақырыбы |
Сұраулар |
|||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.3.3.1 алынған деректерді пайдаланып сұрау салу (SQL (эс кю эль)) |
|||||||
Сабақ мақсаттары |
· Деректер сөздігінің мақсатын түсіндіру · DDL деректерін анықтау тілін және DML деректерін манипуляциялау тілін салыстыру |
|||||||
Дескрипторлар |
· Оқушылар деректер сөздігінің мақсатын түсіндіре алады · Оқушылар DDL деректерін анықтау тілін және DML деректерін манипуляциялау тілін салыстыра алады |
|||||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқытудың тілдік мақсаты Пәнге тән лексика және терминология: SQL тілі сұраулары, DDL, DML, SELECT, UPDATE, INSERT, and DELETE Диалогтар мен хаттарға арналған пайдалы өрнектер: Бастапқы кілт - бұл..., ал сыртқы кілт ... Таңдау үшін ... сізге келесі сұрау жасау керек ... |
|||||||
Құндылықтарды дарыту
|
Сыйластық, топта жұмыс істей білу |
|||||||
Пәнаралық байланыстар |
|
|||||||
Бастапқы білім
|
Көпкестелі деректер базасын құру, кестедегі байланысты анықтау, ДБ-дағы сұраулармен (сұраныстармен жұмыс істеу), Access формалары. |
|||||||
Сабақ барысы |
||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет
|
Ресурстар |
||||||
Сабақтың басы 0-5 мин
|
Мұғалім мен оқушылар өткен сабақтың оқу мақсатын есіне алады. Олар деректер базасы (қоры), сұраулар (query), іріктеуге сұраулар теримндерін, ДБ-дағы кестелер арасындағы байланыстарды қайталайды |
Тақта, презентация, оқу мақсаттары |
||||||
5-10 мин
|
Мұғалім сабақ тақырыбын анықтайды және оқыту мақсатын көрсетеді. SQL дегеніміз не? Мұғалім SQL-тілінің құрылымын түсіндіре бастайды |
Оқу мақсаттары, презентация |
||||||
10-20 мин |
Оқушылар 2 топқа бөлініп, келесі тақырыптар бойынша шағын зерттеулер жүргізеді: 1 топ-DDL деректерді анықтау тілі және 2 топ - DML деректерді манипуляциялау тілі Әр топ постер түрінде презентация дайындайды |
DML wikibooks DDL wikibooks |
||||||
20-25 мин |
Оқушылар класс алдында өздерінің зерттеулерін, постерлерін таныстырады |
|
||||||
25-30 мин |
Мұғалім DML командаларының жұмысын түсіндіреді |
Презентация |
||||||
30-38 мин
|
Оқушылар sqlzoo сайтында № 1, 2, 5, 8, 12 практикалық тапсырмаларын орындайды
|
http://sqlzoo.net/wiki/SELECT_from_Nobel_Tutorial |
||||||
38-40 мин |
Мұғалім мен оқушылар бүгін өткен командалардың тағайындалуын қайталайды және сабақ қорытындысын шығарады |
|
||||||
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және
техника қауіпсіздігінің ережелерін сақтау |
||||||
|
(1) Тапсырмаларды орындау кезінде әр оқушыға немесе топқа кері байланыс. (2) сынып аралау кезіндегі оқушылардың жұмысын қарау. (3) оқушылардың тапсырмаларының оқу мақсатына сәйкестігін тексеру (4)оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді (4)бір-бірін бағалау және өзі-өзін бағалау (5)презентацияның критерийлерге сәйкестігі (алдын ала сыныппен критерийлерді жасауға болады) |
Денсаулық сақтау технологиялары Сергіту сәттері мен белсенді іс–әрекет түрлері Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары
|
||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
||||||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.