Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.4А Ақпараттық жүйелер |
Мектеп: |
|||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
Сынып: 10 |
Қатысқандардың саны Қатыспағандардың саны: |
: |
||||||
Сабақ тақырыбы |
Сұраулар, есептер |
|||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.3.3.1 алынған деректерді пайдаланып есептерді жасау (SQL (эс кю эль)) |
|||||||
Сабақ мақсаттары |
· Деректер сөздігінің мақсатын түсіндіру · DDL деректерін анықтау тілін және DML деректерін манипуляциялау тілін салыстыру · SQL SELECT, UPDATE, INSERT and DELETE негізгі командаларын сипаттау · Бірнеше кестелерден деректерді таңдау үшін SQL SELECT пайдалану |
|||||||
Дескрипторлар |
· Оқушылар деректер сөздігінің мақсатын түсіндіре алады · Оқушылар DDL деректерін анықтау тілін және DML деректерін манипуляциялау тілін салыстыра алады · Оқушылар SQL SELECT, UPDATE, INSERT and DELETE негізгі командаларын сипаттай алады · Оқушылар бірнеше кестелерден деректерді таңдау үшін SQL SELECT пайдалана алады |
|||||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқытудың тілдік мақсаты Пәнге тән лексика және терминология: SQL тілі сұраулары, DDL, DML, SELECT, UPDATE, INSERT, and DELETE Диалогтар мен хаттарға арналған пайдалы өрнектер: Бастапқы кілт - бұл..., ал сыртқы кілт ... Таңдау үшін ... сізге келесі сұрау жасау керек ... |
|||||||
Құндылықтарды дарыту
|
Сыйластық, топта жұмыс істей білу |
|||||||
Пәнаралық байланыстар |
|
|||||||
Бастапқы білім
|
Көпкестелі деректер базасын құру, кестедегі байланысты анықтау, ДБ-дағы сұраулармен (сұраныстармен жұмыс істеу), Access формалары. |
|||||||
Сабақ барысы |
||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет
|
Ресурстар |
||||||
Сабақтың басы 0-5 мин |
Мұғалім мен оқушылар өткен сабақтың оқу мақсатын есіне алады. Олар DDL, DML деген не екенін қайталайды |
Оқу мақсаттары |
||||||
5-15 мин
|
Мұғалім сабақ тақырыбын анықтайды және оқыту мақсатын көрсетеді. SQL дегеніміз не? Мұғалім мәліметтер сөздігінің мақсатын түсіндіреді |
Оқу мақсаттары,презентация |
||||||
15-20 мин |
Мұғалім деректер сөздігінің үлгісін көрсетеді |
|
||||||
20-25 мин |
UPDATE table_name SET Field = new_Value WHERE selection condition; қолданып ұйрену Мұғалім бір немесе бірнеше бағандарда мәндерді өзгерту үшін UPDATE командасы қолданылатынын түсіндіреді. Мысал көрсетеді |
Презентация http://www.w3schools.com/sql/trysql.asp?filename=trysql_select_all |
||||||
25-35 мин |
Оқушылар № 2 тапсырманы орындайды Сілтеме бойынша өтіңіз http://www.w3schools.com/sql/trysql.asp?filename=trysql_select_all CustomerID = 4 үшін London to Berlin өзгертіңіз Тапсырманы орындағаннан кейін мұғалімге көрсетіңіз
INSERT INTO table_name (field1, field2, field3, ...) VALUES (value1, value2, value2, ...); оқып үйрену Кестеге жазбаларды қосу үшін INSERT командасы қолданылады Үлгі көрсету №3 тапсырма Сілтеме бойынша өтіңіз http://www.w3schools.com/sql/trysql.asp?filename=trysql_select_all INSERT VALUES ('Bala', 'AskarNagay', 'Abai 1', 'Taraz', '200000', 'Kazakhstan'); |
Презентация |
||||||
35-40 мин |
Мұғалім мен оқушылар бүгін өткен командалардың тағайындалуын қайталайды және сабақ қорытындысын шығарады |
|
||||||
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және
техника қауіпсіздігінің ережелерін сақтау |
||||||
|
(1) Тапсырмаларды орындау кезінде әр оқушыға немесе топқа кері байланыс. (2) сынып аралау кезіндегі оқушылардың жұмысын қарау. (3) оқушылардың тапсырмаларының оқу мақсатына сәйкестігін тексеру (4)оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді (4)бір-бірін бағалау және өзі-өзін бағалау (5)презентацияның критерийлерге сәйкестігі (алдын ала сыныппен критерийлерді жасауға болады) |
Денсаулық сақтау технологиялары Сергіту сәттері мен белсенді іс–әрекет түрлері Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары
|
||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
||||||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілідм, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?
|
||||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.