Сабақ жоспары
Оценка 4.9

Сабақ жоспары

Оценка 4.9
docx
13.05.2020
Сабақ жоспары
Сабақ жоспары.docx

                                                                               

Сабақжоспары

 

Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:

Ықтималдықтар теориясының элементтері

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Кездейсоқ оқиғалар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.3.2.2

Элементар және элементар емес оқиғаларды ажырату

Сабақмақсаттары

Оқушылар

-     Кездейсоқ оқиғалардың түрлерін біледі;

-     Элементар және элементар емес оқиғаларды ажыратады;

Бағалау критерийі

Білу және түсіну:элементар оқиғаның анықтамасын біледі;

Қолдану және анализ :

-элементар және элементар емес оқиғаларға мысалдар келтіреді;

- элементар оқиғалар кеңістігін құрады;

Тілдікмақсаттар

Оқушылар:

-    Оқиғаның пайда болу, не болмау мүмкіндігін ауызша талдайды;

-    Есептің шешімін дәйектейді;

-    Бөлімнің пәндік лексикасы мен терминологиясын қолданады.

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

-        Кездейсоқ оқиға;

-        Элементар оқиға;

-        Теңмүмкіндікті;

-        Ақиқат;

-        Мүмкін емес;

-        Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер

-     Бұл оқиғаның пайда болу мүмкіндігі ...

-     Бұл оқиғалардың пайда болуы тең мүмкіндікті/мүмкін емес/ақиқат.

Құндылықтарды
        дарыту

Оқушылар топтық жұмыста:

- қарым-қатынас мәдениеті қалыптасады, бір-бірі үшін жауапкершілік сезімдері дамиды;

-жұмысты талдау барысында балама көзқарастарды қабылдай білуге үйренеді;

-талдау, талқылау,ой қорыту дағдысы қалыптасады.

АКТ қолдану
        дағд
ылары

https://bilimland.kz/ru/subject/algebra/9-klass/prostranstvo-ehlementarnyx-sobytij-operaczii-nad-sobytiyami

Бастапқы білім

Ұғымдарды білу: вариациялық қатар, абсолюттік және салыстырмалы жиіліктер , алмастыру, орналастыру, теру. Жиындарға амалдар қолдану, жиындарға амалдар қолдану арқылы есептер шығару, қайталанбайтын орналастырулар, алмастырулар және терулер. Комбинаторика есептерін шығара білу. 

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

1.Ұйымдастыру .

Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа әзірлігін тексеру

Мақсаты:оқушыларды сабаққа әзірлеу, қолайлы орта қалыптастыру.

 

 

Сабақтың ортасы 

10 мин

 

 

 

 

 

10 мин

7 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 мин

 

 

 

 

2.Жаңа материалды меңгерту.

Мақсаты:негізгі ұғымдарды қайталау және бекіту

2.1Бейнематериал көру

Ұ: Бейнематериалға қойылатын сұрақтар:

1) Мүмкін емес оқиғаға қандай мысал келтірілді;

2) Тиындарға байланысты мысалда неше оқиға қарастырылды;

3) Ақиқат оқиғаларға қандай мысалдар келтірілді;

4) Үйлесімсіз  оқиғаға қандай мысал келтірілді;

2.2 Ұ: Таныстырылым бойынша ауызша жұмыс

3. Жұптық жұмыс: Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау;

Мақсаты:жаңа білімді бекіту;

Тапсырма 1:Кестені толтырыңыз:

Бағалау:үлгі бойынша жұптар өзара бағалайды;

Тапсырма 2:

Келесі мысалдардың қайсысында сынақ нәтижесінде пайда болатын барлық мүмкін элементар оқиғалар көрсетілген :

а)  шахмат ойынындағы жеңіс, жеңіліс;

б) тиын екі рет тасталғандағы елтаңба – елтаңба, елтаңба – сан, сан – сан жақтарымен түсуі  (берілген ретпен);

в) нысанаға бір рет оқ атқан кездегі оқтың тиуі, оқтың тимеуі;

г) ойын сүйегі бір рет тасталғанда 1, 2, 3, 4, 5, 6 ұпайларының түсуі?

Бағалау: үлгі бойынша жұптар өзара бағалайды;

4. Жеке жұмыс. Өзіндік жұмыс

Тапсырма 1:

Оқиғалардың түрін ажыратыңыз. Нәтижелерін кестеге жазыңыз:

1) 1 - қаңтар – мереке күні

2) «Спартак» - «Динамо» футболдық кездесуі тең ойынмен аяқталады

3) Ойын сүйегі тасталғанда 7 ұпайы түсті

4) Ойын сүйегі тасталғанда 7 ден кем ұпай түсті

5) Телефон соққан кезде  абонент бос болмады

6) Оқу жылы қашан болса да бітеді

7) Үздік оқушы математика пәні емтиханында «бестік» алды

8) Шашка ойынында сіз жеңілесіз

9) Ойын сүйегі тасталғанда жұп ұпай түсті

10) Биыл Ресей президенттігіне сені сайлайды

 

 Тапсырма 2:

Келесі сынақтар үшін элементар оқиғалар кеңістігін көрсетіңіз:

1) Ойын сүйегі бір рет тасталғанда үштен кем ұпай түсті ;

2) Ойын сүйегі бір рет тасталғанда тақ ұпай түсті ;

3) Ойын сүйегі бір рет тасталғанда бестен үлкен тақ ұпай жағының түсуі;

4) Ойын сүйегі екі рет тасталғанда түскен ұпайлардың қосындысы 6 болуы;

5) Ойын сүйегі екі рет тасталғанда түскен ұпайлардың қосындысы 7, ал айырмасы 5  болуы;

6) Тиын  үш рет тасталғанда елтаңба жағының екіден артық емес рет түсуі ;

7) Тиын  үш рет тасталғанда сан жағының кем дегенде екі рет түсуі ;

8) Айналдырғанда барбан  стрелкасы боялған бөлікке тоқтайды;

9)  Барабан стрелкасы 4 ке еселі реттік саны бар секторға тоқтайды;

Бағалау: үлгі бойынша өзара бағалайды;

https://bilimland.kz/ru/subject/algebra/9-klass/prostranstvo-ehlementarnyx-sobytij-operaczii-nad-sobytiyami

Презентация

Қосымша 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қосымша 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

3        мин

5. Рефлексия.

Оқушыларға  берілген сөз тіркестерінің ішінен бірін таңдап, толықтыра отырып сабақты қорытындылау ұсынылады.

6.Үй тапсырмасы:

Ойын сүйегі екі рет тасталды. Осы сынақтың элементар оқиғалар кеңістігіне тиісті оқиғалар санын көрсетіңіз. Сынақ нәтижесінде қандай элементар оқиғалар пайда болады:

1) екі ойын сүйегінде бірдей ұпай түсті;

2) түскен ұпайлардың қосындысы 4-ке тең;

3) түскен ұпайлардың қосындысы 4-тен аспайды;

4) түскен ұпайлардың қосындысы 4-тен кем емес;

5) түскен ұпайлардың айырмасы 4-тен кем емес;;

6) түскен ұпайлардың айырмасы 4-тен кем;

7) түскен ұпайлардың айырмасы 4-ке тең;

Презентация

(14- слайд)

 

Қосымша 3

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

Дифференциация - формативті бағалау жұмысында және үй тапсырмасында тапсырмаларды таңдай білуде

Жекелеген оқушылармен жеке жұмыс жасауда.

Өзін бағалау, өзара бағалау, бақылау

Практикалық бөлімдеғі тексеру.

Сабақта қызмет түрінің алмасуы.Презентациямен жұмыс.Оқушылардың ноутбуктермен жұмыс жасаудағы техникалық қауіпсіздік шаралары туралы түсінігі бар.

Сабақбойынша рефлексия

Сабақмақсаттарыоқумақсаттарыдұрысқойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме?

Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

Бұл бөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз. 

 

Жалпыбаға

 

 

Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақты жақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Сабақжоспары Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:

Сабақжоспары Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:

Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 7 мин 8 мин 2

Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 7 мин 8 мин 2

Ойын сүйегі екі рет тасталғанда түскен ұпайлардың қосындысы 7, ал айырмасы 5 болуы; 6)

Ойын сүйегі екі рет тасталғанда түскен ұпайлардың қосындысы 7, ал айырмасы 5 болуы; 6)

Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2:

Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2:
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
13.05.2020