Салыстыру. «> «<» «=» таңбалары (1- ден – 10-ға дейінгі сандар)
Оценка 4.9

Салыстыру. «> «<» «=» таңбалары (1- ден – 10-ға дейінгі сандар)

Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
математика
Детсад
18.02.2018
Салыстыру. «> «<»  «=»  таңбалары                                               (1- ден – 10-ға дейінгі   сандар)
Сабақтың мақсаты: • Салыстыру.«>»,«<»,«=» таңбаларымен таныстыру.Заттар жиынтықтары мен сандарды «>»,«<»,«=» таңбаларының көмегімен салыстыру, іскерлігін қалыптастыру. • Сандарды таңбалардың көмегімен жазуға үйрету.Балалардың ойлау қабілеттерін дамыту. • Шапшаңдыққа, алғырлыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: аралас сабақ. Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, жаздыру, сұрақ-жауап,сергіту сәті, ойын. Көрнекі-құралдар: суреттер, кеспе цифрлар, үлестірме материалдар, тақта, бор. I апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: Балаларды түгелдеу, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Қызығушылықты ояту: 1, 2, 3 Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз! III. Жаңа сабақ. . --Біз «Артық-кем» деп аталатын бойжазу жаттығуын өткіземіз.Мұғалім тапсырманы жариялайды: «Мен бір санды айтамын,сендер айтылған саннан бірге артық (кем) санды атайсыңдар»,сосын допты балаға лақтырады. Бала жауап беріп,допты қайта лақтырады. Бойжазудан кейін мұғалім сабақтың тақырыбын жариялайды. Жарайсыңдар, балалар! Балалар, сыныптағы парталарды орындықтарды, шкафтарды, т.б. заттарды санаймыз. Заттардың санының көп-аздығын, тең екенін анықтаймыз. Мысалы: парта-3 орындық-7 шкаф-9 тақта -1 3 < 7 9 > 1 Оқулықпен жұмыс. Сәбіз бен бұрыштың санын салыстыру. 1.Сәбіз-7, бұрыш-3 7 > 3 2. Қызанақ пен қиярдың санын салыстыру.Қызанақ қанша болса,қияр соншама. 5 = 5, 10=10 Дәптермен жұмыс . a) Фигуралардың санын салыстырып, тиісті түспен бояу. b) Ыдыстардың әрқайсысының өз қақпағын тауып, сызық арқылы қосу. Дидактикалық ойын «Қай қолымда көп» IV.Сергіту сәті: Төрт қаз ұшып барады, Биіктен төмен қарады. Аяқ нешеу , бас нешеу? Жауабын кім табады.? II апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: Балаларды түгелдеу, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Қызығушылықты ояту: 1, 2, 3 Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз! «Сапарға шығамыз» ойыны. Шаңғымен сырғанау ұлдар-6 қыздар – 5 6 5 6-5 =1 /артық, кем/ тағы қандай заттарды салыстыруға болады? қоян -2, тиін – 3 3 2 3-2 =1 /артық, кем/ Сандар қатарындағы заңдылықтарды сақтай отырып, түсіп қалған сандарды тауып жаз: А) 2,4,- ,1, -,5,- ә)1,3,-,-,2,-. IV.Сергіту сәті: Төрт қаз ұшып барады, Биіктен төмен қарады. Аяқ нешеу , бас нешеу? Жауабын кім табады.? III апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: Балаларды түгелдеу, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Қызығушылықты ояту: 1, 2, 3 Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз! «Фигуралардан жұп құрастыр.» Жұбы жоқ фигураларды боя. Сандарды салыстыр және « =» немесе « >» «<» белгілерін қой. «Қанша болса, сонша» Шаршының саны қанша болса, дөңгелектің де саны сонша болатындай суретті толықтыр. IV.Сергіту сәті: Төрт қаз ұшып барады, Биіктен төмен қарады. Аяқ нешеу , бас нешеу? Жауабын кім табады.? IV апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: Балаларды түгелдеу, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Қызығушылықты ояту: 1, 2, 3 Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз! Әрбір футболкаға нөмерлерді ретімен жаз. 1 санынан баста. Екінші футболканы боя. 1-ден 10-ға дейінгі сандарды сандық сәулеге ретімен орналастыр. Берілген сан нешені көрсетіп тұрса, торкөзге сонша фигура сал. «Фигураларды сана және салыстыр.» IV.Сергіту сәті: Төрт қаз ұшып барады, Биіктен төмен қарады. Аяқ нешеу , бас нешеу? Жауабын кім табады.? VI. Қорытынды. Сұрақ-жауап арқылы тақырыпты қорытындылау. VII. Бағалау. Балаларды жеке-жеке мадақтау.Сабақтың мақсаты: • Салыстыру.«>»,«<»,«=» таңбаларымен таныстыру.Заттар жиынтықтары мен сандарды «>»,«<»,«=» таңбаларының көмегімен салыстыру, іскерлігін қалыптастыру. • Сандарды таңбалардың көмегімен жазуға үйрету.Балалардың ойлау қабілеттерін дамыту. • Шапшаңдыққа, алғырлыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: аралас сабақ. Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, жаздыру, сұрақ-жауап,сергіту сәті, ойын. Көрнекі-құралдар: суреттер, кеспе цифрлар, үлестірме материалдар, тақта, бор. I апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: Балаларды түгелдеу, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Қызығушылықты ояту: 1, 2, 3 Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз! III. Жаңа сабақ. . --Біз «Артық-кем» деп аталатын бойжазу жаттығуын өткіземіз.Мұғалім тапсырманы жариялайды: «Мен бір санды айтамын,сендер айтылған саннан бірге артық (кем) санды атайсыңдар»,сосын допты балаға лақтырады. Бала жауап беріп,допты қайта лақтырады. Бойжазудан кейін мұғалім сабақтың тақырыбын жариялайды. Жарайсыңдар, балалар! Балалар, сыныптағы парталарды орындықтарды, шкафтарды, т.б. заттарды санаймыз. Заттардың санының көп-аздығын, тең екенін анықтаймыз. Мысалы: парта-3 орындық-7 шкаф-9 тақта -1 3 < 7 9 > 1 Оқулықпен жұмыс. Сәбіз бен бұрыштың санын салыстыру.
Математик7.docx
Математика       Сабақтың  тақырыбы:  Салыстыру. «> «<»  «=»  таңбалары                                               (1­ ден – 10­ға дейінгі   сандар) Сабақтың  мақсаты:   Салыстыру.«>»,«<»,«=»   таңбаларымен   таныстыру.Заттар   жиынтықтары   мен іскерлігін сандарды   «>»,«<»,«=»   таңбаларының   көмегімен   салыстыру, қалыптастыру.    Сандарды  таңбалардың  көмегімен  жазуға  үйрету.Балалардың   ойлау  қабілеттерін дамыту.  Шапшаңдыққа, алғырлыққа тәрбиелеу. Сабақтың   түрі:  аралас  сабақ.     Әдіс­тәсілдері: түсіндіру, жаздыру, сұрақ­жауап,сергіту  сәті, ойын. Көрнекі­құралдар: суреттер, кеспе  цифрлар, үлестірме  материалдар, тақта, бор. I апта Сабақтың  барысы:   I. Ұйымдастыру   кезеңі:   Балаларды  түгелдеу, оқу құралдарын   жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы). Қызығушылықты ояту:    1, 2, 3                                                Сынып іші тып­тыныш                                                Жалқаулықты тастаймыз                                                Сабақты біз бастаймыз! III.  Жаңа  сабақ.  . ­­Біз «Артық­кем»  деп аталатын бойжазу жаттығуын өткіземіз.Мұғалім тапсырманы  жариялайды: «Мен бір санды айтамын,сендер айтылған саннан бірге артық (кем) санды  атайсыңдар»,сосын допты балаға лақтырады. Бала жауап беріп,допты қайта лақтырады.  Бойжазудан кейін мұғалім сабақтың тақырыбын жариялайды. Жарайсыңдар, балалар! Балалар, сыныптағы парталарды орындықтарды, шкафтарды, т.б.  заттарды санаймыз. Заттардың санының  көп­аздығын, тең екенін  анықтаймыз. Мысалы:  парта­3    орындық­7     шкаф­9   тақта ­1                             3   <    7                      9   >   1 Оқулықпен жұмыс.  Сәбіз бен бұрыштың санын салыстыру. 1.Сәбіз­7,       бұрыш­3         7    >    3 2. Қызанақ пен қиярдың санын салыстыру.Қызанақ қанша болса,қияр соншама.      5  =   5,      10=10 Дәптермен жұмыс . a Фигуралардың  санын салыстырып, тиісті  түспен бояу. b Ыдыстардың  әрқайсысының өз қақпағын тауып, сызық  арқылы  қосу. Дидактикалық ойын  «Қай қолымда көп» IV.Сергіту сәті:  Төрт қаз ұшып барады,                                  Биіктен төмен қарады.                                  Аяқ нешеу , бас нешеу?                                  Жауабын кім табады.?  II  апта Сабақтың  барысы:   I. Ұйымдастыру   кезеңі:   Балаларды  түгелдеу, оқу құралдарын   жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы). Қызығушылықты ояту:    1, 2, 3                                                Сынып іші тып­тыныш                                                Жалқаулықты тастаймыз                                                Сабақты біз бастаймыз! «Сапарға шығамыз» ойыны. Шаңғымен сырғанау ұлдар­6 қыздар – 5 6 5 6­5 =1 /артық, кем/ тағы қандай заттарды салыстыруға болады? қоян ­2, тиін – 3 3 2 3­2 =1 /артық, кем/ Сандар қатарындағы заңдылықтарды сақтай отырып, түсіп қалған сандарды тауып жаз: А) 2,4,­ ,1, ­,5,­ ә)1,3,­,­,2,­.     IV.Сергіту сәті:  Төрт қаз ұшып барады,                                  Биіктен төмен қарады.                                  Аяқ нешеу , бас нешеу?                                  Жауабын кім табады.?  III  апта Сабақтың  барысы:   I. Ұйымдастыру   кезеңі:   Балаларды  түгелдеу, оқу құралдарын   жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы). Қызығушылықты ояту:    1, 2, 3                                                Сынып іші тып­тыныш                                                Жалқаулықты тастаймыз                                                Сабақты біз бастаймыз! «Фигуралардан  жұп  құрастыр.»  Жұбы  жоқ  фигураларды  боя. Сандарды  салыстыр   және « =» немесе « >»  «<»  белгілерін  қой. «Қанша  болса, сонша»  Шаршының  саны  қанша  болса, дөңгелектің де саны  сонша   болатындай  суретті  толықтыр.  IV.Сергіту сәті:  Төрт қаз ұшып барады,                                  Биіктен төмен қарады.                                  Аяқ нешеу , бас нешеу?                                  Жауабын кім табады.?  IV  апта Сабақтың  барысы:   I. Ұйымдастыру   кезеңі:   Балаларды  түгелдеу, оқу құралдарын   жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы). Қызығушылықты ояту:    1, 2, 3                                                Сынып іші тып­тыныш                                                Жалқаулықты тастаймыз                                                Сабақты біз бастаймыз! Әрбір  футболкаға  нөмерлерді  ретімен  жаз. 1 санынан  баста. Екінші  футболканы  боя. 1­ден  10­ға  дейінгі  сандарды  сандық  сәулеге ретімен  орналастыр. Берілген  сан  нешені  көрсетіп  тұрса, торкөзге  сонша  фигура  сал. «Фигураларды  сана  және  салыстыр.» IV.Сергіту сәті:  Төрт қаз ұшып барады,                                  Биіктен төмен қарады. Аяқ нешеу , бас нешеу?                                  Жауабын кім табады.?  VI. Қорытынды. Сұрақ­жауап  арқылы  тақырыпты  қорытындылау.      VII. Бағалау.  Балаларды  жеке­жеке мадақтау.

Салыстыру. «> «<» «=» таңбалары (1- ден – 10-ға дейінгі сандар)

Салыстыру. «> «<»  «=»  таңбалары                                               (1- ден – 10-ға дейінгі   сандар)

Салыстыру. «> «<» «=» таңбалары (1- ден – 10-ға дейінгі сандар)

Салыстыру. «> «<»  «=»  таңбалары                                               (1- ден – 10-ға дейінгі   сандар)

Салыстыру. «> «<» «=» таңбалары (1- ден – 10-ға дейінгі сандар)

Салыстыру. «> «<»  «=»  таңбалары                                               (1- ден – 10-ға дейінгі   сандар)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
18.02.2018