Математика
Қысқамерзімді сабақжоспары
Сабақ: Математика Күні: 18.10.16
|
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: 1C бөлім: Шамалар және өлшемдерЗаттарды массасы бойынша салыстыру. Массаны қалай өлшейді? |
Мұғалімнің аты-жөні |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 1B |
Қатысқандар саны:20 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.5.1.2** заттарды, тауарлардың бағасын салыстыру кезінде қолданылатын түсініктерді пайдалану 1.1.3.1 ** шамаларды ажырата білу: ұзындық/масса/көлем (сыйымдылық)/уақыт; өлшеу үшін шамалар мен құралдарды таңдау; өлшем жүргізу 1.1.3.2 ** өлшем бірліктерін пайдаланып, шамаларды өлшеу: см, дм/кг/л |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары
|
Заттарды массасы бойынша салыстыру. Массаны өлшеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
• сыйымдылық, мөлшер, көлем • ... қарағанда үлкен, .... қарағанда кем, тең, шамамен, жуық • • салыстырыңыз, тексеріңіз, салыстыра отырып, тестілеңіз, көрсетіңіз. Артық, кем, тең, сонша, қысқа, ұзын, ауыр, жеңіл, қымбат, арзан |
|||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Өзарасыйластыққатәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Сынып оқушыларының, сынып бөлмесіндегі заттардың санын анықтау барысында қазақтілі және әдебиеті пәнімен байланыс жүзеге асады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Сандардыбілу. |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 7 минут |
30-ға дейін жұптап тура санау. 100-ден бастап ондықтармен кері санау. http://www.topmarks.co.uk/ordering-and-sequencing/caterpillar-ordering |
Артық, кем, тең, сонша, қысқа, ұзын, ауыр, жеңіл, қымбат, арзан сөздері жазылған карточкалар |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут |
(Ұ,Қ) Оқушылардың естіген өлшем бірліктері және оларды қалай қолдануға болатыны туралы талқылау. (Ұ) Талқылау нәтижелеріне байланысты тәжірибеде зерттеу үшін стандартты өлшем бірліктерді енгізу, оқытуда алға жүру үшін олардың әртүрлі тәсілдерін қолдану. (Ұ) Заттың салмағы кг-мен өлшенетінін айту , оқушыларға заттардың салмағын анықтауға мүмкіндік беру, (анықтау жолын түсіндіру) (Т,Ж,ОТ) Оқушылардың қолындағы заттан салмағы жеңілірек не ауырлау болатын заттарды атауларын сұрау. Олар оны қалай тексерер еді? Килограммен таныстыру Сергіту сәті Оқулықпен жұмыс Оқулықтағы тапсырманы мұқият қарау. Дәптермен жұмыс ҚБ (Т) Топпен жұмыс. Әр топқа таразы және кесте беріледі. Топ мүшелері кестеде берілген заттарды өлшеп, өлшем бірліктерін жазады.
1 - тапсырма. а)Үшбұрыштың бір қабырғасын өлше. Қандай бірлікті қолданғаныңды жаз. б) Кесіндінің өлшем бірлігін белгіле. Қандай бірлікті қолданғаныңды жаз.
(Ж)Жұппен жұмыс.2 тапсырма. Оқушылар жұпқа бөлінеді. Салмақ өлшеуішке шығып, бір-бірінің салмағын өлшеуге тапсырма беріледі. Қандай өлшем бірлігін қолданғанын жазады.
Оқушының аты Салмағы
|
Сахналау үшін ойыншықтар, кірпіштер және т.б.
Таразы (1кг-дық гир) немесе салмағы 1 кг-дық күріш Өлшеу ыдысы/бөліктері көрсетілген саптыаяқ.
Таныстырылым
Оқулық, жұмыс дәптері.
Сызғыш,қалам,өшіргіш,қарындаш,таразы.
Таразы. |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут
|
Қорытындылау Рефлексия
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.