Бекітемін: Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Жазықтықтағы координаталар әдісі
|
Бөлім: |
Жазықтықтағы тікбұрышты координаталар жүйесі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шеңбердің теңдеуі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.3.18 берілген теңдеуі бойынша шеңбер салу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
центрі (a,
b), радиусы r болатын шеңбердің теңдеуін |
|
Құндылықтар: |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Еңбекті, өзінің және басқалардың еңбек нәтижелерін бағалау; Еңбекті, мамандықтарды практикалық тұрғыда зерттеуге қызығушылық таныту; Кәсіби өзін-өзі жетілдіру үшін еңбек қызметінің дағдылары жинақтау, еңбексүйгіштік, еңбекке баулу, табысты еңбектің маңыздылығын түсіну; Уақытты тиімді жоспарлай білу және кез-келген іс-әрекеттің нәтижелеріне қол жеткізу және жақсарту үшін күш салу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5мин |
Сабақта жағымды ахуал туғызу мақсатында «Жүректен-жүрекке» әдісін қолданып бір-біріне тілек білдіру арқылы зейіндерін сабаққа шоғырландырамын. Оқушыларды оқу мақсаттары, сабақ мақсаттары және бағалау критерилерімен таныстыру. Қайталау Шеңбер тақырыбына байланысты сұрақтар Қосымша 1 Сөйлемді аяқтаңыз 1. Шеңбер деп … 2. Шеңбер центрі дегеніміз… 3. Шеңбер радиусы дегеніміз … 4. Хорда дегеніміз … 5. Ең үлкен хорда … 6. Шеңберді … көмегімен саламыз. 5. Диаметр - … |
Ширату жаттығу «Өзіңді тексеріңіз» әдісімен үй жұмысы тексеріледі. Диаметрге перпендикуляр хорда … Шеңберге жүргізілген жанама … Шеңберлердің өзара орналасуы мен түзу арасында … Егер центрден түзуге дейінгі қашықтық радиустан үлкен болса, онда ... Егер кесінді шеңбердің ішінде жіне сыртында жатқан екі нүктені қосатын болса, онда |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
Оқулыққ |
|
Сабақтың басы 10мин |
Центрі A0(х0;у0) болатын координаталық жазықтық сызылады. Оның R радиусы белгіленеді. Шеңбер бойынан A(х;у) алайық. Онда A(х;у) және A0(х0;у0) нүктелерінің арақашықтығын табуды білеміз: AA0=√(х-х0)2+(у-у0)2. Суретте осы аралық радиус ретінде берілген, онда AA0=r. Екі жағын квадраттау арқылы біз мынаған келеміз: AA02=r2.
|
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Тапсырма 1. № 1.
№ 2.
№ 3.
Тапсырма 2.
№
1.
№2.
№ 3.
№ 4. |
Білім алушы • Сызбасы бойынша шеңбердің теңдеуін жазады • Шеңбердің теңдеуінен шеңбердің центрі мен радиусын анықтайды • Шеңбердің центрінің координатасы мен радиусы арқылы шеңбердің теңдеуін жазады |
|
|
|
Сабақтың соңы 5мин |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Ø Нені білдім, нені үйрендім? Ø Нені толық түсінбедім? Ø Немен жұмысты жалғастыру қажет? Ø Бұған дейінгі білімімде түсінбеген тұстар бар ма, ол осы тақырыпты түсінуге қалай әсер етті? Үй тапсырмасы. №5,№6 қосымша есеп |
Тақырыпты меңгергенін анықтау «Плюс» - оң әсер еткен
фактілерді, алған, білімдері жайлы
жаза алады; «Минус» - “қолымнан келмей жатыр” немесе “ түсініксіз болып тұр ” деген ойларын жазады. «Қызықты» - деген бағанға өздеріне не қызықты болды немесе жайында көбірек білгісі келетінін сұрақ түрінде де |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
|
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.