Тема уроку. Таблиці істинності
Мета: формувати практичні навички та вміння обчислювати значення логічних виразів.
Тип уроку: формування навичок
Обладнання: презентація – супровід уроку.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Бліцопитування
1. Для чого використовують логічні вирази?
2. Що таке простий логічний вираз?
3. Які є символи відношень між величинами?
4. Що таке складений логічний вираз?
5. Які логічні операції ви знаєте?
6. Дайте означення логічної операції not.
7. Дайте означення логічної операції and.
8. Дайте означення логічної операції or.
9. Який пріоритет логічних операцій?
ІV. Формування практичних навичок
Розв’язування вправ та задач (з перевіркою).
1. Запишіть умову того, що число а є: а) парне; б) ділиться без остачі на 3; в) не ділиться без остачі на 3; г) ділиться на 3 і на 5; д) ділиться на 3 або на 5.
2. Запишіть умову того, що деякий день року припадає на 6 травня.
3. Ціну товару позначено змінною с. Яка умова того, що ціна: а) не перевищує 20 грн.; б) є більшою, ніж 10 і меншою, ніж 15 грн.?
4. Складіть логічні вирази для перевірки, чи є точка (х;у):
а) У другій чверті (відповідь: (х < 0) and (у > 0) );
б) на координатних осях;
в) у другій або третій чверті;
г) у квадраті зі стороною, що дорівнює 1, побудованому на координатних осях у першій чверті;
д) у крузі одиничного радіуса з центром у початку координат (підказка: умова належності точки кругу така: х2+уг<1).
5. Поставити у відповідність розташованим ліворуч виразам вирази, що розташовані праворуч:
1) not(x = y), а) х Î[0,1],
2) (х<у) ог (х = у), b) х ¹ у,
3) (х< 0) ог (х> 1), с)х≤ у,
4) (х >= 0) and (х <= 1), d) хÏ [0, 1].
6. Обчислити значення логічних виразів:
1) х < у при х = 2.5, у = 0.1;
2) a and not (b = с) при a = false, b = false, с = true;
3) not (a and b) or b = a при a = true, b = false;
4) (not a and (x < y)) or (x < 0) при x = -0.1, у = 0.7, a = true.
7. Записати у вигляді логічних виразів висловлювання, наведені нижче:
1) значення х не належить інтервалу (0; 1);
2) значення х належить відрізку [- 1; 0] або відрізку [2; 5];
3) точка М(х; у) лежить у другій чверті координатної площини;
4) точка М(х; у) лежить усередині або на межі одиничного круга з центром у початку координат;
5) точка М(х; у) не лежить на одиничному колі з центром у початку координат;
6) 0<А< 1,5;
7) З >В>С> 0,1;
8) 5<А<6<В<7,6.
V. Фізкультхвилинка для очей
VІ. Підбиття підсумків уроку
1. Підсумки роботи учнів на уроці, оголошуються та виставляються в журнал оцінки.
2. Що ми робили на уроці?
3. Що нового дізналися на уроці?
VІ. Домашнє завдання
Вивчити теоретичний матеріал уроку за конспектом.
Розв’язати задачу: Олексій, Борис і Григорій знайшли в землі амфору. Кожний з них висловив по два припущення:
А: Це амфора грецька, V століття.
Б: Це амфора фінікійська, ІІІ століття.
Г: Це амфора не грецька, IV століття.
Вчитель історії сказав хлопцям, що кожний з них висловив правильну думку тільки в одному з двох своїх припущень.
Де й у якім столітті була виготовлена амфора?
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.