Қысқа мерзімді жоспар
Сыныбы: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Виртуалды лабиринттен шығуды табу. |
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
Қадамды сөз түрінде ұсыну.
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы:лабиринткомандалар жүйесін қолдана отырып, қадамдарды сөздік түрін жазып, қадамдар ұғымын түсінеді. Басым бөлігі: виртуалды лабиринттен шығу қадамдарын ауызша құра алады. Кейбір оқушылар:проблемаларды шешу үшін алгоритм дайындауға оқушы Scratch бағдарламасын командалық жүйесін пайдала алады. |
Бағалау критерийі |
· Лаберинттен шығу алгоритммін сөз түрінде ұсына біледі /тапсырмалар арқылы/ · Лабериттің кез келген нүктесінен шығу алгоритммін «Алға жүру»,«Солға бұрылу»/«Оңға бұрылу» командаларын қолдану арқылы құрады./оқулықтағы тапсырмалар арқылы /. · Scratch бағдарламалау ортасында лабиринттен шығу алгоритмін сөз түрінде құрастырады. |
Құндылықтарға баулу |
Ø Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік,еңбек және шығармашылыққа баулу Ø Лабиринттен шығу жолындағы қадамдармен жұмыс жасау арқылы логикалық ойлау, қызығушылығы, топтық жұмыста ынтымақтастығы артады. Ø Өз бетімен АКТ-ны қолдана алатын, шығармашыл, инновациялық өзгерістерге бейім, ізденімпаз тұлға қалыптастыру.
|
Пəнаралық байланыс |
математика, бейнелеу. |
Алдыңғы білім |
Алгоритмді, алгоритмнің қасиеттерін біледі,сөзбен алгоритмін жазады (алгоритм ұғымын қайталау) |
Сабақбарысы
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 3 минут
5 минут
Ортасы 5 минут
|
Сыныппен сәлемдесу. Сыныпты ұйымдастыру. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату.
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында «суреттер: Не дейді?» әдісін қолдана суретті экранда көрсетемін және кілт сөзді оқушылардан сұраймын. Кілт сөз бойынша – Виртуалды лабиринттан шығу, қадамды сөз түрінде ұсыну.
Сабақтың тақырыбын анықтау барысында оқушыларға сұрақтар қою арқылы сабақ тақырыбын анықтау. 1 тапсырма Қызыл қоңыз үйіне жетуі үшін ең қысқа қадамды сөзтүрінде алгоритм құрыңыз.
___________________________ ___________________________ ___________________________ ___________________________ ___________________________ ___________________________ ___________________________
|
Слайд, интербелсенді тақта.
Слайд, жумыс дәптер. |
17 минут
«Өзіңізді тексер»әдісі арқылы жекелей тапсырма
2-мин
7 минут
Бақылау сұрақтары
|
2 тапсырма Мына жұмыс сурет бойынша қадамдарды сөз түрінде алгоритм құрастыра қадамдарын анықтап, мысықтардың тышқанға дейінгі жол жүру алгоритм қадамын атаңдар
3 тапсырма. Компьютермен тәжірибеклік жұмыс Scratch бағдарламасының ортасында қадамдарға байланысты «Бала мен кушіктің серуен құру» қадамынтабу.
Бағалау: Оқушылар бірін-бірі бағалайды
|
Интерактивті тақта, слайд, А4 парағы, стикер, жұмыс дәптерлері
https://scratchmit.edu/projects/ Слайд
|
|||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут
\
|
Қорытынды. Кітаппен жұмыс.(дидиктикалық материал)
І топқа тапсырма 1. Лабиринт атауынқалай түсінесіндер? 2. Лабиринтті не үшін қолданамыз?
ІІ топқа тапсырма 1. Виртуалды лабиринт қайда қолданылады? 2. Неліктен күрделі, кедергілі жолдары лабиринт деп атаған? 3. Неге лабиринттен шығудың түрлі жолдары қарастырылған?
ІІІ топқа тапсырма 1. Компьютерлік ойындарда лабиринттер не себепті көптен кездеседі? 2. Лабиринттерді не үшін «математикалық ми жаттықтырушы» деп атаған? 3. Салыстырыңдар. Айырмашылығы мен ұқсастығы неде?
Бағалау: Мұғалімдер Пікір Рефлексия: «Екі жұлдыз, бір тілек» Үйге тапсырма: Менің алғашқы программам |
Конверт, сұрақ парақшасы, Стикер
|
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.