«Келісілді» |
|
||
Мектеп: |
Мұғалім: |
||
Сабақ №3 |
|
||
Математика пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ |
|||
Күні2019 ж |
Сынып9 |
||
Бөлім9.4A Тригонометриялық формулалар |
|||
Сабақтың тақырыбы |
Жарты бұрыштың формулалары |
||
Оқу мақсаттары |
Жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; |
||
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар: Жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; |
||
Бағалау критерийлері |
Оқушылар: екі еселі бұрыштың формулаларын қорытып шығарады және есеп шығаруда қолданады. жарты бұрыштың формулаларын қорытып шығарады және есеп шығаруда қолданады. |
||
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика және терминология: Оқушылар: - аргументтердің қосындысының синус/косинус/тангенс/котангенсы; - аргументтердің айырмасының синус/косинус/тангенс/котангенсы; - екі еселі аргумент/бұрыш; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер тригонометриялық функциялар аргументтерінің қосындысы/айырмасы формулаларын өрнекке қолданамыз; берілген өрнек екі еселі бұрыштың синусы/косинусы формуласының оң жақ бөлігін білдіреді; формулаларын қолдана отырып, ... формулаларын қорытып шығаруға болады. |
||
Пәнаралық байланыс |
|
||
Алдыңғы білім |
Негізгі тригонометриялық функциялардың анықтамасын білу және бірлік шеңбер арқылы олардың қасиеттерін анықтай алу. Өрнектің мәнін табуда, өрнекті ықшамдауда, теңбе-теңдікті дәлелдеуде негізгі тригонометриялық теңбе-теңдіктер мен келтіру формулаларын қолдану. |
||
Сабақбарысы |
|||
Жоспарланған сабақ кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі
Мақсат қою 3минут |
Ұйымдастыру кезеңі Мақсаты:амандасу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, сыныпта қолайлы атмосфера үшін психологиялық ахуал тудыру. Мақсатты анықтау Мақсаты: сабақтың мақсатын бірлесіп анықтау. Сипаттама: Бүгін сабақта нені үйрену керек? Мұғалім қызметі: оқушылардан алдыңғы сабақтың тақырыбын қалыптастыруды сұрайды .Тригонометриялық формулаларды ауызша сұрау. |
|
|
Жаңа материалды игеру 10 минут
|
Жаңа сабақты түсіндіру. https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/9-synyp/trigonometriyalyq-funkcziyalardyng-qos-buryshynyng-zhane-zharty-buryshynyng-formulalaryсайтындағы видеотүсіндіруді пайдалану. Презентациялық көрсетілімде формуланы қорытып шығару жолы көрсетіледі.
|
https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/9-synyp/trigonometriyalyq-funkcziyalardyng-qos-buryshynyng-zhane-zharty-buryshynyng-formulalary
https://www.youtube.com/watch?v=4w2Nrme06Is
|
|
Жаңа материалды бекіту 10 минут
|
Жекежұмыс. Мұғалімнің іс-әрекеті: оқушыларға білімін бекіту үшін тапсырма беру. Оқушының іс-әрекеті:тақтада есептерді талқылап шығару. Тапсырма 1 Тапсырма 2
Бағалау: Оқушылар шығару жолын тақтаға кезекпен-кезек жазып, бірін-бірі бағалайды. |
|
|
Жаңа сабақты пысықтау 15 минут |
Жұптық жұмыс. Мұғалімнің іс-әрекеті: оқушыларға білімін бекіту үшін тапсырма беру. Оқушының іс-әрекеті:жұпта есептерді талқылап шығару. Тапсырма 3. Есептеңіз: егер
егер Жауабы: 1)0,7 2)2 3) 4) 5) 6) Бағалау: Оқушылар есептердің дұрыс жауабы арқылы өзін-өзі бағалайды. |
|
|
Рефлексия 2 минут |
Оқушылар стикерлерге мынадай сұрақтар төңірегінде өздеріне баға береді. - Бүгінгі сабақ Сізге қаншалықты түсінікті / түсініксіз/ болды? - Оқыту кезеңіндегі іс-әрекеттер қаншалықты қиын/жеңіл/ болды? - Бүгінгі тақырып бойынша өзіңізге берер бағаңыз. |
|
|
Үй тапсырмасы |
|
||
Сабақ бойынша рефлексия |
|||
|
|||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.