Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
2A-тарау: Ондықтарды қосу және азайту |
Мектеп: |
|
||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні : |
|
||||
Сынып: |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
||||
Сабақ тақырыбы |
Ондықтарды оқу және жазу. |
|
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
1.1.1.4 есептің іріленген бірлігін – ондықтарды түзу, 100-ге дейін ондықтармен санау; жазу, салыстыру
|
|
||||
Сабақтың мақсаты |
Есептің іріленген бірлігін – ондықтарды түзу, 100-ге дейін ондықтармен санау; жазу, салыстыра білу
|
|
||||
Бағалау критерилері |
100-ге дейін ондықтармен санай алады; жаза және салыстыра алады.
|
|
||||
Құндылықтарды дарыту |
еңбек және шығармашылық;
|
|
||||
Пәнаралық байланыстар |
Өнер, қазақ тілі және әдебиет |
|
||||
Сабақбарысы |
|
|||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтажоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар |
|
|||
Сабақтың басы 2 мин
3 мин
|
Психологиялық ахуал туғызу Амансың ба,Алтын күн! Амансың ба,Көк аспан! Амансың ба,Достарым! Сендерді көрсем қуанам!
(Ұ) Өткен сабақты қайталау. «Шеңберге жиналу уақыты» Оқушылар шеңберге тұрып, өткен сабақтарда қандай сабақпен танысқанын, және сабақтардан нені үйренгенін талқылайды.Бір таңбалы сандарды атау |
Таныстырылым
|
||||
Сабақтың ортасы
7 мин
3 мин
7 мин
5 мин
5 мин |
1.Жаңа сабақ (Ұ) Оқушылардың дөңгелек ондық сандардың атауларын нақты айтып жаттығуларын ұйымдастыру. Ондықтармен тура және кері ретпен хормен санату. Дөңгелек ондықтардың атауын бірге айтып жаттықтыру. Оқушылардың назарын 100 санына аударту. Оның немен ерекшеленетінін сұрау. 100 санының үш таңбалы сан екенін, оның үш цифрдан тұратынын айту. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу
(Ж.Ө) «Ойлан тап» Бағалау критерийі • Ондық санның құрылу жолын түсіндіреді • 100 көлемінде ондықтармен санайды және жазады • Ондықтарды салыстырады 1-тапсырма 10 санының құрылу жолын түсіндір. Өрнектің мәнін тап. Дескриптор - 10 санының құрылу жолын түсіндіреді; - өрнектің мәнін табады; - ондық санды дұрыс жазады.
Сергіту сәті «Құрылысшы»
Оқушылар әрқайсысы өз үйлерін санау арқылы құрастырады. 2-тапсырма Бір бумада неше бірлік бар? Ол неше ондық болады? Ондықтармен санап, кестеге сәйкес сандарды жаз. Дескриптор бумадағы бірліктердің санын анықтайды; ондықтармен санай отырып, кестеге сәйкес сандарды жазады.
(Т) «Салыстыр» Оқушылар топтың ішінде жеке өрнектерді салыстырып, бірін-бірін тексереді. Сандарды салыстыр. >, <, = таңбаларының тиістісін қой. Дескриптор
- сандарды салыстырады және салыстыру таңбасын дұрыс қояды.
Ө)Дәптермен жұмыс Тапсырма Өрнектердің мәнін табыңыз. Дескриптор: Білім алушы - ондықтармен қосуды дұрыс орындайды; - ондықтармен азайтуды дұрыс орындайды 50+40= 5онд.-4онд.= 80-50= 8онд.-5онд.= 40+20= 4онд+2онд=
(Ұ)Артық санды тап. 2, 6, 7, 13, 8, 5 10, 20, 30, 36, 40, 50 37, 58, 67, 88, 100
|
Кеспе сандар
Кеспе сандар
|
||||
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия «Бас бармақ» әдісі бойынша өзін-өзі бағалайды. |
|
||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспары |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
Өзін-өзі бағалау. Топтық жұмыста мұғалімнің бақылауы.
|
|
Денсаулық сақтау технологиялары.Сабақтың басында партада дұрыс отыруды,денені тік ұстау туралы ескертулер жасау Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Қауіпсіздіктехникасыныңережелеріментаныстыру
|
||||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.