Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
2B-тарау: Сандар және заңдылықтар |
Мектеп: |
||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні : |
||||||||
Сынып: |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||||||||
Сабақ тақырыбы |
Басқатырғыштарды шешу |
||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
1.4.2.2 ** - бірдей цифрлары мен пішіндері бар басқатырғыштарды шешу
|
||||||||
Сабақтың мақсаты |
Бірдей цифрлары мен пішіндері бар басқатырғыштарды шеше алады. |
||||||||
Бағалау критерийлері |
Басқатырғышты шешу жолдарын анықтайды және түсіндіреді |
||||||||
Құндылықтарды дарыту |
еңбек және шығармашылық;
|
||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Өнер, қазақ тілі және әдебиет |
||||||||
Сабақ барысы |
|
||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||
Сабақтың басы 2 мин
3 мин
|
(Ұ) Өткен сабақты қайталау. Шеңберге жиналу «Ауадағы диалогтар» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау.
|
Таныстырылым
|
|||||||
Сабақтың ортасы
7 мин
3 мин
7 мин
5 мин
5 мин |
1.Жаңа сабақ Ой шақыру: «Жасырын сөзді тап» басқатырғышы 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 А ә б ғ д е з қ л м н о р ш і -Қандай атау шықты? -Бізді қоршаған әлем -Бұл атау неге байланысты деп ойлайсыңдар?/оқушылардың жауабын тыңдау/ -Бұл атау біздің ортақ тақырыптың атауы Ал ,біз бұл атауды не арқылы шығардық? -Дұрыс айтасыңдар ,басқатырғыш арқылы -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Басқатырғыштарды шешу» Сабақтың мақсатын айту. Бірдей цифрлары мен пішіндері бар басқатырғыштарды шешу Бағалау критерийлерін оқушылармен бірге құрастыру. (Ө.Ж) «Ойлан тап» Мақсаты:тиісті амал таңбасын қойып,ойлау қабілеттерін арттыру. 9 5 3=1 4 6 8=18 Осы өрнектер туралы не айта аласыңдар? Топтық жұмыс: Деңгейлік тапсырмалар Бағалау критерийі:Басқатырғыштардың шешу жолдарын анықтайды және түсіндіреді 1-топ: А деңгейі Суреттің орнына тиісті сандарды тауып жаз. Бірдей суреттің орнына бірдей сандар қойылады.
+ =30 50- =40 + = 30 40- = - 20 -10 2- топ:
2-топ В деңгейі Егер санды дұрыс пайдалансаң,мақал шығады: 2-2 3-1 3-2 5-1 1-2 6-2 1-2 1000-1 д 2-1 Күш білімде 3-топ С деңгейі Сандық кестені пайдалана отырып,жоғалған санды тап:
Сергіту сәті «Құрылысшы» Оқушылар әрқайсысы өз үйлерін санау арқылы құрастырады. Дәптермен жұмыс: Сандарды көркем жазу Математикалық диктант 40 пен 30-дың айырмасы; 80 нен 40-ты кеміт; 60-қа 30-ды арттыр; 70 пен 10-ның қосындысы: (Ұ)Артық санды тап. 2, 6, 7, 13, 8, 5 10, 20, 30, 36, 40, 50 37, 58, 67, 88, 100
|
Кеспе сандар
Кеспе сандар
|
|||||||
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия «Бас бармақ» әдісі бойынша өзін-өзі бағалайды. |
|
|||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспары |
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||
Өзін-өзі бағалау. Топтық жұмыста мұғалімнің бақылауы.
|
|
Денсаулық сақтау технологиялары.Сабақтың басында партада дұрыс отыруды,денені тік ұстау туралы ескертулер жасау Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Қауіпсіздік техникасының ережелерімен таныстыру
|
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.