Пән:Математика Ұзақмерзімдіжоспар бөлімі:3 А Теңдікжәнетеңсіздік. Күні: Сынып: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Белгісізазайғышы бар теңдеу |
|||
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары |
1.2.2.2. «Таңдапалу»әдісіменжәнеқосу мен азайтуамалдарыныңбайланысыныңнегізіндетеңдеулердішешу |
|||
Сабақмақсаттары |
Таңдауәдісіжәнеқосу мен азайтуамалдарыныңбайланысынегізіндетеңдеулердішешеді. |
|||
Бағалаукритерийлері |
|
|||
Тілдікмақсат |
Белгісізазайғыш, теңдеу, бүтін, бөлік |
|||
Құндылықтардыдарыту |
Топпенжұппенжұппенжұмысарқылыынтымақтастыққа,бір-бірініңпікірінеқұрметпенқарауға, модельдеужұмыстарыарқылыеңбек пен шығармащылыққа баулу. |
|||
Пәнаралықбайланыс |
Жаратылыстану, музыка |
|||
АКТ қолданудағдылары |
Интербелсендітақтадафлипчарттықолдануғадағдыланады. |
|||
Бастапқыбілім: |
Теңдеу, белгісіз сан, әріптіөрнектуралыбіледі. |
|||
Сабақбарысы |
||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар
|
||
Сабақтың басы 5 минут
Сабақтыңортасы 5 минут
2 минут
5 минут
3 минут
5минут
5 минут
5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. (Ұ)Теңдеуге қатысты 10 сөзді тап Интербелсенді тақтада бірнеше сөздер берілген. Сол сөздерден теңдеуге қатысты сөздерді тап.Оқушылардан теңдеу тақырыбына қатысты 10 сөз табу сұралады. -Қосылғыш -Қосындының мәні -Азайғыш -Азайтқыш -Айырманың мәні -Белгісіз сан -Әріпті өрнек -Бүтін -Бөлік -х,у
(Т) Суреттердіаяқта .Оқушыларды 3 топқабөлуарқылыбелгісізазайғыштытабады. Топтарғасуретпен шар, өрік, құстардыңсуретіарқылыбелгісізазайғыштыңсуретін салу тапсырылады. БолғаныЖелінгеніҚалғаны ( Өріктіңсуреті) ? 4 2 БолғаныЖарылғаныҚалғаны (Шардыңсуреті) ? 3 4 БолғаныҰшқаныҚалғаны (Құстыңсуреті) ? 2 3 «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау. (МК) Себеттен 4 алмаалынды. Онда 6 алмақалды.Себеттеқаншаалмаболды?
Сергітусәті( көңілдіәуенменбелгісізазайғышы бар теңдеудіңэлементтерін музыка бойыншабаспен, мұрынмен, қолмен, аяқпенкөрсету) (Ж) Теңдеуқұрастыржәне оны шеш 2 оқушыныңбір сан ойладыжәнесолсаннанкезкелген 1 сандыазайтқандамына сан қалдыдепжазады. Жұбықандай сан ойлағанынтауыпжазады. Смайлик арқылыбағалайды. Келісемінкеліспеймін
(Ө)Жұбын тап. Мойынорағыштардағытеңдеулердішешжәнежауабынсәйкескелетін бас киімгежаз. Жұмысдәптердегі 50 бет. Жауаптыңдұрыстығынжұбытекшеарқылытақтаментексереді. (ақжәнеқара ). (Ұ) Сыныптағытөртбұрыш Сыныптың 4 бұрышынабелгісізазайғышы бар 4 теңдеуілемін. Оқушыларқолдарында бар текшедегіцифрларыбойыншабелгісізазайғышжауабыретіндесыныптың 4 бұрышынажиналады. х-4=6 х-3=3 х-2=6 х-5=4 10,6,8,9 От шашуарқылыбағалаймын. |
Интербел- сендітақта
Маркер, түрлітүстіқарындаш, үлестірмеқағаздар.
Интербелсендітақта.
Интербелсендітақта.
Ламинат- талғанпарақ, маркер.
Жұмысдәптері, қарындаш, интербелсендітақта.
Жұмысдәптері, қарындаш, интербелсендітақта.
Цифрларжазылғантекшелер, сынпбұрышынаілінгенпарақшалар. |
||
(Т)Жұптас-топтас-талқыла Топтарберілгенсуретбойыншабелгісізазайтқышы бар теңдеуқұру. Солтеңдеулердікелесітоппенауыстыру. Келесі топ теңдеудішешеді, 3 ші топ тексереді. Бағдаршамарқылыбағаланады. |
Сюжеттісурет, маркер, аққағаздар. |
|||
Соңы 5 минут |
Оқушыларғамидыңсуреті бар қағаздарүлестіреді. Оқушылар осы миғақатыстыбелгісізазайғышы бар теңдеутуралыереже мен тірексөздержазады. |
Үлестірмеқағаздар. |
||
Саралау – оқушығамейліншеқолдаукөрсетудіқалайжоспарлайсыз? Қабілеттіоқушыға тапсырманықалай түрлендіресіз? Тапсырма, қарқын, диалог жәнеқолдаукөрсетуарқылысаралаутәсілдерінқолданамын. |
Бағалау «Суреттердіаяқта»-Отшашу «Теңдеуқұрастыру»-смайлик арқылыбағалау «Жұбынтап»-текшеарқылыбағалау «Калейдоскоп ойыны»-бас бармақарқылыбағалау. |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы Ламинатталғанпарақшаменоқуқұралдарынұқыптықолдану, интербелсендітақтаменжұмысістеуережесі. Калейдоскоп ойынындақағазқыстырғыштыұқыптықолдану |
||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.