Қысқамерзімді жоспар
Сабақ: Математика
|
|
||||||||
Сабақтың тақырыбы: Қоршаған ортаны өлшеу |
|
||||||||
Сынып: 1А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1 Геометриялық пішіндер және олардың жіктелімі 1.3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
||||||||
Сабақтың мақсаттары
|
1.1.3.2 ** Өлшем бірліктерін пайдаланып, шамаларды өлшеу: см, дм/кг/л. 1.1.3.3 ** Ұзындық: см, дм/ масса: кг/ көлем (сыйымдылық): л/ уақыт: с. шамасы мәндерін салыстыру және шама мәндерін қосу мен алу әрекеттерін орындау.
|
||||||||
Тілдік мақсаттар
|
• сыйымдылық, көлем · ... қарағанда үлкен, .... қарағанда кем, тең, шамамен, жуық • салыстырыңыздар, тексеріңіздер, салыстыра отырып тексеріңіздер, көрсетіңіздер |
||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Өзара сыйластыққа тәрбиелеу. |
||||||||
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, Ғылымға кіріспе пәндерімен байланыс |
||||||||
Бастапқы білім |
100-ге дейін жұп, тақ сандармен, ондықтармен тура және кері санай алуы; оқуы, жазуы, бір таңбалы сандарды қосуы. |
||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||
Сабақтың басы 7 минут |
Сан түзуіндегі сандар қатарын еске түсірейік. http://www.topmarks.co.uk/ordering-and-sequencing/caterpillar-ordering Оқушылар жазады, содан кейін мұғалім жазбасымен тексереді. ((Ұ) Оқушылар жұппен бір сызық бойына тұрады (қолдарында сандар жазылған карточкалар). |
https://www.youtube.com/watch?v=Vwa5zBMF_WU
|
|||||||
Сабақтың ортасы 30 минут
|
Стандартты өлшем бірліктерін пайдалану (Т/Ж, ОТ) Оқушылармен текшелерден ғимараттың моделін құрастырып немесе инсценировка түрінде, топпен жұмыс ұйымдастыру. (Ұ)Мектепте айналадағы заттарды оқушылар салыстырады.
Заттарды өлшеуге тапсырма беріледі және нәтижелерін түсіндіреді.
Оқулықпен жұмыс / 160-161- бет/ Сергіту сәті Сағат болайық. Тик-так, тик- так! Құс болып ұшайық. 1-2-3-4! Балық болып жүзейік. 1-2-3-4! Әтеш болып жүрейік. 1-2-3-4! Доп болып секірейік. 1-2-3-4!
Қалыптастырушы бағалау 1- тапсырма. Кесінділердің ұзындығын өлшеңіз және нәтижесін жазыңыз.
2- тапсырма. Суретке мұқият қараңыз. Күріштің массасын анықтаңыз және жазыңыз.
|
Таразы (1кг-дық гир) немесе салмағы 1 кг-дық күріш
Сандар тізбегі, өрнектер бейнеленген парақтар
https://iqsha.ru/uprazhneniya/1-klass/sostav-chisla/
|
|||||||
Сабақтың соңы 2 минут
|
Қорытындылау Рефлексия
|
|
|||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||
Өлшеу құралдары мен шамаларды таңдауда және өлшем жүргізуде қиналатын оқушыларға көмек көрсету.
|
Оқушылардың өлшеу құралдары мен шамаларды таңдауы және өлшем жүргізулері бағаланады. |
Сергіту сәті арқылы жүргізіледі. |
|||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.