Пән: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2A бөлім – Ондықтарды қосу және азайту Сынып: |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы |
Қосу кестесі
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.4 бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар білу керек: Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады. Көпшілігі: Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады, өрнектер шығарғанда пайдаланады. Кейбір оқушылар: Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады, өрнектер шығарғанда пайдаланады, дәлелдеп айтады. |
Бағалау критерийлері |
Қосудың шаршы түріндегі кестесін пайдаланып, өрнектерді орындайды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Сандардың заңдылығын түсіндіреді, сандардың ретін айта алады
|
Құндылықтарды дарыту
|
Еңбекқорлық |
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, ғылымға кіріспе, қазақ тілі мен әдебиеті |
АКТ қолдану дағдылары |
Нөмірлерді тауып, ашу Санамақты әншілермен бірге айта алу. |
Бастапқы білім
|
10-ға дейін тура және кері, санай алуы; ондықтармен санау |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 минут
|
Ертеңгілік шеңбер «Санамақ» әнін бірге орындау, қимылмен көрсету
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айту - Балалар, бұл Айзере. Айзере отбасымен бірге театрға барды. . |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут
5 минут
9 минут
1 минут
11 минут
|
1.Ауызша санау(қосу кестесін пайдалану) Айзеренің отбасының театрдағы орындыры: (оқушылар баған мен қатарды тауып, орындықты жапсырады қалғандары басбармақпен бағалайды) Әкесінің орны №7 баған, №2 қатар Анасының орны №5 баған, №2 қатар Ағасының орны №4 баған, №2 қатар Інісінің орны №8 баған, №2 қатар Айзеренің орны? №? баған, №? қатар - Қазір біз өзіміз кесте құрастырып көреміз. Ойлан Құрастырған кестені қарап шығыңдар. Қандай сандар жазылған? 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.
- Бағанның нөмірін көрсет. - Қатардың нөмірін көрсет. - Сандар қалай орналасқан? - Қалай жаздыңдар? Сандардың орналасу ретінен не байқадыңдар? Сандардың бұлай орналасуын қалай қолдануға болады? Қандай ерекшелік байқадың? 1және 1 санының қиылысына қандай сан жазу кеерк? Неліктен 2? Жалғастыр Қорытынды: мәндері ретімен орналасқан; келесі мән алдыңғы санға 1-ді қосқанға шығады
Сергіту сәті «Тұр қатарға, билейік»
2.(ТЖ) «Кім қайда тұрады?» Әр жұпқа үйлердің суреттері мен А4 форматта қосу кестесі таратылады. Тапсырма: өз үйіңді тауып жапсыр. №1 топ Ажардың үйі №6 баған, №2 қатар. Әлібидің үйі №5 баған, №3 қатар Дамеляның үйі №4 баған, №4 қатар Аскардың үйі №3 баған, №5 қатар Арманның үйі №2 баған, №6 қатар
№2 топ Кемелдің үйі №1 баған, №7 қатар Аружанның үйі №2 баған, №6 қатар Дулаттың үйі №3 баған, №5 қатар Фаризаттың үйі №4 баған, №4 қатар Гулзаданың үйі №5 баған, №3 қатар
№3 топ Жандостың үйі үйі №2 баған, №7 қатар. Әмірханның үйі №4 баған, №5 қатар Жанельдің үйі №5 баған, №4 қатар Томиристің үйі №4 баған, №3 қатар Еркежанның үйі №5 баған, №9 қатар
№4 топ Әлсұлтанның үйі №9 баған, №5 қатар. Алуаның үйі №8 баған, №6 қатар Ернардың үйі №7 баған, №7 қатар Нұрайымның үйі №6 баған, №8 қатар Алидардың үйі №5 баған, №9 қатар Диастың үйі №5 баған, №9 қатар
- Не байқадыңдар? Жасаған жұмыстарын тақтаға ілу, айтып беру. - Менің үйімнің нөмірі 9, т.с.с. (Дұрыстығын шаблонмен тексеру, кімде дұрыс қолдарын бірге қосып көтеру) |
Қосудың демонстрациялық шаршы түріндегі кестесі
Қосудың шаршы түріндегі кестесінің сызбасы дайындалан А1 форматты парақ; Әрбір оқушыға арналған жеке қосу кестесі; Қосудың шаршы түріндегі кестесін құруға арналған қағаз Слайд
Дидактикалық материал |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
5 минут
2 минут |
Ө)Дәптермен жұмыс
Қосудың шаршы түріндегі кестесін пайдаланып, түсіп қалған сандарды кестеге жаз.
Қорытынды «Баспалдақ» әдісі арқылы өзін-өзін бағалайды
|
Жұмыс дәптері
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басқаларға көмектесу. Топ басшысы рөлін атқару Қорытындыны дәлелдеу |
Қосу кестесін пайдаланады, түсінеді, қолданады. |
Жазу барысында партада дұрыс отыруды қадағалау Сергіту сәті
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
+ |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
+ |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.