Пән: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 Сбөлім: Теңдік және теңсіздік. Теңдеулер |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: |
Күні: 17.03.2017ж Сынып:1А |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы |
Математикалық Наурыз
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3-тоқсанда алған білім деңгейлерін анықтау, бекіту.
|
Сабақ мақсаттары |
Сандарды қосамыз, азайтайтамыз, салыстырамыз; Теңдеуді шешуді үйрнеміз;
|
Бағалау критерийлері |
Сандарды қосу, азайту, салыстыру дағдыларын бекіту; Теңдеуді шешу дағдыларын жетілдіру; |
Тілдік мақсаттар
|
Әріпті және санды өрнек. Қосу, азайтуға байланысты өрнектерді әртүрлі оқу. |
Құндылықтарды дарыту |
Достық қарым-қатынас |
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, , қазақ тілі |
АКТ қолдану дағдылары |
Тақтада сызу, қарау, тыңдау |
Бастапқы білім
|
100-ге дейінгі сандық жүйені түсінуі; салыстыру және салыстыру терминдерін пайдалана білу, әріпті, санды өрнектер. |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
Сабақтың басы 1 мин
|
Таңғы шеңбер Міне менің жүрегім Барлығы жүректен басталады. Міне менің басым Ол барлығын басқарады. Математиканы түсініп, білуге жол ашық! Өрнектерді көрсету, оқу, сабақ тақырыбын анықтау. Сабақтың мақсаты: Сандарды қосамыз, азайтайтамыз, салыстырамыз; Теңдеуді шешуді үйрнеміз; - Қандай мереке жақындап қалды? (оқушылардың жауабы) - Бүгінгі тапсырмалар осы мерекемен байланысты болмақ. |
Интерактивті тақта
Слайд |
Сабақ ортасы
5-7 мин
6 минут
5минут
8 минут
5 минут |
1. (ТЖ)Бәйге Мақсаты:Берілген өрнектерді шапшаң есептеп шығару. Нұсқаулық: 1.Бірінші оқушы өрнекті оқып, мәнін жазады. 2.Келесі оқушы жалғастырады. 3.Бірінші аяқтаған және қатесіз орындаған топ жеңіске жетеді. 16 – 6+2 15 – 5 + 4 19 – 9 + 6 13 – 3 + 9 8 + 6 8 + 5 7 + 6 7 + 9 20 + 30 + 4 60 + 20 + 2 50 + 40 + 2 50 + 20 + 5 12+3 - 5 18+1- 6 16+3 - 4 17+2 - 8 ҚБ)Топтар бір-бірін тексереді. Шапалақ арқылы 2. (ЖЖ) Арқантартыс Мақсаты: Санды және әріпті өрнектерді салыстыру. Нұсқаулық: 1.Өрнектерді салыстыру 2. Жұбымен ауыстырып, тексеру 45 + 5* 45 + 4 78 - 8 * 78 + 8 а+в * а – в х + 9 * х + 10 10 + 20 * 20 + 10 с + 5 * 5 + с (ҚБ)Тақта бойынша жұптар бір-бірін тексереді, қателерін талдайды. 3. (ТЖ) Әткеншек Мақсаты: Теңдеудің шығару алгоритмін кезекпен жазу. Нұсқаулық: 1. Теңдеуді шешу х + 6 = 10 8 + c = 18 9 – a = 3 b - 2 = 10 (ҚБ)Топтар бір-бірін тексереді Сергіту сәті 4. (ӨЖ) Мақсаты: Есепті шығару, кері есеп құру. Нұсқаулық: 1.Есептің шешуі мен жауабын табу 2. Кері есеп құрастыру, шешуі мен жауабын табу. Болды – 12 бала Кетті – 5 бала Қалды - ? бала (ҚБ)Тақтада орындаған оқушылардың жұмысы арқылы бағалау.
|
Үлестірмелі қағазға жазу.
Слайд
Көңілді сергіту жаттығулары
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия Мақсатқа қайта оралу. Амалдардың мәнін таба алдым Теңдеуді шығара аламын Кері есеп құрастыру білемін Өрнектерді салыстыра аламын Бағдаршам арқылы бағалау |
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.