Пән: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3С-бөлім: Теңдік және теңсіздік. Теңдеулер |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:
|
Күні: Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы |
Санды өрнектерді салыстыру
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.1.2 берілген әріп мәнінде әріптік өрнек мәнін бір әрекетпен табу
1.2.1.3 қосу мен азайту арасындағы байланыс негізінде теңдік құру үшін әріптік өрнектерді қолдану: а +b = c, c-a= b,c-b =a
|
Сабақ мақсаттары |
Санды өрнектерді салыстыра алады |
Бағалау критерийлері |
Әріпті өрнектер құрастырады, әртүрлі оқиды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Әріпті және санды өрнек. Қосу, азайтуға байланысты өрнектерді әртүрлі оқу. |
Құндылықтарды дарыту
|
Достық қарым-қатынас |
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, ғылымға ену, қазақ тілі |
АКТ қолдану дағдылары |
Тақтада сызу, қарау, тыңдау |
Бастапқы білім
|
100-ге дейінгі сандық жүйені түсінуі; салыстыру және салыстыру терминдерін пайдалана білу, әріпті, санды өрнектер. |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
Сабақтың басы 1 мин
4 мин |
Таңғы шеңбер Міне менің жүрегім Барлығы жүректен басталады. Міне менің басым Ол бәрін басқарады. Математиканы түсініп, білуге жол ашық! Өрнектерді көрсету, оқу, сабақ тақырыбын анықтау. Сабақтың мақсаты: Санды өрнектерді салыстырып үйренесіңдер |
Интерактивті тақта
Слайд |
Сабақ ортасы
6 мин
2 мин
3 минут
5 минут |
1. (ЖЖ) «Қай жолмен жүрген дұрыс?» Мақсаты: санды және әріпті өрнектерді ажырату Әр жұп тапсырманы ақылдасады, өз ойларын дәлелдейді. (ҚБ) Жұптар бір-бірін тексереді. Шапалақ арқылы бағалайды. Дұрыс болса – 3 рет шапалақ. Қате болса – қолдарын көтеру. 2 (ТЖ) «Әртүрлі оқимын» Мақсаты: әріпті өрнектерді әртүрлі оқып үйрену. Топта берілген өрнектерді әртүрлі оқып көрсету. 8-х 8 азайту икс, «8 санынан х-ті азайтамыз», «азайғыш – 8, азайтқыш – х», «8 санынан х-ті кемітемін» 1-топ – 13 +а 2-топ – 11 +х 3-топ – 16 +в 4-топ – 16+с 5-топ – 10 + е (ҚБ) топтар өздеріне берілген өрнектерді әртүрлі жолмен оқиды, өрнектің түрін ажыратады. Сергіту сәті «Құрылысшы» 3. (Ө) Жұмыс дәптері бойынша жұмыс Мақсаты: санды өрнектерді салыстыру
(ҚБ) тізбектелу әдісі бойынша оқу, тексеру.
(Ө) «Кім жылдам?» 2+5*7-8 8+8*6+7 14-7*6-3 9+9*14-8
|
таратпа материал
Үлестірмелі қағазға жазу.
Слайд
Көңілді сергіту жаттығулары |
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия Мақсатқа қайта оралу. -Кім әріпті өрнектерді ажырата алса, оқу білсе - Екі қолын көтереді - Жартылай білсе, қолдырын беліне қояды - Уақыт өлшем бірліктері жайлы әлі де қайталау керек болса, қолын жай қояды. |
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
өздері сұрақ құрастыра алады, жауап бере алады
|
|
Топсеруен кезінде техника қауіпсіздігін сақтау Сергіту сәті |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.