Қысқа мерзімді сабақ жоспары
9.4 |
Мектеп: |
||
Күні: |
Мұғалім: |
||
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы: |
9.4A Тригонометриялық формулалар |
||
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.4.8 қосу формулаларын қорытып шығарады және қолданады; 9.2.4.9 екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; 9.2.4.10 тригонометриялық функциялардың қосындысын және айырмасын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын қорытып шығарады және қолданады; 9.2.4.11 тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырмаға түрлендіру формулаларын қорытып шығарады және қолданады; |
||
Сабақ мақсаттары |
|
||
Бағалау критерийлері |
- аргументтердің қосындысы мен айырмасының - екі еселі бұрыштың және жарты бұрыштың тригонометриялық функцияларының формулаларын қорытып шығарады; - аргументтердің қосындысы мен айырмасының, екі еселі бұрыштың және жарты бұрыштың тригонометриялық функцияларының формулаларын қолданады; - тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырмасының; - тригонометриялық функциялардың көбейтіндісінің формулаларын қорытады; - тригонометриялық өрнектерді түрлендіру үшін формулаларды қолданады. |
||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: - өзара талқылау кезінде берілген тапсырмаларды орындайды, есеп шығаруда және диалогта дәлелдер келтіреді - тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде формулалардың таңдалуын дәйектейді. Пәнге қатысты лексика мен терминология - аргументтердің қосындысының синус/косинус/тангенс/котангенсы; - аргументтердің айырмасының синус/косинус/тангенс/котангенсы; - екі еселі бұрыш, жарты бұрыштың тригонометриялық формасы Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер - тригонометриялық функциялар аргументтерінің қосындысы/айырмасы формулаларын өрнекке қолданамыз; - берілген өрнек екі аргументтің қосындысының синусы/косинусы формуласының оң жақ бөлігін білдіреді; - екі бұрыштың қосындысы мен айырмасының синусы мен косинусы формулаларын қолдана отырып, ... формулаларын қорытып шығаруға болады. |
||
Құндылықтарды дарыту |
Топта талқылау кезінде бірлескен ортада ынтымақтаса отырып жұмыс жасау арқылы жауапкершілікті сезіну |
||
Пәнаралық байланыстар |
геометрия |
||
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация, bilimland.kz |
||
Бастапқы білім |
Тригонометрия формулалары |
||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы
10 минут |
Оқушылармен амандасу, бүгінгі күнге сәттілік тілеу.
Топтық жұмыс 2 топқа бөлу, бағалау критерийлерін талдау Топтағы әр оқушы өзінің таңдауы бойынша тапсырмаларды орындайды. Яғни, қай деңгейде өзін қолайлы сезінсе, сол деңгейдің тапсырмасын орындаған абзал. Тапсырмалардың деңгейін мұғалім түсіндіреді (Қарапайым, Ортадан жоғары, Жоғары) (Қосымша 1. Қосу формуласы). Әр топтан 2 баладан тақтаға шығарады. |
қосымша 1
Слайд 2 |
|||
Сабақ ортасы 10 минут
10 минут
14 минут |
Топтық жұмыс Әр топ өз тапсырмаларын орындайды. Екі еселі және жарты бұрыш формулалары (10 минут) Қосымша 2
Қосынды мен айырманы көбейтіндіге жіктеу (10 минут) Қосымша 3
Әр топ өз жұмыстарын қорғайды. Басқа топ мүшелері алдын ала талқыланған бағалау критерийлері бойынша бағалайды.
Қалыптастырушы бағалау (Қосымша 4) |
Қосымша 2
Қосымша 3
Қосымша 4 |
|||
Сабақтың соңы 1 минут |
Қорытындылау. Рефлексия: Оқушы сабақ бойынша өз қорытындысын жасайды: ü Мен түсіндім Ø Мен білгім келеді
Үй тапсырмасын беру.
|
Ершова: https://ege-ok.ru/wp-content/uploads/2014/01/Ershova_Algebra-2BGeometriya_9_sbornik.pdf Шешулер: https://gitem.me/reshebnik/9class/algebra/algebra-geometriya-ershova#task?t=1-smrbt-25-2
|
|||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
|||
|
|
|
|||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||
Қосымша 1
Қосу формулалары (10 минут)
Қарапайым деңгей |
|
1 топ |
2 топ |
|
|
|
|
|
|
Ортадан жоғары |
|
1 топ |
2 топ |
|
|
|
|
|
|
Жоғары деңгей (ортақ) |
||||
Есептеңіз |
Дәлелдеңіз |
Табыңыз |
||
егер |
|
т/к: |
Шешулері осы сілтемеді: https://gitem.me/reshebnik/9class/algebra/algebra-geometriya-ershova#task?t=1-smrbt-25-1
Қосымша 2
Екі еселі және жарты бұрыш формулалары (10 минут)
Қарапайым деңгей |
|
1 топ |
2 топ |
1. Есептеңіз: |
1. Есептеңіз: |
2. Ықшамдаңыз: |
2. Ықшамдаңыз: |
3. Табыңыз:
Табу
керек: |
3. Табыңыз:
Табу керек: |
4. Дәлелдеңіз: |
4. Дәлелдеңіз: |
Ортадан жоғары |
|
1 топ |
2 топ |
1. Есептеңіз: |
1. Есептеңіз: |
2. Ықшамдаңыз: |
2. Ықшамдаңыз: |
3. Төмендегі
шарт бойынша
|
3. Төмендегі
шарт бойынша |
4. Дәлелдеңіз: |
4. Дәлелдеңіз: |
Жоғары деңгей (ортақ) |
|||
Есептеңіз |
Ықшамдаңыз |
Табыңыз |
|
|
|
Берілгені: Табу керек: |
Берілгені: Табу керек: |
Дәлелдеңіз |
|||
|
Қосымша 3
Қосынды мен айырманы көбейтіндіге жіктеу (10 минут)
Қарапайым деңгей |
|
1 топ |
2 топ |
|
|
|
|
|
|
Ортадан жоғары деңгей |
|
1 топ |
2 топ |
|
|
|
|
|
|
Жоғары деңгей |
|
1 топ |
2 топ |
|
|
|
|
|
|
Қосымша 4
Бағалау критерийлері |
Тапсырма № |
Дескриптор |
Балл |
Оқушы |
|||
Екі еселі аргумент және жарты аргумент формулаларын өрнектерді ықшамдауда қолданады. |
1 |
синустың екі еселі аргумент формуласын қолданады |
1 |
косинустың екі еселі аргумент формуласын қолданады |
1 |
||
ортақ көбейткіштерді жақша сыртына шығарады |
1 |
||
өрнекті ықшамдайды |
1 |
||
2 |
тангенстің жарты аргумент формуласын қолданады |
1 |
|
тригонометриялық функциялардың мәндерін анықтайды |
1 |
||
есептеулер жүргізеді, жауабын жазады |
1 |
||
Өрнекті ықшамдауда трингонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырмаға түрлендіру формулаларын қолданады. |
3 |
косинустардың көбейтіндісін қосындыға түрлендіру формуласын қолданады
|
1 |
сәйкес мәндерді формулаға қояды |
1 |
||
есептеулер жүргізеді, жауабын жазады |
1 |
||
5 |
косинустардың көбейтіндісін қосындыға түрлендіру формуласын қолданады |
1 |
|
синустардың көбейтіндісін айырмаға түрлендіру формуласын қолданады |
1 |
||
келтіру формулаларын қолданады |
1 |
||
ұқсас мүшелерді біріктіріп, өрнекті ықшамдайды |
1 |
||
қысқартылған жауапты алады |
1 |
||
Тригонометриялық функциялардың аргументтерінің қосу және азайту формулаларын өрнектің мәнін анықтауда қолданады |
4 |
синустардың айырмасын көбейтіндіге түрлендіру формуласын қолданады |
1 |
белгісіз бұрышты анықтайды |
1 |
||
белгісіз бұрышты анықтайды |
1 |
||
Жалпы балл |
18 |
Қосымша 5
Үй тапсырмасы (30 минут)
Қарапайым деңгей |
|
1 топ |
2 топ |
|
|
|
|
Мұндағы
Табу
керек:
|
Мұндағы
Табу
керек:
|
|
|
Ортадан жоғары деңгей |
|
1 топ |
2 топ |
|
|
|
|
Табу керек: |
Табу керек: |
|
|
|
|
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.