2-ге көбейту және бөлу кестесін пысықтау, қатынас ұғымымен байланысты есептер шығару.
Дамыту: Ой-өрісі, пәнге қызығушылығын, таным белсенділіктерін арттыра отырып ойлау қабілеттерін,есте сақтауын дамыту.
Тәрбиелеу: Мейірімділікке, имандылыққа тәрбиелеу. көбейту 2-ге
Типі: білімді жетілдіру сабағы
Сабақ түрі: Білімді тексеру
Әдісі: Саяхат сабақ
Көрнекілігі: Қосымша материалдар мен әдебиеттер,оқулық, дидактикалық материал.
2-ге көбейту.doc
Агрономия орта мектебі
Ашық сабақ Андриановка ауылы 2008ж
Мақсаты: 2ге көбейту және бөлу кестесін пысықтау, қатынас ұғымымен
байланысты есептер шығару.
Дамыту: Ойөрісі, пәнге қызығушылығын, таным белсенділіктерін арттыра
отырып ойлау қабілеттерін,есте сақтауын дамыту.
Тәрбиелеу: Мейірімділікке, имандылыққа тәрбиелеу.
Типі: білімді жетілдіру сабағы
Сабақ түрі: Білімді тексеру
Әдісі: Саяхат сабақ
Көрнекілігі: Қосымша материалдар мен әдебиеттер,оқулық, дидактикалық
материал.
Сабақ барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларды реттеу, сабаққа назар аударту.
ІІ Үйге берілген тапсырманы тексеру
Оқушыларға оқыту арқылы үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ Математикалық диктант:
(2*3)2 (6*2)10 (8*2)+5
12 : 2 14 : 2 18 : 2
ІV Жаңа сабақ
Берілген өрнектердің мәнін тауып, дөңгелекшеге жазады. Ал өрнектердің
мәні астыңғы кестеде орналасқандықтан, әріптерді тиісті торкөздерге қойып,
жасырын сөзді табады.
б
е
к
94
2+7
3+4
у
л
ә
г
6+4
53
5+3
131 т
ө
й
7
8
9
6
106
66
52
н
і
ж
10+1
98
93
1
12
9
11
9
7
5
0
0
5
2
9
3
4
10
10
Дұрыс. Бүгін 2ге көбейту және бөлу туралы алған білімдерімізді тиянақтаймыз.
Ол үшін «Күзгі орманға саяхат» сабағын өтеміз.
Күз айларын атаңдаршы?
Қыркүйек, қазан, қараша.
Орманда қандай аңдар мен үй жануарлары қалыпты, қысқы дайындығы қандай екен
байқайық..
Білімді жанжақты тексеру.
Ормандағы аюдың,
Құлпынайы көп екен.
Теріптеріп алайық,
Қалтамызға салайық.
Кәне орманда не бар екен?
Аю бар екен. Аю тәттілерді көп жеп семіреді де,апанына жапырақтарды төсеп,
ұйқыға дайындалады.
Кәне, балалар құлпынайын терісіп жіберейік.
Құлпынайдағы есептер № 1
3 * 2 4 * 2 5 * 2 2 * 4
6 : 2 8 : 2 10 : 2 8 : 4
Тікірейіп құлағы,
Менен бұрын тұрады.
Бойын жазып керіліп,
Беті қолын жуады.
Бұл не?
(Мысық)
Иә, балалар мысық та жүр екен.Мысық былай дейді: «Қыс келе жатыр. Мені үйлеріңе ала
кетіңдерші».
Ол үшін мысықтың тапсырмаларын орындап жіберейік. Кім дұрыс шығарса, мысықты сол
алады.
Мысықтың тапсырмасы:
№ 2
12 түп көшетті 2 қатарға тең бөліп отырғызды. Әр қатарға неше түп көшет
отырғызылған?
Өз бетімен жұмыс. Оқулықтағы № 4 есеп. 10
12
16
18
2ге
кеміт
2 есе
кеміт
Сергіту сәті:
Тербеледі ағаштар,
Алдымнан жел еседі.
Кіпкішкентай шыбықтар,
Үпүлкен боп өседі.
Өзі қу,
Жүрген жері ду.
Бұл не?
(Түлкі)
Түлкі түсті қақпанға ,
Жортып келе жатқанда.
Қақпаннан босатайық . Босату үшін, «Балық аулау» ойынын ойнайық . Балықтар суреті.
(Теңдеу шешу № 5)
х * 2
х
х
2 * 2
Түлкі сендерге рахмет айтуда.
═
═
═
2 х : 2
4 4 : х
2
═
═
═
2 * 2
4 : 2 х
4 : 2 х
═
═
═
4
2 х
2 х
═
═
═
4 4 : 2
2
2 4 : 2
Туғаннан жаңғақ жеп жетілген,
Бұтақтанбұтаққа секірген.
Бұл не?
(Тиін)
Тиін қысқа саңырауқұлақтарды кептіріп, жинап жүр.
Ал, кәне тиінге көмектесіп жіберейік.Ол үшін оқулықтағы № 3 есепті шығарайық .
Тиін де сендерге ризалығын білдіруде.Жақсы, балалар.
V. Қорытындылау
Не өтілді?
Нені үйрендік?
VІ.Бағалау.
«Күзгі орманға саяхатты» жақсы өткіздіңдер. Аңдарға көмектескендерің үшін, сендерге
рахмет айтуда.Оқушылар білімін есепке алу.
V.Үйге тапсырма: № 7 есеп. Салыстыру.
2-ге көбейту
2-ге көбейту
2-ге көбейту
2-ге көбейту
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.