РАЗРАБОТКА УРОКОВ. 5 - СЫНЫПҚА АРНАЛҒАН АШЫҚ САБАҚ. МАТЕМАТИКА ПӘНІНЕН. Сабақтың тақырыбы: "ДӘРЕЖЕ. ДӘРЕЖЕНІҢ ҚАСИЕТТЕРІ". КЕМБРИДЖ ӘДІС ТӘСІЛІ АРҚЫЛЫ ОТІЛГЕН САБАҚ. Қазақстан республикасы. Жамбыл облысы . Тараз қаласы Керімбай атындағы №12 мектеп-гимназиясы . 5 "д" сыныпқа арналған сабақ. рахмет . рахметМАТЕМАТИКА САБАҒЫ. 5- СЫНЫПҚА АРНАЛҒАН. ТАҚЫРЫБЫ "Дәреже. Дәреженің қасиеттері"
ЗИЯТ АШЫК САБАК 5 Д.docx
Керімбай атындағы №12 мектепгимназиясы
Тақырыбы: Дәреже. Дәреженің негізі.
Пәні : Математика
Сыныбы : 5 «Д»
Пән мұғалімі : Г.Б.Абдразакова Тараз 2017 ж
Күні :
Сабақтың мақсаты:
Білімділік : Дәреже. Дәреженің негізі. Дәреже көрсеткіштеріне есептер
шығару барысында білімдерін шыңдау және білімдерін кеңейту.
Дамытушылық : Оқушылардың өзіндік ізденіс және логикалық ойлау
санасын дамыту. Әрбір жеке тұлғаның өз бетінше жұмыс жасауына
жағдай жасап есеп шығару икемділіктерін арттыру.
Тәрбиелілік:Оқушыларды белсенділікке , шапшаңдыққа , ұқыптылыққа ,
тәрбиелеу..
Сабактың түрі: Шығармашылық сабақ .
Сабақтың типі: Есеп шығару дағдыларын қалыптастыру
Сабақтың әдістәсілі : Кембридж әдісі .
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, үлестірме қағаздар,оқулық..
Сабақтың ұраны: «Мен білемін, мен үйренемін.»
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі: 2 мин
Оқушылардың оқуқұралдарын түгендеп, сыныпты сабаққа дайындау.
II.Үй тапсырмасын тексеру: № 292 (Ауа райы болжамы ) 5 мин
III. Негізгі бөлім:
1. “Сұрақ бізден , жауап сізден ...” (МТК жүргізушілері )
2. “Білгірлер бәйгесі” Оқулықпен жұмыс
3. “Жауабын сәйкестендір” Перфокартамен жұмыс
IV. Үйге тапсырма
V. Қорытындылау “ Шет ел жаңалықтары”
VI. Оқушыны бағалау Оқушылар 4 топқа бөлініп отырғызылады .
II. Үй тапсырмасын тексеру №292 (Қатесін тап )
1) 16 2) 343 3) 1089 4 )10000 5)1000000
6) 1681 7) 961 8) 2500 9) 8000 10 ) 900
1)«Сұрақ бізден, жауап сізден» МТК ТІЛШІЛЕРІ..
Оңтүстік Қазақстан
1.
2.
3.
4.
Дәреже дегеніміз не?
Санның кубы дегеніміз не?
Санның квадраты дегеніміз не?
Дәреженің негізі деп нені атаймыз?
Солтүстік Қазақстан
"Сұрақ бізден, жауап сізден» МТК ТІЛШІЛЕРІ..
1. 5 санына бөлінгіштік белгісі дегеніміз не?
2. 10 санына бөлінгіштік белгісін қалай түсінесіздер?
3. 2 санына бөлінгіштік белгісі дегеніміз не?
4. Жұп сандар дегеніміз не?
Батыс Қазақстан
«Сұрақ бізден, жауап сізден» МТК ТІЛШІЛЕРІ..
Шындық әлде жалған ба?
1. Натурал а санының бөлгіші деп а саны қалдықсыз бөлінетін натурал санды
айтады.
2.Кез келген натурал санның еселіктері шектеусіз көп емес.
3. 24 санының бөлгіштер жұбы болмайды.
4. 1 саны кез келген натурал санның бөлгіші болады.
Шығыс Қазақстан
«Сұрақ бізден, жауап сізден» МТК ТІЛШІЛЕРІ..
Шындық әлде жалған ба?
1. Цифрларының қосындысы 9ға бөлінетін натурал сандар 9 –ға
бөлінбейді. 2. Цифрларының қосындысы 3ке бөлінетін натурал сандар 3ке бөлінеді.
3. Егер сан 5ке,9ға да бөлінсе онда ол сан 40қа бөлінеді.
2) «“Білгірлер бәйгесі” Оқулықпен жұмыс
№293 № 294 № 30
1. 3) “Жауабын сәйкестендір” Перфокартамен жұмыс
№1. 355 саны 5ке
еселік
№2. 460 саны 10ға
еселік
№3Өрнекті ықшамда:
Ия
жоқ
2ге еселік
Тақ сан
Жоқ
Ия . 10ға
300 ху
30х
еселік
Х20,49
5х*6у*10
Оңтүстік Қазақстан:
Оңтүстік Қазақстан жауап парағы:
№1. 355 саны 5ке
Ия
еселік
№2. 460 саны 10ға
еселік
№3Өрнекті ықшамда:
5х*6у*10
300 ху
Ия . 10ға
еселік
СОЛТҮСТІК , БАТЫС, ШЫҒЫС ҚАЗАҚСТАН топтарына да
осындай перфокарта беріледі.
Әр тапсырмалардан кейін оқышыларды бағалап, қорытындылап отыру
керек.
V .Үйге тапсырма: № 334
VII. Қорытындылау (Шет ел жаңалықтары) Мұғалім ағылшын тілінде әр топтың тапсырмаларына қарай
оқушыларды бағалап, қорытындылайды.
Оқушыны бағалау : Білімдеріне қарай бағалау.
5 СЫНЫП АШАҚ САБАҚ
5 СЫНЫП АШАҚ САБАҚ
5 СЫНЫП АШАҚ САБАҚ
5 СЫНЫП АШАҚ САБАҚ
5 СЫНЫП АШАҚ САБАҚ
5 СЫНЫП АШАҚ САБАҚ
5 СЫНЫП АШАҚ САБАҚ
5 СЫНЫП АШАҚ САБАҚ
5 СЫНЫП АШАҚ САБАҚ
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.