Барлығы: Ә дыбысы мен әрпі туралы жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.Сауат ашу
ашык сабагым.docx
Күні:
Сынып: 1
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Табиғатқа саяхат. Ә дыбысы мен әрпі.
Барлығы: Ә дыбысы мен әрпі туралы жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы
талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Оқушыларды бірбіріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Өнер, ана тілі сабағы
Аудиожазба , таныстырылым.
ӘкеотецFather. ӘжебабушкаGrandmother
Сабақтың тақырыбы
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
Сабақтың мақсаттары
Жетістік критерийлері
Құндылықтарды дарыту
Пәнаралық байланыс
АКТ қолдану дағдылары
Тілдік құзыреттілік
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы
Ынтымақтастық
атмосферасын
қалыптастыру
4 минут
Уй жұмысын
тексеру
5 минут
Сабақтың ортасы
10 минут
Ресурстар
Шаттық шебері
Акт
өлең
постер
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Салеметсиздер ме?
1шапалақ иықпен амандасу, 2 шапалақ арқамен амандасу, 3
шапалақ т іземен,4 шапалақ құшақтасып, 5 шапалақ қол
алысу.
– Балалар, бірбіріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы
жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай
қуаныш!
Балар уйге не берілді?
Жаңылтпашты жатка айту керек
Сонымен қатар біз қандай дыбыспен таныстық ?
Ә дыбысы?
Әдыбысы қанда дыбыс ?
Дауысты , жіңішке
Қандай сөздерде кездеседі?
Балаларды бағалау.(смайликпен)
Балалар жылдың неше мезгілі бар?
4
Қандай? (қыс, көктем, жаз, күз)
қазир жылдың қай мезгілі?
Қыс .
Қыс қандай мезгіл?
суық.
Қыста қандай ойындар ойнайсыңдар?
сырғанақ тебу, қар атысу.
тағы не жасайсыңдар?
Аққала.
Аққала неден жасалады? қардан.тағы (сәбізден мұрын жасаймыз. Тастан көз
жасаймыз.басына шелек кигіземіз)
Өте жақсы балалар .
Ендеше оқулықтың 90 бетін ашып аққала мәтініне қарайық.
кім маған мәтінді оқып береді.(балалрға оқыту)
Мәтінде кімдер туралы айтылған.
Әсем мен Әсет туралы
Неге олар үлкен әріппен жазылған?
Әсем Әсет сөздері қай әріптен басталған?
Өте жаксы
Жыл мезгілдерінің суреттері арқылы 2 топка боліп алу.
Балалр әрқайсымыздың өз отбасымыз бар. Ал
отбасына кімдер жатады? (балалар жауабы)
Ендеше балалар біз отбасындағы Әже мен Әке туралы
қысқаша айтып өтейікші.
Кім әке, әже туралы өлең тақпақ біледі?
Сонымен қатар балалар біз Әке, әже сөздерін орыс,
ағылшын тілінде айтылуын білеміз бе?
Кім айтады?
ӘкеотецFather.(фазер)
ӘжебабушкаGrandmother (грандмозер)
Ал енді алдарымызда жатқан ак кағазға ! топ әжеге керекті
заттарды , ІІ Топ әкеге керек заттарды топтап алайық.
Постер жасау коргайды , сөздерге дыбыстық талдау
жасайды.
Әже
Әке
ара
ұршық
қайшы
балға
жіп
күрек
Бағалау. Құрастырған постерді «Бас бармақ» әдісі арқылы
бағалайды. Постер ұнаса, бас бармағын жоғары көтереді,
ұнамаса, төмен қаратады.
Сергіту сәті
1 минут
5 минут
Қимылқозғалыс жаттығуы. Балаларға арналған әртүрлі
сергіту жаттығуларын (әуенімен) қосып, балалар соған қарап би
жаттығуларын жасайды.
Сергіту сәтіне
арналған жинақ
Ойлан , тап Қарамақарсы сөздер айту. Алдарыңда суреттер
берілген бірбіріне көрсету арқылы қарамақарсы сөзді
табу.
І топ
Кәріжас.
Ащытәтті.
Ыстықсуық.
Аққара
Ескіжаңа
Үлкенкіші
Биікаласа
қалыңжұқа
ІІ топ
.Суреттер
Екі топ бірбірін бағалау
5 (5 рет шапалақтау) 4(4 рет шапалақтау) 3(3 рет
шапалақтау) Карточкамен
жұмыс
Карточка таратып беру . Сөздерді оқып дыбыстық талдау
жасау. (бағалау)
Дәптермен жұмыс:
5 минут
Ә әрпін жазу
Қимылқозғалыс арқылы баспен жазу, иықпен жазу, тіземен
жазу, ауада жазу.
Рефлексия
Дыбыстар неше түрі бар? 2
Қандай? Дауыстыдауыссыз
дауысты дыбыс нешеге бөлінеді ? 2 жіңішке, жуан
Дауссыз дыбыс нешеге бөлінеді? 3 қатаң, ұяң, үнді
Бүгін қандай дыбысты өттік? Ә
Ә дыбысы қандай дыбыс? Дауысты
Дауысты дыбыс ішінде қандай? Жіңішке
Сөздің қай буынында кездеседі? Басында , ортасында
Үйде аққала мәтіінін оқып келесіңдер.
Енді балалр өзімізді «Бағалау сатысы» арқылы
бағалайық
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
тексеру жоспарыңыз?
Оқушылар өздері жасаған бетбейнелеріне қарап бір
біріне көңіл күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді,
көңілсіз, ашулы)
«Он сұрақ» әдісі
бойынша сабақты
қорытындылау
Үйге тапсырма
Бағалау
Дифференциация –
оқушыларға көбірек
қолдау көрсетуді
қалай жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай
тапсырмалар қоюды
жоспарлап отырсыз?
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар
айтылған сөздер
мен сөйлемдердің
көпшілігін дұрыс
қайталай алады.
дәптерлер
Смайликтер
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік
техникасының
сақталуы
АКТ
Құндылықтармен
байланыс (тәрбие)
Өнер, ана тілі
сабағы
Оқушыларды
бірбіріне деген
құрмет
көрсетуіне
тәрбиелеу.
Ә дыбысы мен әрпі
Ә дыбысы мен әрпі
Ә дыбысы мен әрпі
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.