Сабақтың тақырыбы: Қайталау сабағы.
Мақсаты :1.Оқушылардың өткен тақырыптар бойынша алған білім қабілеттерін тексеру,жетілдіру,пысықтау.
2.Оқушылардың ойлау қабілеттерін,зейінін дамыту.Топта бірлесіп жұмыс жасауға дағдыландыру.
3.Ойлау қабілеттерін дамыта отырып, жылдам есептеуге, шапшаң қимылдауға,ізденімпаздыққа үйрету.Ұйымшылдыққа,ұқыптылыққа,ортада өзін дұрыс ұстауға,үлкенді сыйлауға үйрету.
Сабақтың көрнекіліктері: интерактивтік тақта, карточкалар,кестелер.
Сабақтың типологиясы:1,2,3,6,7.
Сабақтың түрі: саяхат сабақ.
Сабақтың типі: білімді бекіту сабағы.
Сабақтың формасы: қайталау сабағы.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі:
а) амандасу б)жұмыс орнын даярлату,тексеру.
-Бүгінгі математика сабағында өткен тақырыптар бойынша білімдеріңді тексереміз.Есеп,мысалдар шығарамыз.Бірақ сабағымыздың бір ерекшелігі, сыныпта отырмай,саяхатқа аттанамыз. (1 слайд) Саяхатқа мына қақпаның ар жағына барайық. Ол жақта бізге кедергілер,неше түрлі адамдар кездесуі мүмкін. Сондықтан мен сендерге тұмарлар таратып берейін. Тұмар сендерді көзден,сөзден,тылсым күштерден қорғайды.
Саяхатта топпен жүрген қызықты және қауіпсіз. Сондықтан топқа бөлініп алайық. Топбасшыларын сайлап аламыз.
1топ. Былғары тұмарлылар.
2 топ. Темір тұмарлылар.
3 топ. Киіз тұмарлылар.
II.Үй тапсырмасын тексеру.
Саяхатымызды бастайық. Мына қақпаны ашу үшін тапсырма берілген екен.(2 слайд)
Сендерге желпуіш іспетті құмия хат келген екен. Тапсырмасын орындаймыз. Тексерілгенде желпуішті жазамыз, сонда барлық мысалдардың жауабында 8 саны шығады.
-Ендеше ,балалар ,келесі көріністерде 8 санына байланысты не айтылатынына мән бере отырыңдар.
III.Білімді жан-жақты тексеру.
«Ертөстік пен айдаһар» мультфильмінен үзінділер көрсетіледі.
(3 слайд)
-
-Біз ертегі әлеміне келген екенбіз. Бұл қай ертегі деп ойлайсыңдар? 8 саны туралы не айтылған?
-Ендеше ертегіні жалғастыру үшін бізге тағы тапсырма берілген екен.(4 слайд)
Үш топқа мәселе есептер берілген.Дәптермен жұмыс.
Жазу кезінде орындалатын талаптарды еске түсіру. Көркем жазу минуты ,8 санын жазу.Есепті тақтада тексеру.
Ертегімізді жалғастырайық .(5 слайд)
-Төстікті айдаһардан құтқару үшін тапсырма.Үш топқа фигуралар берілген. Әр топ мүшесі бір фигураны өлшеп, периметрі не ауданын табады. Қалғандары бірдей периметр не ауданы болса, сәйкестендіріп қорғайды.(6слайд)
-Айдаһар енді мыстанды Төстікке жіберіпті.Көмектесейік.Мыстанды жеңу үшін билетіп шаршатайық.
Сергіту сәті.(7 слайд)
-Төстік енді Кенжекеймен танысып еді, жабайы доңызға тап болдық. (8слайд)
Көмектесу үшін тапсырма бар екен. Кітаппен жұмыс.
1топ. № 4
2 топ. № 5(а)
3топ. № 5(ә) Топбасшылары тексеріп шығады.
(9 слайд) –Әке-асқар тау. Сондықтан Төстікке әкесін іздесіп көмектесейік.
Ол үшін әр топ 12,18,24 сандарының бөлгіштерін бос ұяшықтарға жазып беру.
(10 слайд) Төстік жер астына түсіп, қиындықтарға кездесіп жатыр. Көмектесейік.
Тест орындау.
1. Сан қатарын жалғастыр. 0, 5, 10, 15, 20,...
A) 21, 22, 23, 24, 25.
B) 25, 20, 15, 10.
C) 25, 35, 24, 34.
D) 25, 30, 35, 40, 45, 50.
2. Қабырғасының ұзындығы 5 см болатын шаршының периметрін тап.
A) 25 см.
B) 20 см.
C) 10 см.
D) 40 см.
3. Кез келген санды 1 - ге көбейткенде................................ шығады..
A) Бір.
B) Нөл.
C) Сол санның өзі.
D) Келесі сан.
4. Қабырғаларының ұзындықтары 4 см, 6см және 3 см болатын үшбұрыштың периметрін тап.
A) 15 см.
B) 13 см.
C) 10 см.
D) 27 см.
5. 14 қыз екі топқа тең бөлініп, оюлар ойды. Әр топта неше қыз баладан?
A) 12.
B) 7.
C) 16.
D) 10, 4.
6. Бірінші кесіндінің ұзындығы 6см, ал екінші кесіндінің ұзындығы одан 2 есе ұзын. Екінші кесіндінің ұзындығы неше см?
A) 15 см.
B) 12 см.
C) 8 см.
D) 10 см.
7. Бір саннан екінші саннан неше артық немесе неше кем екенін білу үшін үлкен саннан кіші санды.................. керек.
A) Қосу.
B) Азайту.
C) Бөлу.
D) Көбейту.
8. Дүкенде қалам 5тг, ал ұштағыш 3 есе қымбат. Ұштағыш неше тг тұрады?
A) 53.
B) 27.
C) 15.
D) 3 есе арзан.
9. Кез келген санды 0 - ге көбейткенде................................ шығады.
A) Бір.
B) Нөл.
C) Сол санның өзі.
D) Келесі сан.
10. Бір кітап 10 теңге тұрса, 3 кітап неше теңге тұрады?
A) 50 тг.
B) 100 тг.
C) 30 тг.
D) 125тг.
Көршісімен тест парақтарын ауыстырып,бір-бірін тексеру. Тақтада көрсетілген критерийлер бойынша бағалау.(11 слайд)
VII.Бекіту.Бағалау.
-Жақсы, балалар, барлық кедергілерден сүрінбей өттіңдер.Ертегіміз де жақсы аяқталды. Нені білдік, не үйрендік,не ұнады екенін білу үшін мен сендерге «Бес саусақ» парақшасын таратып беремін. Өз пікірлеріңді жазып жіберіңдер.
VIII.Үйге тапсырма.Сабақтың тақырыбы: Қайталау сабағы.
Мақсаты :1.Оқушылардың өткен тақырыптар бойынша алған білім қабілеттерін тексеру,жетілдіру,пысықтау.
2.Оқушылардың ойлау қабілеттерін,зейінін дамыту.Топта бірлесіп жұмыс жасауға дағдыландыру.
3.Ойлау қабілеттерін дамыта отырып, жылдам есептеуге, шапшаң қимылдауға,ізденімпаздыққа үйрету.Ұйымшылдыққа,ұқыптылыққа,ортада өзін дұрыс ұстауға,үлкенді сыйлауға үйрету.
Сабақтың көрнекіліктері: интерактивтік тақта, карточкалар,кестелер.
Сабақтың типологиясы:1,2,3,6,7.
Сабақтың түрі: саяхат сабақ.
Сабақтың типі: білімді бекіту сабағы.
Сабақтың формасы: қайталау сабағы.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі:
а) амандасу б)жұмыс орнын даярлату,тексеру.
-Бүгінгі математика сабағында өткен тақырыптар бойынша білімдеріңді тексереміз.Есеп,мысалдар шығарамыз.Бірақ сабағымыздың бір ерекшелігі, сыныпта отырмай,саяхатқа аттанамыз. (1 слайд) Саяхатқа мына қақпаның ар жағына барайық. Ол жақта бізге кедергілер,неше түрлі адамдар кездесуі мүмкін. Сондықтан мен сендерге тұмарлар таратып берейін. Тұмар сендерді көзден,сөзден,тылсым күштерден қорғайды.
Саяхатта топпен жүрген қызықты және қауіпсіз. Сондықтан топқа бөлініп алайық. Топбасшыларын сайлап аламыз.
1топ. Былғары тұмарлылар.
2 топ. Темір тұмарлылар.
3 топ. Киіз тұмарлылар.
II.Үй тапсырмасын тексеру.
Саяхатымызды бастайық. Мына қақпаны ашу үшін тапсырма берілген екен.(2 слайд)
Сендерге желпуіш іспетті құмия хат келген екен. Тапсырмасын орындаймыз. Тексерілгенде желпуішті жазамыз, сонда барлық мысалдардың жауабында 8 саны шығады.
-Ендеше ,балалар ,келесі көріністерде 8 санына байланысты не айтылатынына мән бере отырыңдар.
III.Білімді жан-жақты тексеру.
«Ертөстік пен айдаһар» мультфильмінен үзінділер көрсетіледі.
(3 слайд)
-
-Біз ертегі әлеміне келген екенбіз. Бұл қай ертегі деп ойлайсыңдар? 8 саны туралы не айтылған?
-Ендеше ертегіні жалғастыру үшін бізге тағы тапсырма берілген екен.(4 слайд)
Үш топқа мәселе есептер берілген.Дәптермен жұмыс.
Жазу кезінде орындалатын талаптарды еске түсіру. Көркем жазу минуты ,8 санын жазу.Есепті тақтада тексеру.
Ертегімізді жалғастырайық .(5 слайд)
-Төстікті айдаһардан құтқару үшін тапсырма.Үш топқа фигуралар берілген. Әр топ мүшесі бір фигураны өлшеп, периметрі не ауданын табады. Қалғандары бірдей периметр не ауданы болса, сәйкестендіріп қорғайды.(6слайд)
-Айдаһар енді мыстанды Төстікке жіберіпті.Көмектесейік.Мыстанды жеңу үшін билетіп шаршатайық.
Сергіту сәті.(7 слайд)
-Төстік енді Кенжекеймен танысып еді, жабайы доңызға тап болдық. (8слайд)
Көмектесу үшін тапсырма бар екен. Кітаппен жұмыс.
1топ. № 4
2 топ. № 5(а)
3топ. № 5(ә) Топбасшылары тексеріп шығады.
(9 слайд) –Әке-асқар тау. Сондықтан Төстікке әкесін іздесіп көмектесейік.
Ол үшін әр топ 12,18,24 сандарының бөлгіштерін бос ұяшықтарға жазып беру.
(10 слайд) Төстік жер астына түсіп, қиындықтарға кездесіп жатыр. Көмектесейік.
Тест орындау.
1. Сан қатарын жалғастыр. 0, 5, 10, 15, 20,...
A) 21, 22, 23, 24, 25.
B) 25, 20, 15, 10.
C) 25, 35, 24, 34.
D) 25, 30, 35, 40, 45, 50.
2. Қабырғасының ұзындығы 5 см болатын шаршының периметрін тап.
A) 25 см.
B) 20 см.
C) 10 см.
D) 40 см.
3. Кез келген санды 1 - ге көбейткенде................................ шығады..
A) Бір.
B) Нөл.
C) Сол санның өзі.
D) Келесі сан.
4. Қабырғаларының ұзындықтары 4 см, 6см және 3 см болатын үшбұрыштың периметрін тап.
A) 15 см.
B) 13 см.
C) 10 см.
D) 27 см.
5. 14 қыз екі топқа тең бөлініп, оюлар ойды. Әр топта неше қыз баладан?
A) 12.
B) 7.
C) 16.
D) 10, 4.
6. Бірінші кесіндінің ұзындығы 6см, ал екінші кесіндінің ұзындығы одан 2 есе ұзын. Екінші кесіндінің ұзындығы неше см?
A) 15 см.
B) 12 см.
C) 8 см.
D) 10 см.
7. Бір саннан екінші саннан неше артық немесе неше кем екенін білу үшін үлкен саннан кіші санды.................. керек.
A) Қосу.
B) Азайту.
C) Бөлу.
D) Көбейту.
8. Дүкенде қалам 5тг, ал ұштағыш 3 есе қымбат. Ұштағыш неше тг тұрады?
A) 53.
B) 27.
C) 15.
D) 3 есе арзан.
9. Кез келген санды 0 - ге көбейткенде................................ шығады.
A) Бір.
B) Нөл.
C) Сол санның өзі.
D) Келесі сан.
10. Бір кітап 10 теңге тұрса, 3 кітап неше теңге тұрады?
A) 50 тг.
B) 100 тг.
C) 30 тг.
D) 125тг.
Көршісімен тест парақтарын ауыстырып,бір-бірін тексеру. Тақтада көрсетілген критерийлер бойынша бағалау.(11 слайд)
VII.Бекіту.Бағалау.
-Жақсы, балалар, барлық кедергілерден сүрінбей өттіңдер.Ертегіміз де жақсы аяқталды. Нені білдік, не үйрендік,не ұнады екенін білу үшін мен сендерге «Бес саусақ» парақшасын таратып беремін. Өз пікірлеріңді жазып жіберіңдер.
VIII.Үйге тапсырма.
Презентация ашық сабақ.pptx
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
Толенбаева
Гульнара
Айтказыевна
Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай ауданы
Үлкен Нарын ауылы
Қабдөш Дамитов атындағы орта мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
Математика сабағы. 3 сынып.
Сабақтың тақырыбы: Қайталау сабағы.
Сабақтың мақсаты:
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
Тапсы рма
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
I топ II топ III топ
Кітап6 бума3тен
Дәптер5 бума4тен
Барлығы?
Алма4 жәшік6 кгдан
Алмұрт5 жәшік6 кгдан
Барлығы?
Болғаны30 л сүт
Құйылды 2 банка
3литрден
Қалғаны ? л
Шешуі: Шешуі: Шешуі:
Жауабы: Жауабы: Жауабы:
кітап,дәптер. кг алма, алмұрт литр сүт.
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
I топ III топ
Периметрлері
тап
бірдей
фигураларды
Периметрлері
бірдей
фигураларды
тап
II топ
Аудандары
бірдей
фигураларды
тап
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
Кітаппен жұмыс.
Iтоп II топ IIIтоп
№4 №5(а) №5 (ә)
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
I топ II топ III топ
Бос ұяшықтарға санның бөлгіштерін жазып шық.
1
8
1
2
2
4
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
1. Сан қатарын жалғастыр. 0, 5, 10, 15,
20,...
A) 21, 22, 23, 24, 25.
B) 25, 20, 15, 10.
C) 25, 35, 24, 34.
D) 25, 30, 35, 40, 45, 50.
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
2. Қабырғасының ұзындығы 5 см болатын
шаршының периметрін тап.
A) 25 см.
B) 20 см.
C) 10 см.
D) 40 см.
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
3. Кез келген санды 1 ге
көбейткенде................................ шығады..
A) Бір.
B) Нөл.
C) Сол санның өзі.
D) Келесі сан.
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
4. Қабырғаларының ұзындықтары 4 см,
6 см және 3 см болатын үшбұрыштың
периметрін тап.
A) 15 см.
B) 13 см.
C) 10 см.
D) 27 см.
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
5. 14 қыз екі топқа тең бөлініп, оюлар
ойды. Әр топта неше қыз баладан?
A) 12.
B) 7.
C) 16.
D) 10, 4.
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
6. Бірінші кесіндінің ұзындығы 6см, ал
екінші кесіндінің ұзындығы одан 2 есе
ұзын. Екінші кесіндінің ұзындығы неше
см?
A) 15 см.
B) 12 см.
C) 8 см.
D) 10 см.
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
7. Бір саннан екінші саннан неше артық
немесе неше кем екенін білу үшін үлкен
саннан кіші санды.................. керек.
A) Қосу.
B) Азайту.
C) Бөлу.
D) Көбейту.
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
8. Дүкенде қалам 5тг, ал ұштағыш 3 есе
қымбат. Ұштағыш неше тг тұрады?
A) 53.
B) 27.
C) 15.
D) 3 есе арзан.
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
9. Кез келген санды 0 ге
көбейткенде................................ шығады.
A) Бір.
B) Нөл.
C) Сол санның өзі.
D) Келесі сан.
Қайталау сабағы. Математика. 3 сынып.
10. Бір кітап 10 теңге тұрса, 3 кітап неше
теңге тұрады?
A) 50 тг.
B) 100 тг.
C) 30 тг.
D) 125тг.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.