Мақтаралауданы.Абайауылы
№21 Ю.Гагаринатындағы ЖОМ
Сабақтың тақырыбы:
“Алгоритмді программалау”
Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты:
программаны
8.3.1.1- өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің
моделін құру
8.3.3.2-
ортасының компоненттерін білу және қолдану
8.3.3.1-
программаны
қолдану(С/С++, Python, Delphi, Lazarus)
таңдау және қайталау операторларын
ортасында
өңдеудің
кіріктірілген
өңдеудің
кіріктірілген
Барлық оқушылар:
Оқушылардың
басым бөлігі:
Кейбір оқушылар:
Программалау ортасында жасалған
қосымшаларды пайдалану жолдарын
зерттей отырып, ұсыныстарды жасау.
Lazarus программасын
мақсаттарының орындалуы
өңдеуде тапсырма
кезінде жинақтау
Сабақтың мақсаты:
кіріктірілген ортада таңдау және қайталау
операторларын қолданып есептің моделін
құру және кіріктірілген ортаның
компоненттерін білу, түсіну
Бағалау критериі
* кіріктірілген ортада таңдау және қайталау операторларын
қолданып есептің моделін біледі және түсінеді
* Программалардың компоненттерін біледі және қолданады
* Lazarus программасын өңдеуде тапсырма мақсаттарының орындалуы
кезінде жинақтай алады
• Сабақтың тілдік мақсаттары : Сабақ
барысында тиісті терминалогия мен тілді
пайдалана алады
• Пәндік лексика және терминология:
• шартты алдын – ала тексеру, While,цикл
денесі,қайталану шартты циклдерімен танысады.
• Сөйлеу мәдениеті мен өзгенің
пікірін тыңдау дағдылары
қалыптасады.
Ойлау
дағдылаpы:білу,
түсіну, қолдану
Тілдік
мақсат
тар
Құндылық
тарға
баулу
Пəнарал
байланыс
ық
Алдыңғы
білім
• Ағылшын тілі, оpыс
тілі, математика
• Алгоритмді әзірлеу
Сабақтың барысы
Сабақты
ң соңы
• Кері байланыс
• «Сиқырлы
сандық» әдісі
• Мақсаты:
Оқушыларды сабақ
соңында бағалауға
пайдаландым
•.
Сабақты
ң ортасы
•Жаңа сабақ
тақырыбымен және
мақсатымен таныстыру,
• «Миға шабуыл» әдісі
арқылы тақырыпты
оқуға тапсырмалар
беріледі. тақырыпты
постер қорғау арқылы
ұсынамын.
• Керекті мағлұматтарды
дәптерлеріне жазады.
• Оқушылар берілген
тақырыпты оқиды. Топтар
жауаптарын постер арқылы
қорғайды.
• Өзгелерді тыңдай отырып, өз
білімін толықтырады.
Сабақты
ң басы
• Ұйымдастыру;
• “шаттық шеңбері
бойымен” тұрғызып
"Жүректен
жүрекке"бір-біріне
жақсы тілектер
айтады, сабаққа
сәттілік тілейді.
• Топқа біріктіру;
• Алдыңғы білімді
пысықтау: “зымыран
сұрақтары” әдісі
• Мақсат «зымыран
сұрақтары» әдісі
•Үй тапсырмасын не жаңа
сабақты бекіту
мақсатында оқушыларға
сұрақтар қойылып,
жауабы тыңдалады.
Оқушы сұрақтарға нақты
жауап беру керек.
1тапсырма
Топтық жұмыс
Қабілеттілігі
жоғар,
қажеттілігі
төмен,
қажеттілігі
орташа
балалардың
ойлау қабілетін
дамыту үшін
Дескриптор:
Құралсаймандар
тақтасынан
батырмалардың
функциясын
анықтайды
ҚБ «баспармақ»
әдісі.
2тапсырма
Жеке жұмыс
Қажеттілігі төмен
оқушының ойлау
қабілетін
дамытып,пәнге
деген
қызығушылығын
арттыру
Дескриптор:
Программа түзіп оны
қолдана алады
ҚБ: «саусақ бойынша
бағалау» әдісі.
3тапсырма
Жұптық жұмыс
оқушылардың
жұптасып
жұмыс істеуінің
арқасында
қажеттілігі
орташа
балалар
жұбымен ортақ
жұптық әңгіме
жүріп
талқыланады
Дескриптор:
Алгоритм бойынша
программаны
жинақтай алады.
ҚБ «Фигуралар
арқылы бағалау»
әдісі.
• Саралау
• Оқушылаpдың жеке
қабілеттеpін ескеpе
отыpып, қабілеті
төмен және қабілеті
у
орта, қабілеті
а
жоғары оқушыларға
л
деңгейіне
а
р
байланысты кезең
а
кезеңге бөліп
С
тапсырмалар
беремін.
• Компьютеp аpқылы
тапсыpмалаpды
оpындайды.
• Бағалау
• Дескриптор
aрқылы
бaғaлaу,
Aуызшa
мaдaқтaу,
у
ынтaлaндыру,
а
топты «Бас
л
баpмақ»
а
ғ
бойыншa
а
қaлыптaстыру
Б
шы бaғaлaуды
іске aсыру.
• Оқушылаpды
тапсыpманы
оpындауы
бойынша
мадақтау
аpқылы
бағалаймын.
у
а
т
қ
а
с
н
ы
с
а
к
и
н
х
е
т
• Денсаулық,
қауіпсіздік
техникасын
к
і
д
з
сақтау
і
с
п
• Қауіпсіздік
і
у
еpежелеpін
а
қ
талапқа сай
е
сақтау,
н
ә
оқушылаpдың
ж
компьютеp
қ
алдында
ы
л
дұpыс отыpу,
у
а
дұpыс
с
пайдалануы
н
е
еpежелеpін
Д
сақталуын
қадағалау.
Алдымызға нақты мақсат қоя білсек,
біз алмайтын асу, біз жеңбейтін белес
болмайтынына сенімдіміз.
Назар салып
тыңдағандарыңызға рахмет!
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.