Тақырыбы: САБАҚ №59 |
Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту. |
|||
Күні,айы: 04.12.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Аягузова Ж.Е. |
|||
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: 24 |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау |
|||
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Жай бөлшектерді көбейту ережесін есептеулерде қолдана білуге үйрету. |
|||
Оқушылардың басым бөлігі: Оқушылар тақырыпты біледі, түснеді және шығармашылық қабілеттерін дамыту арқылы сөздік қорларын дамытуға пайдаланады. |
||||
Кейбір оқушылар: Басқа да түстер қатарын атай алады,оларды өмірлік жағдайатта еркін қолдана алады. |
||||
Сабақтың барысы |
||||
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 3 мин
Мағынаны ашу (жаңа сабаққа дайындық): 3 мин |
(МК). Сабаққа қатысты құрал-жабдықтарын дайындап, зейіндерін сабаққа аударады. Оқушылар 4 топқа бөлініп, топ мүшелері міндеттерімен таныстырылады «Сәлем, достым» треннингін өткізу. - Сәлем достым (қол беріп амандасу) - Сен қалайсың ? (иықтарын қағады) - Қайда болдың ? (құлақтарын тартады) - Мен сені сағындым (қолдарын жүрекке қояды) - Сен келдің (қолдарын жаяды) - Жақсы болды (қатты құшақтайды) Жұпқа бөлу. Бағалау парақшаларын тарату. Бүгінгі сабақтың тәртібі: Мұғалімді тыңдаймыз, Бір-бірімізді сыйлаймыз, Саспаймыз, асықпай, Әр сұраққа, қателеспей, Шуылдамай, қол көтере отырып, Жауап беруге тырысамыз -деп, бүгінгі сабақты бастаймыз.
Үй тапсырмасы бақылаушылар арқылы тексеріледі.
Ауызша есеп (тақтада жазылып тұрады, әр бала айтады) Ойын «Кім жылдам» Ортақ сұрақ қойылады: Есеп. Тіктөртбұрыштың
ұзындығы a - S - ? дм2 S = ab |
|
||
Сабақтың ортасы Жаңа сабақты түсіндіру 15 мин
Сергіту сәті 1мин
Дамыту кезеңі (есептер шығару) 10 мин
|
(МК,Ұ) Бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы әңгімесі мен тапсырмалары Жай бөлшектерді көбейту. Оқулықпен жұмыс: әр топқа бір ережеден беріледі (өздері талдап постерге жазып, басқа топқа айтады). Критерий бойынша бағалайды: 1. Ережені айту 2. Мысал келтіру 3. Уақытты үнемдеу 4. Барлық мүшелер сөйлеу. Бағалау «Бағдаршам» 1топ: екі бөлшекті көбейту 2 топ: бөлшекті натурал санға көбейту 3 топ: аралас сандарды көбейту 4 топ: мәтінді есепті шығару.
Есеп шығару Оқулықпен жұмыс (әр топтан 1 баладан шығады) №575 (1,3),576 (1,3)
|
Оқулық П.3.11 195бет
|
||
Сабақтың соңы 5мин
Рефлексия 1мин
Бағалау 2мин
|
Қорытынды My Test программасымен жауап беру Сұрақтар: 1. Бүгін қандай тақырып өттік? Жай бөлшектерді көбейту 2. Жай бөлшектерді көбейтудің неше түрімен таныс болдық? 3 түрімен Бөлшекті бөлшекке көбейту.Бөлшекті натурал санға көбейту «Басбалдақ» «Көңіл-күй анықтау»
Жиынтық бағалау /жеке жұмыс, топтық жұмыс, сыныппен жүргізілген жұмыстар бойынша / 15-12 ұпай Өте тамаша! Жарайсың! Тақырыпты
толық меңгеріп, сабаққа сараптама жасай отырып,
логикалық ойлау қабілеті дамыған, өзіндік ойы бар
оқушы. Тақырыпты
толық меңгерген. Есеп шығара алатын оқушы. Әлі де дайындалуды қажет ететін оқушы.
Бәрінен жүйрік не? - Ақыл. Бәрінен дана не? - Уақыт. Бәрінен жағымды не?- Қалағаныңа қол жеткізу. Фалес Милетский ежелгі грек математик нақыл сөзі |
|
||
Қосымша ақпарат |
||||
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
|||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? _________________________________________________________________ Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? _____________________________________________________ |
||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.