5.3.2.3 Орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру
Барлық оқушылар үшін: Орындаушыларға және олардың командалар жүйесін білу.
Көпшілік оқушылар үшін: Орындаушыларға және олардың командалар жүйесін қолдану.
Кейбір оқушылар үшін: Орындаушыларға және олардың командалар жүйесін талдау.
- Орындаушыларға және олардың командалар жүйесін біледі.
- Орындаушыларға және олардың командалар жүйесін қолданады.
- Орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіреді,түсіндіре алады.5.3.2.3 Орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру
Барлық оқушылар үшін: Орындаушыларға және олардың командалар жүйесін білу.
Көпшілік оқушылар үшін: Орындаушыларға және олардың командалар жүйесін қолдану.
Кейбір оқушылар үшін: Орындаушыларға және олардың командалар жүйесін талдау.
- Орындаушыларға және олардың командалар жүйесін біледі.
- Орындаушыларға және олардың командалар жүйесін қолданады.
- Орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіреді,түсіндіре алады.
Лабиринттен шығуды табу.docx
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Біздің өміріміздегі алгоритмдер
Мектеп: «М.Горький атындағы орта мектеп» КММ
Күні:
Сынып: 5 а, б
Сабақ
тақырыбы:
Оқу мақсаты:
Лабиринттен шығуды табу
Мұғалімнің атыжөні: Оспанбаева Бағлан Омиргалиевна
Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың
мақсаты:
Бағалау
критерийлері:
Тілдік мақсат:
Құндылықтарға
баулу:
Пән аралық
байланыс
Алдыңғы білім
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың
басы
5 минут
5.3.2.3 Орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал
келтіру
Барлық оқушылар үшін: Орындаушыларға және олардың командалар
жүйесін білу.
Көпшілік оқушылар үшін: Орындаушыларға және олардың
командалар жүйесін қолдану.
Кейбір оқушылар үшін: Орындаушыларға және олардың командалар
жүйесін талдау.
Орындаушыларға және олардың командалар жүйесін біледі.
Орындаушыларға және олардың командалар жүйесін
қолданады.
Орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал
келтіреді,түсіндіре алады.
Лабиринт, баған, жол, бағыт.
Қарымқатынас жасау.
Жауапкершілік.
Өмір бойы оқуға дайын болу.
Математика, геометрия.
Алгоритм ұғымын біледі, алгоритм құра алады.
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың барысы:
Информатика оқулығы,
карточкалар, А4,
смайликтер, дәптер.
«Көршінің суреті» тренингі
(Ж.Ж)сыныпта жайлы атмосфера
орнату мақсатында жүргізіледі. Бір
біріне қарама қарсы отырады.
Дәптерлерді төбесіне қойып, өзінің
жұптасына қарап отырып, қысқа
уақытта /1,5 минут/ оның суретін сауға
тырысады. Суретті салып бітіргенше,
дәптерге қарауға болмайды. Сурет Сұрақтар жазылған
парақшалар
Информатика оқулығы,
жұлдызшалар
салынған парақтарды қолын қойып, бір
біріне тарту етеді.
Топқа бөлу (Жеміс атаулары)
1топ «Алма»
2топ «Алмұрт»
«БББ» әдісі парақшалары таратылады
«Миға шабуыл» әдісі.
Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар
қойылады. Оқушылар тез жауап беруі
керек. Оңай сұрақтардан бастап
қиындатуға болады.
“ДЖИГСО” әдісі.
Оқушылар оқулықтан мәтінді жеке оқып
шығып, түсінгенін топта талқылап,пікір
алмасады. Екі топ бірбіріне түсіндіреді.
1 Тапсырма (Ж)
Жоғары (Ж), Төмен (Т), Оңға (О), Солға (С)
бұйрықтарын пайдаланып, спираль суреті
алгоритмін құрыңдар. Спиральдің орам
санын көбейту үшін алгоритмді қалай
толықтыру керек?
Дескриптор: Білім алушы
Спираль суретін салады
Спираль орамының санын көбейтіп
алгоритмді толықтырады.
Бағалау
Тапсырманы орындығын оқушыларды
жұлдызшалар беру арқылы мадақтаймын.
2 Тапсырма(Ж.Ж)
Алгоритмді орындағанда неболатынын
анықтаңдар.
Басы
Қарындашты ал.
Шаршылар бойынша диктант жаз:
Сабақтың
ортасы
15 минут
10 минут 1Ж 1О 3Ж 2О 1Ж 1О 3Т 6О 1Ж 1О
2Т 1С 4Т 2О 1Ж 1О 1Ж 5С 2Т 2С
Алынған суретті аяқта.
Қарындашты орнына қой.
Соңы.
Дескриптор: Білім алушы
Шаршылар бойынша диктан жазады
Қадамдармен жүреді
Күшік суретін шығырыды
Бағалау
Тапсырманы жылдам әрі дұрыс орындаған
оқушыларды «Басбармақ» әдісі бойынша
бағалаймын.
3 Тапсырма (Т)
«Жолаушының қойын дәптері» әдісі.
«Алма» тобы
Үй мен мектеп арасындағы жол жүру
лабиринтін құрастырып алгоритмін құр. Ең
қысқа жолды таңда.
«Алмұрт» тобы
Мектеп пен уй арасындағы жол жүру
лабиринтін құрастырып, алгоритмін құр. Ең
ұзақ жолды таңда
Дескриптор: Білім алушы
«Алға жүру» , «Оңға бұрылу», «Солға
бұрылу» командаларын қолданады.
Нәтижеге жету үшін орындалатын
командалар жүйесінің «сөздік»
алгоритімін құрады.
Бағалау
Топ арасында бағалайды.Оқушылар бір
бірін шапалақ соғу әдісі арқылы бағалайды.
Сергіту сәті. «Көңілді күн» Интербелсенді
тақтадағы бейнеклипке қарап би қимылдарын
орындайды.
Рефлексия «БББ» әдісі
Білемін
Білдім
Білгім
келеді
10 инут
Сабақтың
соңы
3 минут 2 минут
Үй тапсырмасы. Үй мен дүкен арасындағы
жол жүру лабиринтін құрастырып алгоритмін
құр. Ең ұзақ жолды таңда.
Саралау Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау
көрсетпексіз?Сіз басқаларға
қарағанда қабілетті
оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз?
РОБОТ ПОРТРЕТІ
алгоритмінде сурет пайда
болатындай бұйрықтарды
аяқта.
БағалауСіз
оқушылардың
материалды
игеру
деңгейін қалай тексеруді
жоспарлап отырсыз?
Денсаулық және
қауіпсіздік
техникасын
сақтау
«Екі жұлдыз, бір тілек»
арқылы бүгінгі сабақты
қорытады.
Қауіпсіздік ережелерін
сақтау.кабинетте тоқ
көздерінен абай болу.
1.
Басы
5С 3Т 2О 1Т 3С 4Т 1О 3Ж 1О
7Т 1С 1Т 2О 4Ж 1О ...
Соңы.
Сабақ бойынша рефлексия
Ашық сабақ: "Лабиринттен шығуды табу"
Ашық сабақ: "Лабиринттен шығуды табу"
Ашық сабақ: "Лабиринттен шығуды табу"
Ашық сабақ: "Лабиринттен шығуды табу"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.