Дәмхана” ойыны
Оқушыларға бүгінгі сабақта дәмханада болатындарын хабарлап, сатып алған тағам ақысын монеталармен төлейтінін айтамын.
. Сатып алушылар ас мәзіріндегі тағам үшін дұрыс төлем жасауы керек. Ал дәмхана жұмысшылары сатып алушылардың дұрыс төлем жасауын қадағалауы керек.
Мысалы, 30 теңгені алу үшін монеталардан мынадай комбинациялар жасауға болатынын құрастырып көрсетуі тиіс: 20 теңге, 10 теңге немесе 10 тең-гелік 3 монета және т.с.с.Дәмхана” ойыны
Оқушыларға бүгінгі сабақта дәмханада болатындарын хабарлап, сатып алған тағам ақысын монеталармен төлейтінін айтамын.
. Сатып алушылар ас мәзіріндегі тағам үшін дұрыс төлем жасауы керек. Ал дәмхана жұмысшылары сатып алушылардың дұрыс төлем жасауын қадағалауы керек.
Мысалы, 30 теңгені алу үшін монеталардан мынадай комбинациялар жасауға болатынын құрастырып көрсетуі тиіс: 20 теңге, 10 теңге немесе 10 тең-гелік 3 монета және т.с.с.
баға.docx
Күні:
Мектеп:
Пәні : Математика
Сабақтың тақырыбы:
Сабаққа негізделген оқу
мақсаттары:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Мұғалімі:
Баға
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды
орындау
1.5.1.2 орынды, бағытты, заттардың арасындағы қашықтықты
анықтайтын сандарды, заттарды, тауар бағаларын/терминдерді
салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану
Сабақтан күтілетін нәтиже: Барлық оқушылар орындай алады: .Жақшасыз әріпті,санды
өрнектерді салыстырады.
Оқушылардың басым бөлігі: Екі амалдан түратын,жақшалы
жақшасыз өрнектердің мәнін табады,амалдардың орындау ретін
анықтайды..
Кейбір оқушылар : Бір санның екінші саннан қанша бірлік артық
немесе кем екенін анықтауға берілген есептерді талдап,шығарады және
кері есеп құрастырады.
Тілдік мақсат
Баға,сома
Сауат ашу,дүниетану
Пәнаралық байланыс
Ресурстар
ақша;монета;теңге.
Ақша.Теңге. Монеталар
Алдыңғы оқу
Сабақ жоспары
Сабақтың барысы және
жоспарланған уақыт
Берілетін тапсырмалар мен қолданылатын әдістер Бағалау критерийлері
мен жұмыс түрі
Басы
Ортасы
Сәлемдесу.
1.Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Мақсатымыз білім алу,
Міндетіміз еңбек ету.
Еңбек ету арқылы,
Беске қолды жеткізу.
2.Топқа бөлу
Оқу құралдарын түгендеу.
Назарын сабаққа аудару.
«Кім математик» ойыны
Шығарып көр.
Дәмхана” ойыны
сабақта дәмханада
Оқушыларға бүгінгі
болатындарын хабарлап, сатып алған тағам
ақысын монеталармен төлейтінін айтамын.
. Сатып алушылар ас мәзіріндегі тағам үшін дұрыс
төлем жасауы керек. Ал дәмхана жұмысшылары
сатып алушылардың дұрыс төлем жасауын
қадағалауы керек.
Мысалы, 30 теңгені алу үшін монеталардан
мынадай комбинациялар жасауға болатынын
құрастырып көрсетуі тиіс: 20 теңге, 10 теңге
немесе 10 теңгелік 3 монета және т.с.с.
топпен жұмыс
Жеке жұмыс
Жеке жұмыс Соңы
Берілген соманы әртүрлі монета арқылы бір неше
тәсілмен жинауға болады.
. Жауабы:
а) 11 тг = 10 тг + 1 тг; 11 тг = 1 тг + 10 тг; 11 тг =
5 тг + 5 тг + 1 тг;
ә) 15 тг = 10 тг + 5 тг; 15 тг = 5 тг + 5 тг + 5 тг;
15 тг = 5 тг + 5 тг + 2 тг + 2 тг + 1 тг;
15 тг = 5 тг + 2 тг + 2 тг + 2 тг + 2 тг + 2 тг.
80 тг = 20 тг + 20 тг + 20 тг + 20 тг.
80 тг = 10 тг + 10 тг + 20 тг + 20 тг + 20 тг т.с.с.
Шығарып көр
«Сұрақжауап» ойыны
— белгілі бір соманы жинау дегенді қалай
түсінесің?
— Баға нені көрсетеді?
— Бағасы 16 тг тұратын затты сатып алу үшін
қандай монеталарды пайдаланар едің?
— Әмияныңда 80 теңге бар. Осы ақшаны
пайдаланып, мына заттардың ішінен қайсысын
сатып алар едің?
Заттар: кітап 90 тг, қалам 50 тг, қарындаш 10 тг.
(Жауабы: қалам 50 тг, қарындаш 10 тг.)
Жеке жұмыс
Үй тапсырмасы
2 минут
Шығарып көр.
Өзінөзі бағалау
Бүгінгі сабақта не қиын болды?
Рефлексия
Смайлик
Бағалау 2мин
Кері байланыс 1мин
Сабақтың мақсаты мен
сабақта жоспарланған іс
әрекеттерді орындауда
не тиімді болды?
Сабақтың мақсаты мен
сабақта жоспарланған іс
әрекеттерді орындауда
не тиімсіз болды?
Келесі сабақта өз
жоспарыңызға қандай
өзгерістер енгізген болар
едіңіз?
Баға
Баға
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.