Екі амалмен және бір амалмен шығарылатын есептерді пысықтай түсу,теңдеуді шешуге машықтандыра түсу, екі таңбалы
садарды оқу, жазу және салыстыруды пысықтай түсу.
Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың шапшаң есептеу дағдыларын дамыту. Олардың сабаққа деген белсенділігін, іздену, ойлау, талдау, салыстыру қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік мақсаты: оқушылардың сауатты, көркем жазу дағдыларын қалыптастыру. Оқушыларға экологиялық тәрбие беру, табиғат – анаға деген, өсімдіктерге, құстарға деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу.
матем2.doc
Сабақтың тақырыбы: Білімді тиянақтау.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік мақсаты: Екі амалмен және бір амалмен шығарылатын есептерді
пысықтай түсу,теңдеуді шешуге машықтандыра түсу, екі таңбалы
садарды оқу, жазу және салыстыруды пысықтай түсу.
Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың шапшаң есептеу дағдыларын дамыту.
Олардың сабаққа деген белсенділігін, іздену, ойлау, талдау, салыстыру қабілеттерін
дамыту.
Тәрбиелік мақсаты: оқушылардың сауатты, көркем жазу дағдыларын
қалыптастыру. Оқушыларға экологиялық тәрбие беру, табиғат – анаға деген,
өсімдіктерге, құстарға деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: экологиялық ертегі сабағы
Пәнаралық байланыс: ана тілі, дүниетану
Сабақтың көрнекілігі: фишкалар, сереттер, слайд, қима қағаздар.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру:
Сәлемдесу: (хормен)
Сәлем күн анамыз,
Қуанатын күн бүгін.
Қайырлы таң,
Қайырлы күн,
Күліп шықты күн бүгін.
Мұғалім:
Балалар – гүлім менің,
Балалар – күйім менің.
Балалар – нұр сыйлайтын,
Бүгінгі күнім менің . – дей отырып, балалар, сендерді өзіме қуат алатын шуақты
күндерге теңеймін.
Ертегіні оқу:
Ерте, ертеде жапан түзде достарына өкпелеп жалғыз емен өмір сүріпті. Ол
жайқалып өсіпті де, кенеттен қартая бастапты. Кейбір бұтақтары сынып, әр
жеріне құрт түсіпті. Құрт көбейіп, тұла бойы ауырыпты.
Құрт ауруына шалдықтым! Енді не қыламын, жәрдем ете көріңдер, деп күні
– түні зарлапты.
Оның даусын естіп бір күні бір Шағала ұшып келеді.
Емен ата, ауруыңыз жаман екен, мен дәрігердің кңм екенін білмеймін,
дегенмен іздеп көрейін, деп ұша жөнеледі.
Балалар, шағаламен бірге еменнің ауруын емдейтін дәрігер іздеп жолға
шығайық. Ол үшін мына бұлттардың тапсырмасын орындап жіберейік.
«Топтық тапсырма»
1 топ: 83 + 12 = 95 62 + 18 = 80
75 – 13 = 62 42 – 12 = 30 2 топ: 45 + 15 = 60 92 + 8 = 100
50 – 16 = 34 83 – 13 = 70
3 топ: 73 + 15 = 88 53 + 15 = 68
62 – 12 = 50 38 – 17 = 21
шағаламен әрі қарай ұшайық дәрігерімізді іздейік. Шағала бір топ қасқырға
кездеседі. Оларға барлық жағдайды айтады бірақ қасқырлар біздің дәрігер
іздесетін уақытымыз жоқ дейді. Онда біз көмектесіп мына тапсырманы
орындайық:
есепте не туралы айтылған? Не белгілі? Не белгісіз? Нені сұрап тұр?
Барлығы – 5л барлығы 5л 1ы – 2л
2 ы – 3л 1ы – 2л 2ы – 3л
1ы ? 2ы ? б ?
5 – 3 2 5 – 2 3 2 + 3 5
Шағала одан әрі ұшады, суда жүзіп жүрген қазға кездеседі. Бірақ қаздың да қолы
тимейді.
№ 2 (Есепті талдау, қысқаша жазылуын прэктордан шығару)
Шешуі: 30 + 15 45 (айран)
45 + 30 75 (барлығы)
Сергіту сәті.
Шағаламыз ұшып бара жатып, гүл өсіруші бақташының қолына түсіп қалған екен.
Шағаламызды босатып алайық, мына сөмкесіне тапсырмасын салып жіберген екн.
38 + x = 80 x – 38= 42 80 – x = 38 87 – x = 57 x –
26 = 70
X = 80 – 38 x= 42 + 38 x = 80 – 38 x = 87 – 57 x =
70 + 26
X = 42 x = 80 x = 42 x = 30 x =
96
Шағала маймылға кездеседі. Банан артында жазылған сандарды ондығы мен
бірлігіне ажырату.
1топ: 33, 56, 43, 79, 45, 37
2 – топ: 38, 77, 53, 89, 46, 25, 69,13.
3 топ: 59, 88, 13, 86, 21, 45, 19, 37.
ондық
бірлік
Шағаламыз дәрігерді іздеймін деп әбден шаршады, кеш те батты енді түнеп шығу
үшін пана іздейді. Тиін – ағаш қуысындағы ұясына қондырады. Тиін немен
қоректенеді?
Саңырауқұлақтардың тапсырмасы:
4 + 9 – 8 = 5 17 – 7 + 2 = 10 5 + 10 – 9 = 6 8 + 80 + 2 = 90
15+ 1 + 5 = 21 7 + 5 + 3 + 5 = 20
Діңнің астында әр түрлі геометриялық фигуралар шашылып жатыр екен, жинап
алыпты.
Фигуралардың периметірін табу.
Шағала дәрігерді іздеуге шығады, ол аққуға кездеседі. Орманда бос жүрген
құстарға барыңдар дейді, менің жұмысым көп,
Шағала аққудың айтқанын тыңдап орманға келіп орманда бос жүрген құсқа
кездеседі. Ол құс шағаланың тілегін орындап, онымен еменге келіп, оны құрт
ауруынан жазған екен. Ол қандай құс деп ойлайсыңдар?
Қорытынды:
Содан бері емен жайқалып өсіп тұр екен. Жасыл өсімдіктерді, ағаштарды күтсек
біздің денсаулығымызғы пайдалы екенін білесіңдер. Олай болса ағаштарымыз
жайқалып, құстарымыз көп болсын.
Бағалау: фишкалар бойынша
Үйге тапсырма № 3 – 119 б
№3 146 б Қ.Р. БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ
Қ.ҚАЙСЕНОВ АТЫНДАҒЫ НЕГІЗГІ МЕКТЕП
ПӘНІ: математика Турсунбаева А.Д.
І. АЙТЫҚОВ АУЫЛЫ, 2014 ЖЫЛ.
Білімді тиянақтау. 2 Сынып
Білімді тиянақтау. 2 Сынып
Білімді тиянақтау. 2 Сынып
Білімді тиянақтау. 2 Сынып
Білімді тиянақтау. 2 Сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.