Берілген санның процентін табу тақырыбын қайталай отырып, логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру. АКТ, топпен жұмыс, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,диалогтық оқыту, бірлескен оқу,Блум таксонономиясы, сұрақ-жауап, көшбасшылық, СТО, оқыту үшін бағалаужәне оқуды бағалау, жас ерекшеліктеріне байланысты тапсырмалар, талантты және дарынды балаларды оқыту.
174-5 сынып.docx
Сабақ №174 19.04.17
Сабақ жүргізген
мұғалімнің атыжөні
5 сынып
оқушы
Абишева
Толеутай
Калиевна
Есептер шығару. Процент. Процент табу
Ж.Болғанбаев атындағы
Самар орта мектеп
лицейі
Сабақтың атауы
Сілтеме
Жалпы
мақсаты
Міндеттер
Мұғалім үшін
оқу
нәтижелері
Күтілетін
нәтиже
Туындайтын
идеялар
Тапсырмалар
Сабақтың
түрі, әдіс
тәсілдері
Сабақтың
көрнекілігі
І.Оқушыларға
психологиялық
ахуал туғызу
Оқытуды
басқару және
көшбасшылық
АКТ
1.Мұғалімдерге арналған нұсқаулық
2.Оқыту әдістемесі
3.Оқулық, Математика 5 сынып /Т.Алдамұратова/
Берілген санның процентін табу тақырыбын қайталай отырып, логикалық ойлау
қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру.
ойлау қабілетін дамыту;
ойын түсінікті етіп жеткізе білуге баулу;
сыни тұрғыдан ойлауды қалыптастырып дамыту;
топтық жұмысқа бейімдеу;
өзінөзі реттеуді үйрету.
Оқушылардың алған білімдерін жүйелеу
• Тақырып бойынша ойқорытындылар жасау
Берілген санның процентін табу тақырыбын қайталайды, логикалық ойлау қабілеті
мен есептеу дағдыларын жетілдіреді.
Берілген санның процентін табу дағдыларын жетілдіреді.
Топқа бөлінеді.
Пысықтау сұрақтары бойынша
сұрақтарға жауап береді.
топпен жұмыс
деңгейлік тапсырма
өздерін бағалау, бірінбірі бағалау
рефлексия.
Кіріспе 3 мин
Сынып пен амандасамын. Оқушылардың
атмосфералық ынтымақтастығын
қалыптастыру.(тренинг өткізу)
Үй тапсырмасын талдау.
Өзара бағалау арқылы үй тапсырмасын
тексереді.
АКТ, топпен жұмыс, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,диалогтық оқыту, бірлескен
оқу,Блум таксонономиясы, сұрақжауап, көшбасшылық, СТО, оқыту үшін
бағалаужәне оқуды бағалау, жас ерекшеліктеріне байланысты тапсырмалар, талантты
және дарынды балаларды оқыту.
проектор, слайдтар, топтарға арналған тапсырма парақтары, үлестірме тапсырмалар,
стикерлер.
2. Мұғалімнің ісәрекеті
Сабақтың барысы
Сергіту сәті. Сыныпты топқа бөлу:
Топ жетекшілерін өздері тағайындайды, бағалау парағы
таратылады.
Білу. Үй тапсырмасын тексеру
№1446, 1447
1.Бір процент деп нені айтады?
2.берілген санның 1%ті қалайтабылады?
3.Процент бөлшекпен қалай жазылады?
Оқушының
ісәрекеті
Топтасып,
топтарға
бөлінеді 4.Бөлшек процентпен қалай жазылады?
СТО
Формативті
бағалау
№1 Проценттерді ондық бөлшектермен жазыңдар:
1%=0.01 25%=0.25
8%=0.08 50%=0.5
10%=0.1 75%=0.75
Түсіну.
«Жұптық жұмыс» №1548 №1549
(бірлескен оқу) Қолдану. №1552
Талантты және
дарынды
балаларды
оқыту
Ыдыстың 7/10 бөлігіне су құйылған. Ыдыстың неше процентіне су
құйылған? Неше проценті бос?
7/10 = (0.7*100)%=70% 100%70%= 30% Жауабы: 70%,
30%
Топтық жұмыс І,ІІ,ІІІ қатар №1553
Талдау. Жеке жұмыс: №1550, №1551
Жинақтау. «Сәйкестік тест» тапсырмасы
10% 15ке тең 16
1% 0, 4ке тең 200
9% і 18ге тең 400
50% 200ге тең 150
25% 4 ке тең 40
Бағалау. Рефлексия
Не үйрендім? Не ұнады? Үнемі есімде сақтаймын... Мен үшін қызықты.
Топтағы оқушылар бірінбірі келесі критерийлер бойынша бағалайды:
Үйге тапсырма: №1554 №1555. Сабақтың өзіндік талдауы
Топпен
жұмыс
жасайды.
бірбіріне
түсіндіреді.
бағалау
Өздік жұмыс
орындайды.
Есептер шығару. Процент. Процент табу
Есептер шығару. Процент. Процент табу
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.