Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға кесте элементтері: жол, баған, ұяшық туралы түсіндіру
Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, жауапкершілікке, ақпараттық мәдениеттілікке тәрбиелеу
Дамытушылық: Кесте элементтерін үйрету арқылы оқушылардың логикалық-
құрылымдық және ақпараттық ойлау қабілетін дамыту
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың типі: білімді, іскерлікті, дағдыны қалыптастыру
Пән аралық байланыс: сурет, орыс тілі, қазақ тілі
Оқыту әдістері: сөздік, көрнекі, практикалық
(берілетін теориялық білімнің мазмұны бойынша анықталады)ашық сабақ
Кесте элементтері жол, баған, ұяшық.doc
Сабақтың тақырыбы: Кесте элементтері: жол, баған, ұяшық.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға кесте элементтері: жол, баған, ұяшық туралы түсіндіру
Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, жауапкершілікке, ақпараттық мәдениеттілікке тәрбиелеу
Дамытушылық: Кесте элементтерін үйрету арқылы оқушылардың логикалық
құрылымдық және ақпараттық ойлау қабілетін дамыту
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың типі: білімді, іскерлікті, дағдыны қалыптастыру
Пән аралық байланыс: сурет, орыс тілі, қазақ тілі
Оқыту әдістері: сөздік, көрнекі, практикалық
(берілетін теориялық білімнің мазмұны бойынша анықталады)
Оқушылардың танымдық ісәрекетін ұйымдастыру
тәсілі бойынша: түсіндірмелікөрнекі, репродуктивтік, ізденіс.
Оқыту формалары: жеке, топтық және ұжымдық
Сабақтың көрнекіліктері: 1. Оқу құралдары
2. Компьютер
3. MS EXCEL бағдарламасы
4. Кесте
5. Электрондық кесте
Пайдаланылған әдебиеттер тізімі: 1. Оқулық8 сынып
2. Электронды оқулық8 сынып
3. Интернет көздерінен
4. www.ustaz.kz
5. www.google.kz
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру бөлімі. /2мин/
«Бірінші төрттік» Компьютердің алдындағы жұмыс дәптерін бірінші болып толтырған
төрт оқушыға жылдам орындағаныүшін жауап парағына “+” белгішесі қойылады
а/ ұжымдық әрекет;
ә/ санитарлықгигиеналық әрекет;
б/ ҚТЕ сақтау әрекеті;
в/ жұмыс дәптерін толтыру.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. /10мин/
1. Баған мен жолдардың қиылысуынан нелер пайда болады?
2. Сызықтық кесте дегеніміз не?
3. Кесте дегеніміз не?
4. Электрондық кестедегі формула ?
5. Жол дегеніміз не?
6. Тіктөртбұрышты кесте дегеніміз не?
7. Ұяшық дегеніміз не?
8. Электрондық кесте дегеніміз не?
9. Microsoft EXCEL қандай программа?
10. Баған дегеніміз не?
ІІІ. Жаңа тақырыпқа кіріспе. 3мин/
Оқушыларға кесте дегенде нені түсінеміз, кестенің бірнеше түрлері болуы мүмкін бе? деген
сұрақтарды қойып, кесте туралы өмірде кездесетін мысалдар келтіру арқылы жаңа тақырыпты
ашу.
(электронды оқулық арқылы жаңа сабақты түсіндіремін)
VІ. Жаңа тақырыпты түсіндіру. /14мин/
V. Сабақты бекіту. /7мин/ "ОҚУЛЫҚПЕН ЖҰМЫС"
Оқулықтағы 8.1тапсырманы барлығымыз бірдей орындаймыз. 98бет (3 минут уақыт)
1. Белгілі әдістердің бірін қолданып, Microsoft Excel бағдарламасын іске қосамыз.
2. Кестенің С бағанында және 4 жолында тұрған ұяшықты белгілеңіз.
3. А16, F3 ұяшығын белгілеңіз.
4. Басы А1 ұяшығы және соңы D5 ұяшығы болатын аумақты белгілеңіз.
5. 2парақты (Лист 2 парағын) шертіп, №2 параққа ауысыңыз, №3 параққа ауысыңыз, №1 параққа
қайтып оралыңыз.
6. Microsoft Excel бағдарламасын жабыңыз.
VІ. Қорытындылау. /5мин/
"Шығармашыл оқушы" (8 минут уақыт)
1компьютер:
2компьютер:
3компьютер:
толтыр.
4компьютер:
5компьютер:
6компьютер:
7компьютер:
8компьютер:
Ақынжазушылардың аттарына байланысты кесте
Күн жүйесіндегі планеталар туралы кесте толтыр.
Оқушылардың отырған орындарына байланысты
Сыныптағы мүліктің тізімін жасап, кесте толтыр.
Апта күндері туралы кесте толтыр.
8сынып оқушыларының тізімі туралы кесте толтыр.
Өзіңнің сыныбыңа арналған сабақ кестесін толтыр.
8сынып оқушыларының пайдаланылатын
оқулықтары туралы кесте толтыр.
Ай аттары туралы кесте толтыр.
9компьютер:
10компьютер:Мектептегі сабақ беретін мұғалімдердің тізімін
толтыр.
11компьютер:
Мектепке қажетті заттар бойынша кесте толтыр.
толтыр.
кесте
жазып, кесте
Жұмыс үстелінде орналасқан "Exсel тест8" атты электронды тест сұрақтарына жауап беріңіз.
Алған бағаңызды мұғалімге ескертіңіз. (4 минут уақыт)
VІІ. Бағалау. /2мин/
8сынып оқушыларына арналған бағалау парағы. 12.03.2011 жыл
№Оқушының атыжөні
БарлығыБағ
а
1 Аманбай Олжас
2 Алмас Айнұр
3 Әбілқасым Әсет
4 Әбдраман Аян
5 Әлжан Гүлжан
6 Базарбай Жансая
7 Жәнібеков Ырысбек
8 Искаков Жамбыл
9 Қадыр Жанна
10Қалдарбек Орынбасар
11Нұрбацина Ұлбосын
12Орынбасар Мұхамед
13Оспан Гүлжайна
14Тәңірберген Ерлан
15Тоқтан Мейрамбек
16Төлегенов Қайрат
17Тұрсынбай Расул
Бірінші
төрттік
Үй
тапсырмасы
Оқулықпен
жұмыс
Шығармашыл
оқушы
Электронды
тест
§8.1 MS EXCELмен танысу. 92бет
VІІІ. Үйге тапсырма. /2мин/ §8.2 MS EXCELге берілгендерді енгізу және редакциялау. 98бет
Жанұямыздағы жандардың тізімін қосымша жұмыс дәптерімізге кесте толтыру арқылы жазып келу.
Толтырылған кестені келесі практикалық сабақта компьютерде орындау.
Кесте элементтері: жол, баган, уяшык
Кесте элементтері: жол, баган, уяшык
Кесте элементтері: жол, баган, уяшык
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.