Компьютер конфигурациясы
Оценка 5

Компьютер конфигурациясы

Оценка 5
Разработки уроков
docx
информатика
9 кл
04.11.2019
Компьютер конфигурациясы
Бөлім 9.1В – Компьютер таңдаймыз Мерзімі: Мектеп: Мұғалімнің атыы-тегі Сабаққа қатысқандар саны: Класс: 9 Сабақта болмағандар саны: Сабақтың тақырыбы: Компьютер конфигурациясы Осы сабақта қолжеткізілетін оқытудың мақсаттары 9.1.1.1 мақсатына байланысты компьютер конфигурациясын таңдау Сабақтың мақсаты Компьютерлік құрылғылар және олардың сипаттамалары туралы оқушылардың білімдерің жүйелеу Бағалау критерийлері Білуі және түсінуі Компьютердің құрылғыларын және олардың сипаттамаларын біледі Қолдануы Пайдаланушы қажеттіліктеріне негізделген компьютерлік құрылғыларды таңдайды Тіл мақсаттары Оқушылардың мүмкіндіктері: Компьютер конфигурациясын сипаттағанда тиісті терминологияны пайдаланады Тақырыпқа қатысты лексика мен терминология: Аналық тақтайша, процессор, жиілік, өнімділік, бейне карта, дыбыс картасы, желілік карта, слот, чипсет, BIOS, кэш Жазу мен диалог құруға пайдалы сөйлемдер: Берілген пайдаланушыға ең қолайлы конфигурациясы болып табылады .... себебі ….. Құңдылықтарды ендіру Ынтымақтастық: - Мұғалім мен оқушылар бірге сабақтың мақсатына қол жеткізіп, өзара әрекеттесу нәтижелерін талқылайды. Өмір бойы оқыту: - Мұғалім оқушыларға проблемаларды шешуге мүмкіндік береді. - Тақырыптарды, бөлімдерді, оқу жоспарларын зерделеудегі сабақтастықты сақтайды. Өзіңе және басқаларға құрмет: - Мұғалім мен оқушылар бір-біріне өзара көмек пен қолдау көрсетеді. Алдын ала білімдері 6.1.1.2 компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекеттесуін түсіндіреді 7.1.1.1 компьютерлік жадтың мақсатын сипаттайды 8.1.1.1 қарапайым деңгейде процессордың функцияларын және оның негізгі сипаттамаларын түсіндіру Дерек көздері 9.1А бөлімі бойынша жиынтық бағалаудың тапсырмалары Флипчарт Learningapps.org Сабақтың барысы Сабақтың жоспарланған кезеідері Сабақ үстіндегі жаспарланған іс-шаралар Дерек көздері БЖҚ 1 15 мин Бөлім 9.1А Ақпаратпен жұмыс Қосымша 1 Сабақтың басы 5 мин Мақсаты: Жаңа ақпаратпен жұмыс істеуді, сабақтың тақырыбына шығу I. Оқу мәселесін орнату (К) Ми шабуылы Компьютердегі ең басты құрылғы? Барлық жауаптар тақтада жазылады Жауабы : Аналық тақша. (Д) Бейне-роликті көрсету. (К) Оқушылардың гипотезаларын талқылау. II. Сабақтың тақырыбын хабарлау. Сабақтың мақсаттарың талқылау. Видео «Аналық тақша» Сабақтың ортасы 15-17 мин III. Оқушылардың білімін жаңарту Тапсырма 1: Сызбаның жетіспейтін элементтерін жазу -Бұл сызбаның атауы қандай? Жауабы: ДК-дің магистральді-модульдік құрылым принципі ФИЗМИНУТКА (Д) Компьютердің аналық тақшасында орналасқан құрылғыларды көрсету - құрылғылардың сипаттамалары (видеокарта, процессор және т.б.) IV. Практикалық жұмыс (Г) жағдайға байланысты компьютер конфигурациясын таңдаңыз: - Ойыншыларға арналған компьютер; - кеңсеге арналған компьютер; - Дыбыс инженеріне арналған компьютер. Дескрипторлары: бейнекартаның сипаттамаларын дұрыс анықтады; - процессордың сипаттамаларын дұрыс анықтады; - дыбыстық картаның сипаттамаларын дұрыс анықтады; - Жедел жад құрылғының сипаттамалары дұрыс анықтаған; (К) Топтың жұмыспен таңыстыруы Дискриптор бойынша өзара бағалау https://learningapps.org/389928 Материнская плата http://assembleyourpc.net/rigs/new/select_processor/usd Сабақтың соңы 3 мин Сабақтың басында қойған мақсаттарға қайта оралайық. «Тегін микрофон» методикасы -…ойлануға мәжбүрледі -менің ойымша…. Сіз сабақты жаңа не білдіңіз? Нені есте сақтау керек деп ойлайсыз? Қандай жұмыс әлі істеу керек? Үй жұмысы Интерактивтік тапсырмаларды орында  http://learningapps.org/301069  http://learningapps.org/256087  http://learningapps.org/223974  https://learningapps.org/403443 Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. Бұл сабақта дифференциацияны сабақтың мақсатына лайықтап жүргіздім. Сабақ мақсатына орай оқушылар мәтіннің ішінен ақпараттады іріктеуде негізгі және қосымша ақпаратт ыөбөліп қарастырады. Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз. Оқушылардың оқу мақсатына қалай қол жеткізгенін,тапсырманы түсінегіндігін кері байланыс арқылы тексеремін. Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе? Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме? Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма? Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар? Бұл сабақта өзге пәні мұғалімдерінің көмегі қажет болмады. Тапсырмалар оқушының денсаулығына қауіп төндірмейді. Оқушылар бұл сабақтың барысында АКТ дағдыларын дамытуға байланысты тапсырмалар орындамайды. Оқушылар жеке жұмыс арқылы тапсырманы орындауда жеке жауапкершілік, академиялық әділдік, өзара бағалауда адалдық құндылықтарын дамытуға мүмкіндік алады. Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
9.1B компьютер конфигурациясы.docx
Бөлім 9.1В – Компьютер  таңдаймыз Мектеп:  Мұғалімнің атыы­тегі  Мерзімі: Класс: 9 Сабақтың  тақырыбы: Осы сабақта  қолжеткізілетін  оқытудың  мақсаттары Сабақтың  мақсаты Бағалау  критерийлері Сабаққа қатысқандар саны: Сабақта болмағандар саны: Компьютер конфигурациясы 9.1.1.1 мақсатына байланысты компьютер конфигурациясын таңдау Компьютерлік  құрылғылар  және  олардың  сипаттамалары  туралы оқушылардың білімдерің жүйелеу Білуі және  түсінуі Қолдануы Компьютердің құрылғыларын және олардың  сипаттамаларын біледі Пайдаланушы қажеттіліктеріне негізделген компьютерлік құрылғыларды таңдайды Тіл мақсаттары  Оқушылардың мүмкіндіктері: Компьютер конфигурациясын сипаттағанда тиісті  терминологияны пайдаланады Тақырыпқа қатысты лексика мен терминология: Аналық тақтайша, процессор, жиілік, өнімділік, бейне карта,  дыбыс картасы, желілік карта, слот, чипсет, BIOS, кэш Жазу мен диалог құруға пайдалы сөйлемдер:  Берілген пайдаланушыға ең қолайлы конфигурациясы болып  табылады .... себебі ….. Ынтымақтастық:  ­ Мұғалім мен оқушылар бірге сабақтың мақсатына қол жеткізіп,  өзара әрекеттесу нәтижелерін талқылайды. Өмір бойы оқыту: ­ Мұғалім оқушыларға проблемаларды шешуге мүмкіндік береді. ­ Тақырыптарды, бөлімдерді, оқу жоспарларын зерделеудегі  сабақтастықты сақтайды. Өзіңе және басқаларға құрмет: ­ Мұғалім мен оқушылар бір­біріне өзара көмек пен қолдау  көрсетеді. 6.1.1.2 компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекеттесуін  түсіндіреді 7.1.1.1 компьютерлік жадтың мақсатын сипаттайды 8.1.1.1 қарапайым деңгейде процессордың функцияларын және  оның негізгі сипаттамаларын түсіндіру Құңдылықтарды ендіру Алдын ала  білімдері Дерек көздері 9.1А бөлімі бойынша жиынтық бағалаудың тапсырмалары Флипчарт Learningapps.org Сабақтың жоспарланған кезеідері БЖҚ 1 15 мин Сабақтың басы 5 мин Мақсаты: Жаңа  ақпаратпен  жұмыс  істеуді,  сабақтың  тақырыбына  шығу Сабақтың ортасы 15­17 мин Сабақтың барысы Сабақ үстіндегі жаспарланған іс­шаралар Бөлім 9.1А Ақпаратпен жұмыс I.  Оқу мәселесін орнату (К) Ми шабуылы Компьютердегі ең басты құрылғы? Барлық жауаптар тақтада жазылады Жауабы : Аналық тақша. (Д) Бейне­роликті көрсету. (К) Оқушылардың гипотезаларын талқылау. II. Сабақтың тақырыбын хабарлау. Сабақтың мақсаттарың талқылау. Дерек көздері Қосымша 1 Видео  «Аналық  тақша» III. Оқушылардың білімін жаңарту Тапсырма 1:  Сызбаның жетіспейтін элементтерін жазу  ://   learning  /3899  .  org  https   apps   28 ­Бұл сызбаның атауы қандай?  Жауабы: ДК­дің магистральді­модульдік құрылым  принципі ФИЗМИНУТКА (Д)  Компьютердің   аналық   тақшасында   орналасқан құрылғыларды көрсету ­ құрылғылардың сипаттамалары (видеокарта, процессор және т.б.) IV. Практикалық жұмыс     байланысты   компьютер  жағдайға (Г) конфигурациясын таңдаңыз: ­ Ойыншыларға арналған компьютер; ­ кеңсеге арналған компьютер; ­ Дыбыс инженеріне арналған компьютер. Дескрипторлары: бейнекартаның сипаттамаларын дұрыс анықтады; ­ процессордың сипаттамаларын дұрыс анықтады; ­ дыбыстық картаның сипаттамаларын дұрыс анықтады; ­ Жедел жад құрылғының сипаттамалары дұрыс анықтаған; Материнская  плата  http://assemble yourpc.net/rigs /new/select_pr ocessor/usd (К) Топтың жұмыспен таңыстыруы  Дискриптор бойынша өзара бағалау Сабақтың соңы 3 мин Сабақтың басында қойған мақсаттарға қайта оралайық. «Тегін микрофон» методикасы ­…ойлануға мәжбүрледі ­менің ойымша…. Үй жұмысы Сіз сабақты жаңа не білдіңіз? Нені есте сақтау керек деп ойлайсыз? Қандай жұмыс әлі істеу керек? Интерактивтік тапсырмаларды орында  http://learningapps.org/301069  http://learningapps.org/256087  http://learningapps.org/223974  https://learningapps.org/403443 Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?   Дифференциацияны берілетін  тапсырма, күтілетін  нәтиже, қолдау көрсету,  бөлінетін уақыт,  қолданылатын дереккөздер  арқылы жүзеге асыруға  болады.  Дифференциация сабақтың кез  келген бөлімінде  қолданылады.  Бұл сабақта  дифференциацияны   сабақтың мақсатына  лайықтап жүргіздім.  Сабақ мақсатына орай  оқушылар мәтіннің ішінен ақпараттады іріктеуде  негізгі және қосымша  ақпаратт ыөбөліп  қарастырады. Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?  Бұл бөлімді оқушылардың  сабақ барысында алған  білімдерін бағалау үшін  қолданылатын әдіс­ тәсілдеріңізді жазу үшін  пайдаланыңыз.  Оқушылардың оқу  мақсатына қалай қол  жеткізгенін,тапсырманы  түсінегіндігін кері  байланыс арқылы  тексеремін. Пәнаралық байланыс  Қауіпсіздік ережелері  АКТ­мен байланыс  Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) Сабақ жоспарын құру үшін  сізге өзге пән  мұғалімдерінің көмегі  керек пе? Берілген тапсырмалардың  қайсыбірі оқушылардың  қауіпсіздігіне немесе  денсаулығына қауіп  төндіре ме?  Оқушылар сабақ барысында  өздерінің  АКТ  дағдыларын дамыта ала  ма?  Осы сабақ барысында НЗМ  құндылықтарын  дамытуға қандай  мүмкіндік бар?  Бұл сабақта өзге пәні  мұғалімдерінің көмегі  қажет болмады. Тапсырмалар оқушының   денсаулығына қауіп  төндірмейді. Оқушылар бұл сабақтың  барысында АКТ  дағдыларын дамытуға  байланысты тапсырмалар  орындамайды. Оқушылар жеке жұмыс  арқылы тапсырманы  орындауда жеке  жауапкершілік,  академиялық әділдік,  өзара бағалауда  адалдық  құндылықтарын  дамытуға мүмкіндік  алады. Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу  мақсаттары жүзеге  асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді?  Жалпы баға Төменде берілген бөлімді осы сабақ  туралы  ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ  бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды  сұрақтарға жауап беріңіз. Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1:  2:   Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға  қатысты)? 1:   2:   Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін  қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?

Компьютер конфигурациясы

Компьютер конфигурациясы

Компьютер конфигурациясы

Компьютер конфигурациясы

Компьютер конфигурациясы

Компьютер конфигурациясы

Компьютер конфигурациясы

Компьютер конфигурациясы
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
04.11.2019