Квадрат түбір
Оценка 4.9

Квадрат түбір

Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
математика
8 кл
10.06.2019
Квадрат түбір
Математика пәнінің мұғаліміне арналған көмекші әрі үлгі ретінде де пайдалануға қосымша материал.Бұл материалда деңгейлік тапсырмалар таратпа қағаздар, сараланған тапсырмалар,рефлексия,сабақты қорытындылау және қосымша тапсырмалар толық нұсқада да көрсетілген. материал мұғалімге толықтай пайдалануға таптырмас көмекші құрал ретінде пайдалана алады. Математика пәнінің мұғаліміне арналған көмекші әрі үлгі ретінде де пайдалануға қосымша материал.Бұл материалда деңгейлік тапсырмалар таратпа қағаздар, сараланған тапсырмалар,рефлексия,сабақты қорытындылау және қосымша тапсырмалар толық нұсқада да көрсетілген. материал мұғалімге толықтай пайдалануға таптырмас көмекші құрал ретінде пайдалана алады.
Гулзира.ҚМЖ.docx

 

 

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.1А

 

Мектеп: №202

 

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Шарапаева Гүлзира

 

СЫНЫП:7

Қатысқандар :  

 

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Санның стандарт түрі. Үлкен және кіші шамаларға берілген мәтін есептерді шешу.

Осы сабақта қол жеткізілетін   оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.1.1 сандарды стандарт түрде  жазу;

7.1.2.7 стандарт түрде жазылған сандарға арифметикалық амалдар қолдану;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

·         Сандарды стандарт түрде жаза алады;

·         Стандарт түрдегі сандарға арифметикалық амалдар қолдана алады;

 

Оқушылардың  басым бөлігі:

·         Санның стандарт түрі ұғымын түсінеді.

·          Оның мәнді бөлігі мен ретін біледі.

Кейбір оқушылар:

Өте үлкен және өте кіші сандарды стандарт түрге келтіреді;

Сандарға арифметикалық амалдар қолданады.

Бағалау критерийі

1.      Сандарды стандарт түрде жазады;

2.      Стандарт түрде жазылған сандарға арифметикалық амалдар қолдана алады;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

·         Санның стандарт түрінің мағынасын түсінеді;

·         Өте үлкен және өте кіші сандарды стандарт түрде жаза алады және оларға амалдар қолдана алады;

Негізгі  сөздер  мен  тіркестер:

Сан, стандарт,  дәреже көрсеткіш

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

санды стандарт түрде жазады;

Құндылықтарға баулу

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы.

 Сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс барысында өзара ынтымақтастық,  жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу.

Пәнаралық байланыс

Физика, география

Алдыңғы оқу

 

Бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттері

Сабақ барысы

 

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

 

             Ресурстар

 

 

Сабақтың басы

8 мин

1мин

2 мин

 

 

 

 

 

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен сәлемдесу. Жағымды атмосфера қалыптастыру. Өрнектер жазылған қағаздар арқылы үш топқа бөлу.

 

Ой қозғау.   

Бос торкөзді толтырыңдар:

an   am =an+m       = 1 ;     an ·bn=  an    am = an-m

()n= ,  b≠0

Теңдік тура болатындай айнымалының мәнін табыңдар:

2х · 25 =27 ; 10х: 103 = 102; 52 : 52 = 5х ; ((1,3)2)6= 1,3х

Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау.

«Басбармақ» тәсілі арқылы бағалау.

 

 

өрнектер жазылған қағаздар

 

 

 

таратпа қағаздар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

басбармақ

Сабақтың ортасы

32 мин

 

               12 мин

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 мин

 

 

 

6 мин

 

 

 

 

 

 

Топтық жұмыс.  «Ойлан, жұптас, бөліс»  әдісі. Топтарға тақырыпты оқуға беріледі.Топ мүшелері мәтінді оқып, жұбымен бір -біріне түсіндіреді. Топ мүшелері берілген тапсырманы өзара талдап,талқылайды, постер арқылы қорғайды.

 

Кері байланыс орнату.

1) Топта жұмыс істеу ұнады ма?

2) Өзге топтың бақылау нәтижелерімен  келісесіздер ме? Неліктен?

 

Топтар арасында өзара бағалау жүргізіледі.

( Екі жұлдыз, бір ұсыныс)

 

 


 

Жұптық жұмыс. Оқулықпен жұмыс.

 №8.1. І топ:  1) 4,3 · ;     2) 2,34 · 10-3;     

3) 8,3 · 10-13 ;            4) 9,123 · 10-1

5) 5,31 · 1012;            6) 7,1 · 10-32;

ІІ топ: №8.2.

1) 23 000 000 000; 2) 3 043 000 000;

3) 153 000 000; 4) 0,00 00 012;

5) 600,32 · 105; 6) 0,00 000 203 сандарын стандарт түрде көрсетiңдер.

ІІІ топ:  №8.3.

1) 1 000; 2) 10 000 000; 3) 0,00 001; 4) 0,00 000 001

сандарын 10 санының  дәрежесi түрiнде көрсетiңдер.

 

Дайын үлгі жауап арқылы жұптардың өзара қалыптастырушы  бағалауы жүзеге асырылады.

 

«Бағдаршам» тәсілі арқылы бағалау.

 

Сергіту сәті.  (Қызықты қимыл қозғалыстары)

 

Жеке  жұмыс.  

  Жердің массасы 5973600000000000000000000   кг.  Ядро Жер массасының  үштен бірін құрайды.Жер ядросының массасы қандай?

 

Жеке  жұмыс дескриптор арқылы бағаланады. 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

таратпа қағаздар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

бағдаршам

АКТ

 

 

 

 

таратпа қағаздар

Сабақтың соңы

5 мин

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия:

 

«ББҮ» кестесін толтыру.

 

БІЛЕМІН

БІЛГІМ КЕЛЕДІ

ҮЙРЕНДІМ

 

 

 

 

Үйге тапсырма.  8.15.

 

таратпа кестелер

Қосымша ақпарат      

 

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға  тапсырманы күрделендіруді  қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың  үйренгенін  тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және

қауіпсіздік техникасын сақтау

 

 

1.Топтық, жұптық және жеке жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады.

2.Барлық оқушыларға тақырыпқа  мысал келтіру, оларды анықтау себептерін білу тапсырмалары беріледі. Сынып оқушыларының басым бөлігіне деңгейлік тапсырмалар беріледі, қабілеті жоғары оқушылар тапсырманы тез орындап, өз уәждерін ұсынады.

Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында ашық сұрақтар беріледі.

Топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау, өзара

2 жұлдыз 1ұсыныс беру бойынша жетістіктерін айқындау. Кері байланыс (ауызша) Дайын үлгі жауап әр оқушының ОМ жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану

Сергіту жаттығуы

 қимылмен көрсету:

Қауіпсіздік техникасы  ережелері

Сергіту сәтінде буындарды сергітетін би билейді

АКТ-ны қолдану арқылы тыңдалым,айтылым,оқылым,

жазылым дағдылары қалыптасады.

 

Рефлексия

Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары  тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер  енгіздім және неліктен?

 

Төмендегі бос ұяшыққа  сабақ туралы  өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы  Сіздің сабағыңыздың  тақырыбына  сәйкес  келетін  сұрақтарға  жауап беріңіз.

 

 

 

 

 

 

Қорытынды  бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды  да, оқуды  да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды  да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында  мен сынып  немесе жекелеген  оқушылар туралы менің келесі  сабағымды  жетілдіруге  көмектесетін  не білдім?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма

Тапсырма

 

Жердің  массасы  5973600000000000000000000   кг.  Ядро Жер массасының   - ін құрайды.Жер ядросының массасы қандай?

Бағалау критерийі

Дескриптор

1. Сандарды стандарт түрде жазады;

 

 Сандарды стандарт түрде жазады

2. Стандарт түрде жазылған сандарға арифметикалық амалдар қолдана алады;

Сандарды стандарт түрде жазып, арифметикалық амалды қолданады

 

 



 

А Мектеп: №202

А Мектеп: №202

Сабақтың басы 8 мин1мин 2 мин 5 мин Ұйымдастыру кезеңі

Сабақтың басы 8 мин1мин 2 мин 5 мин Ұйымдастыру кезеңі

Топтық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Топтық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Рефлексия Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?

Рефлексия Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?

Тапсырма Жердің массасы 5973600000000000000000000 кг

Тапсырма Жердің массасы 5973600000000000000000000 кг
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
10.06.2019