Қысқа мерзімді жоспар
Сыныбы: 8 алгебра
Мерзімі: 23.11.2016.
Тақырыбы: квадрат теңдеудің түрлері
Мақсаты: квадрат теңдеудің түрлеріне байланысты есеп шығарту.
Күтілетін нәтиже квадрат теңдеудің түрлеріне байланысты теңдеудің түбірлерін таба алады..
Сабақтың бөлімі Әдіс -тәсілдер Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі
(3 мин) Сәлемдесу. Топқа бөлу
Карточкалар бойынша Амандасу. Түгендеу.
Карточкалардағы теңдеудің түрі бойынша топтасады. Амандасады. Теңдеудің түрі бойынша топтасады. Карточкадағы теңдеудің қасиеттерін айтады.
Үй тап. тексеру
(2 мин) Үйге берілген тапсырманы тексеру.
128
Білу және түсіну
10 мин Сәйкестендіру 〖5x〗^2+4x=0
〖2x〗^2+4=0
〖4x〗^2=0
x^2-3x=0
〖7x〗^2+x=0
〖3x〗^2-5x+4=0
b=0; c=0;
c=0
b=0
b≠0; c≠0;
Формуланың екінші жағын сәйкестендіреді.
Қолдану
(6 мин) Семантикалық карта Семантикалық карта таратылады.
1 топ x_1=2;
x_2=-2;
x=0; x_1=0;
x_2=-4/5; x_1=0;
x_2=3;
〖5x〗^2+4x=0 +
〖2x〗^2-8=0 +
〖4x〗^2=0 +
x^2-3x=0 +
2 топ x_1=0;
x_2=-4; x=0; x_1=0;
x_2=2; x_1=4;
x_2=-4;
x^2+4x=0 +
x^2-16=0 +
〖3x〗^2=0 +
2 x^2-4x=0 +
3 топ x_1=0;
x_2=-2; x=0; x_1=0;
x_2=2; x_1=3;
x_2=-3;
x^2+2x=0 +
x^2-9=0 +
〖7x〗^2=0 +
x^2-2x=0 +
Есептерді шығарып, дұрыс жауабын белгілейді.
Талдау
(9 мин) Деңгейлік тапсырма 1 топ:
131 теңдеуді шешіңдер:
1) 〖5x〗^2-14x+8=0; 2)〖9x〗^2-12x+4=0;
132 x-тің қандай мәнінде:
А) 〖6x〗^2+5x-20 өрнегінің мәні -9-ға тең болады.
146 теңдеуді шешіңдер:
x^2-|x|-2=0
2 топ:
131 теңдеуді шешіңдер:
1) 〖3x〗^2-10x+7=0; 2)〖-4x〗^2-12x+7=0;
132 x-тің қандай мәнінде:
〖13x〗^2+x+10 және 〖5x〗^2+17 өрнектерінің мәндері тең болады.
146 теңдеуді шешіңдер:
x^2-|x+2|=4
3 топ:
131 теңдеуді шешіңдер:
1)〖9x〗^2-12x+4=0; 2)〖-4x〗^2-12x+7=0;
132 x-тің қандай мәнінде:
〖10x〗^2+19x және 〖19x〗^2+5x+5 өрнектерінің мәндері тең болады.
146 теңдеуді шешіңдер:
x^2-|x|-2=0
Деңгейлік тапсырмаларды орындайды.
1 топ:
131 1) x_1=2; x_2=4/5; 2) x=2/3;
132. x_1=1;
146. x_1=2;x_2=-1;x_3=1; x_4=-2;
2 топ:
131 1) x_1=2 1/3;x_2=1; 2) x_1=-3,5;x_2=1/2;
132.
x_1=7/8; x_2=-1;
146. x_1=3;x_2=-2;x_2=1;x_4=-2;
3 топ:
131 1) x=2/3; 2) x_1=-3,5;x_2=1/2;
132.
x_1=1; x_2=5/9;
146. x_1=2;x_2=-1;x_3=1; x_4=-2;
Жинақтау
(5 мин) Домино
2 ; 8/3; 〖5x〗^2+4x-1=0
-1; 1/5; 〖3x〗^2+10x+7=0
-1; -7/3; 〖16x〗^2-2x-5=0
5/8; -1/2; 〖-7x〗^2-4x+11=0
-11/7; 1; 〖28x〗^2-36x+11=0
1/2; 11/14; 〖-23x〗^2-22x+1=0
-1; 6/23; 〖-49x〗^2+21x-2=0
1/7; 2/7; 〖3x〗^2-14x+16=0
Тапсырманы орындау арқылы дұрыс жауабын сайкестендіріп домино құрады.
Бағалау
(3 мин) БҮҮ кестесі Білетінім Үйренгенім Үйренгім келеді
Үйге тапсырма
(1 мин)
Баға қою
(1 мин) Топ басшысы бағалайды.
x^2-2x+7=0 〖3x〗^2-2x=0 x^2-6=0
〖3x〗^2-x+2=0 〖5x〗^2-6x=0 〖2x〗^2-4=0
〖5x〗^2-3x+8=0 x^2-9x=0 〖6x〗^2-7=0
〖8x〗^2-7x+3=0 〖7x〗^2-14x=0 〖14x〗^2-44=0
〖4x〗^2-5x+9=0 x^2-5x=0 〖12x〗^2-24=0
〖9x〗^2-3x+6=0 x^2-6x=0 〖3x〗^2-4=0
〖5x〗^2-3x+11=0
〖5x〗^2+4x=0
c=0
〖2x〗^2+4=0
〖4x〗^2=0 b=0
x^2-3x=0 b≠0; c≠0;
〖7x〗^2+x=0
b=0; c=0;
〖3x〗^2-5x+4=0
1 топ x_1=2;
x_2=-2;
x=0; x_1=0;
x_2=-4/5; x_1=0;
x_2=3;
〖5x〗^2+4x=0
〖2x〗^2-8=0
〖4x〗^2=0
x^2-3x=0
2 топ x_1=0;
x_2=-4; x=0; x_1=0;
x_2=2; x_1=4;
x_2=-4;
x^2+4x=0
x^2-16=0
〖3x〗^2=0
2 x^2-4x=0
3 топ x_1=0;
x_2=-2; x=0; x_1=0;
x_2=2; x_1=3;
x_2=-3;
x^2+2x=0
x^2-9=0
〖7x〗^2=0
x^2-2x=0
33 квадрат теңдеудің түрлері.docx
Қысқа мерзімді жоспар
Сыныбы: 8 алгебра
Мерзімі: 23.11.2016.
Тақырыбы: квадрат теңдеудің түрлері
Мақсаты: квадрат теңдеудің түрлеріне байланысты есеп шығарту.
Күтілетін нәтиже квадрат теңдеудің түрлеріне байланысты теңдеудің түбірлерін таба алады..
Сабақтың бөлімі
Әдіс тәсілдер
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі
(3 мин)
Сәлемдесу. Топқа бөлу
Карточкалар бойынша
Амандасу. Түгендеу.
Карточкалардағы теңдеудің түрі бойынша топтасады.
Амандасады. Теңдеудің түрі бойынша топтасады. Карточкадағы теңдеудің қасиеттерін айтады.
Үй тап. тексеру
(2 мин)
Үйге берілген тапсырманы тексеру.
1282 топ
3 топ
b=0;c=0;
c=0
b=0
b≠0;c≠0;
5x2+4x=0
2x2+4=0
4x2=0
x2+4x=0
x2−3x=0
x2−16=0
7x2+x=0
3x2=0
3x2−5x+4=0
2x2−4x=0
x2+2x=0
x2−9=0
7x2=0
1 топ
x2−2x=0
5x2+4x=0
2x2−8=0
4x2=0
x2−3x=0
Білу және түсіну
10 мин
Сәйкестендіру
x1=0;
x2=−4;
x=0; x1=0;
x2=2;
x1=4;
x2=−4;
Формуланың екінші жағын сәйкестендіреді.
+
+
x1=0;
x2=−2;
+
x=0; x1=0;
x2=2;
+
x1=3;
x2=−3;
Қолдану
(6 мин)
Семантикалық карта
+
Семантикалық карта таратылады.
x1=2;
x2=−2;
+
+
x=0; x1=0;
x2=−4
5
+
x1=0;
x2=3;
;
+
+
+
+
Есептерді шығарып, дұрыс жауабын белгілейді.
Талдау
(9 мин)
Деңгейлік тапсырма1 топ:
131 теңдеуді шешіңдер:
1) 5x2−14x+8=0; 2) 9x2−12x+4=0;
132 xтің қандай мәнінде:
А) 6x2+5x−20 өрнегінің мәні 9ға тең болады.
146 теңдеуді шешіңдер:
x2−|x|−2=0
2 топ:
131 теңдеуді шешіңдер:
1) 3x2−10x+7=0; 2) −4x2−12x+7=0;
132 xтің қандай мәнінде:
13x2+x+10 және 5x2+17 өрнектерінің мәндері тең болады.
146 теңдеуді шешіңдер:
x2−|x+2|=4
3 топ:
131 теңдеуді шешіңдер:
1) 9x2−12x+4=0; 2) −4x2−12x+7=0;
132 xтің қандай мәнінде:
10x2+19xжә не 19x2+5x+5 өрнектерінің мәндері тең болады.
146 теңдеуді шешіңдер:x2−|x|−2=0
Деңгейлік тапсырмаларды орындайды.
1 топ:
131 1) x1=2; x2= 4
5
; 2) x= 2
3
;
132. x1=1;
146. x1=2;x2=−1;x3=1;x4=−2;
2 топ:
131 1) x1=2 1
3
;x2=1; 2) x1=−3,5;x2= 1
2
;
132.
x1=7
8
; x2=−1;
146. x1=3;x2=−2;x2=1;x4=−2;
3 топ:
131 1) x= 2
3
; 2) x1=−3,5;x2= 1
2
;132.
x1=1; x2= 5
9
;
146. x1=2;x2=−1;x3=1;x4=−2;
Жинақтау
(5 мин)
Домино
;
;
2;8
3
−1;1
5
−1;−7
3
;−1
2
5
8
;
;
−11
7
;1;
;
;11
1
14
2
−1; 6
23
;
1
7
;2
7
;
5x2+4x−1=0
3x2+10x+7=0
16x2−2x−5=0
−7x2−4x+11=0
28x2−36x+11=0
−23x2−22x+1=0
−49x2+21x−2=0
3x2−14x+16=0Білетінім
Үйренгенім
Үйренгім келеді
Тапсырманы орындау арқылы дұрыс жауабын сайкестендіріп домино құрады.
Бағалау
(3 мин)
БҮҮ кестесі
Үйге тапсырма
(1 мин)
(1 мин)
Баға қою
Топ басшысы бағалайды.
x2−2x+7=0
3x2−2x=0
x2−6=03x2−x+2=0
5x2−6x=0
2x2−4=0
5x2−3x+8=0
x2−9x=0
6x2−7=0
8x2−7x+3=0
7x2−14x=0
14x2−44=0
4x2−5x+9=0
x2−5x=0
12x2−24=09x2−3x+6=0
x2−6x=0
3x2−4=0
5x2−3x+11=0
5x2+4x=0
2x2+4=0
4x2=0
c=0
b=0b≠0;c≠0;
b=0;c=0;
2 топ
x2−3x=0
x1=0;
x2=−4;
x=0; x1=0;
x2=2;
x1=4;
x2=−4;
x2+4x=0
x2−16=0
3x2=0
2x2−4x=0
7x2+x=0
3x2−5x+4=0
x1=2;
x2=−2;
x=0; x1=0;
x2=−4
5
;
x1=0;
x2=3;
1 топ
5x2+4x=0
2x2−8=0
4x2=0
x2−3x=03 топ
x1=0;
x2=−2;
x=0; x1=0;
x2=2;
x1=3;
x2=−3;
x2+2x=0
x2−9=0
7x2=0
x2−2x=0
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с
договором-офертой сайта. Вы можете
сообщить о нарушении.