а а а а а а а а а а аа а а а а а а а а а а а а а а а а а а а а а а а а а а а а а
www.zharar.com-ruhani-1.docx
Сынып
Тақырыбы
Мақсаты
3
«Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру»
Оқушыларды Отанды сүюге, өз елін, тарихын білуге, жалпыадамзаттық
құндылықтар мен терең көзқарастарды сіңіру арқылы таным белсенділіктерін
арттыруға бағыттау.
Күні
15.11.2018
Уақыты
Оқушының қабілеті Жалпыадамзаттық, мәдениетаралық білімдері мен сыни ойлау, зерттеушілік
дағдылары дамыған, отансүйгіш тұлға.
Сабақта
қамтылатын білім
беру құндылықтары
Әріптестік;
Азаматтық жауаптылық;
Ашықтық.
Мектеп
миссиясымен
үндестігі
Жаһандық
азаматтық тұлғасы
Көрнекіліктер
Сабақ кезеңдері
Ұйымдастыру кезеңі
Өзінің даму барысында, өмір бойы оқуға қабілетті, жоғары адамгершілік
құндылықтары бар, жоғары білімді, зияткерлік жеке тұлғаны тәрбиелеуге
бағытталған мектеп қауымдастығын құру. Қазақстандық патриотизмді әр
оқушының бойына өмірлік принциптері ретінде қалыптастыру.
Өз Отанын қатты сүйетін, әлем халықтарын мәдениетін, салтдәстүрін сыйлай
білетін, әлемді дамытуға өз үлесін қоса алатын тұлға.
1. Интерактивті тақта, бейне баян, түрлітүсті парақшалар
Куратордың әрекеті
Сергіту сәті.
1. «Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен
ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек.
«Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай
амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер
бірбірлеріңмен тезтез амандасасыңдар. Әр
адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен,
көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен…
тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен.
2. «Сантики, Фантики, Лимпопо». Барлығы
шеңбер бойымен тұрып, бір баланы таңдайды да
бөлменің сыртына шығарады. Шеңбердегі
балалардың ішінен бір баланы жүргізуші етіп
сайлайды, ол шеңбердегі балаларға
қозғалыстарды көрсетіп тұрады. Барлық
ойыншылар жүргізушінің артынан көрсеткен
қимылдарды қайталау керек. Қимылдарды
қайталаған кезде жүргізушіге қарамай,
білтіртпей жасау керек. Шеңбердегі балалар
шапалақ ұрып, «САНТИКИ, ФАНТИКИ,
ЛИМПОПО» деп айтып ойынды бастайды.
Бөлме сыртында тұрған бала ойыншылардың
дауыстарын естіп, бөлмеге кіреді де шеңбердің
ортасына тұрып, кім жүргізуші екенін табу
керек. Егер жүргізушіні тапса, жүргізуші есіктің
сыртына шығады. Ойын сол ретімен жалғасып
отырады.
Топқа бөлу.
Оқушының
әрекеті
Ойынға
қатысады
Уақыты
5 минут
Ойынға
қатысады
Топқа
бөлінеді От, Су, Күн, Ай суреттері арқылы топқа бөлу.
Оқушылар Қорапшадан қағаз алады, сол
қағаздағы сурет бойынша топтарға
бөлінеді(қағаздарда От, Су, Күн, Ай суреттері
бейнеленген).
Мұғалімнің сөзі
Негізгі бөлім
«Мәңгілік ел» патриоттық актісі.
Бүгінгі таңда Қазақстан Республикасында білім
беру жүйесі жаңғыртылуда. Отандық білім
беруді жетілдіру қажеттілігі басым мемлекеттік
міндеттер қатарына шықты. Осы мақсатта 2016
Қазақстан халқы
жылғы 26 сәуірдегі
Ассамблеясының
Келісім.
Болашағы біртұтас ұлт» XXIV сессиясында
«Мәңгілік Ел» патриоттық актісі әзірленіп,
қабылданды.
«Тәуелсіздік.
Қазақстан Республикасының Президенті
Н.Ә. Назарбаев ««Мәңгілік Ел» патриоттық
актісі Құжатында – Қазақстан халқының тарихи
тағдыры мен жалпы мүдделері, біздің елімізді
дамытудың базалық құндылықтары көрінетін
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының жеті
мызғымас тұғыры, жеті құндылық ұсынылған:
Қазақстанның тәуелсіздігі
мен
Астанасы;
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік,
бейбітшілік пен келісім;
Зайырлы қоғам және жоғары
руханият;
Индустрияландыру
иновацияларға
экономикалық өнім;
мен
негізделген
мәдениет пен тілдің
Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы;
Тарихтың,
ортақтығы;
Еліміздің
жаһандық
ұлттық қауіпсіздігі,
бүкіләлемдік , өңірлік мәселелерді
шешуге
тұрғыдан
қатысуы.
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясы және
басты құндылықтар толық нұсқада 2014 жылғы
14 қаңтардағы «Қазақстандық жол2050: Бір
мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Елбасының
халқына Жолдауында және 2014 жылғы 11
қарашадағы «Нұрлы жол – болашаққа бастар
жол» Жолдауында айтылды. Жаңа Қазақстандық
Патриотизмнің идеялық негізі
аталған
құндылықтарды жастарға
насихаттаумен
байланысты.
Елбасы Н.Ә. Назарбаевтың «Болашаққа
10 минут
Мұқият
тыңдайды.
Сұрақтар
қояды.
Мұқият
тыңдайды.
Сұрақтар Мемлекет
бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы
Назарбаев Зияткерлік мектептерінің 20172018
оқу жылындағы тәрбие жұмысының басты
ерекшелігі
басшысы Н.Ә.
Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани
жаңғыру» атты мақаласындағы қоғамды рухани
жаңғыртудың басымдықты идеяларын оқушылар
арасында кеңінен насихаттау болып табылады.
Аталмыш мақала Кіріспе, қорытынды және екі
бөлімнен тұрады. Қазір сіздердің назарларыңызға
осы мақала туралы бейнероликті ұсынамын.
Оқушыларға
бейнеролик көрсетіледі.
https://www.youtube.com/watch?v=bAt3v6T3WNk
«ЕХРО2017» көрмесі /куратор көрме туралы
ақпараттар береді, оқушыларға сұрақтар қояды
көрмені тамашалаған оқушыларға сөз береді./
Топтық жұмыс
Постер дайындау және қорғау):
1топ. Патриот адам кім? Ол өзін қалай көрсетуі
керек?
2топ. Қандай патриот адамды білесіңдер? Олар
кімдер? Не үшін?
3топ: Қазіргі заманның патриоты қандай болуы
керек? (мінезі, ерекше қасиеттері, ұстанымы,
ұраны).
4топ: Мен патриотпын себебі???
Рефлексия
қояды.
Бейнеролик
қарайды.
Ойларын
айтады
4 минут
4 минут
12 минут
5 минут
Патриот
ұғымының
мәнін ашады,
өз
бойларындағ
ы
және
қоғамдағы
патриот
адамдардың
образын
жасайды.
Сабаққа
қорытынды
жасайды.
Кері
байланыс
қағаздарын
бояйды.
Қорытынды бөлім
Мұғалімнің қорытынды сөзі: Алда
әлі ұзақ жол , үлкен асулар бар . Сол
асулар мен қиындықты жеңу үшін
білектің күші мен найзаның ұшы
керек емес. Оған тек жүрек пен
білім , талант пен талап керек. Қазақ
елінің
абыройын асырып , мерейін үстем
етер , әлем таңғалар , талай-талай
жаңалық ашар білімділер керек . Осы
Тәуелсіз еліміздің намысын қорғайтын
, бүгінімізді ертеңіне жалғайтын , қазақ елінің ертеңі , болашағы үшін
жауап беретін бүгінгі ұрпақ екенімізді
сезінейік.
“Сен де бір кірпіш дүниеге ,
Кетігін тап та бар қалан!”- деп Ұлы
ақын Абай атамыздың сөзімен
сабағымды аяқтаймын.
Математика
Математика
Математика
Математика
Математика
Математика
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.