Қарапайым сөйлеу үлгілерін қолдану арқылы спортқа қатысты жаңа лексикалық атауларды меңгеру
Жаңа тақырып бойынша әртүрлі диалогтық минимумдар арқылы сұхбат құру мәдениетін
қалыптастыру. Қарапайым сөйлеу үлгілерін қолдану арқылы тілдесім барысында жағымды қарым-қатынас құра білуге тәрбиелеу.
1. Сөздікпен жұмыс
Шұғылдану-
Жүлдегер-
Жеңіс-
Жеңімпаз-
Үздік-
Болады-будет
Айналысады-занимается
Жетеді- добется
Оқиды- учится
2. Оқулықтағы мәтінмен жұмыс.
А) Сурет бойынша берілген сөйлемдерді, мәтінді оқиды, жаңа
Сөздерді қайталатады,оқушыларға
оқытады.Ол рекордшы
мақта қыз бен мысық 2.docx
Сыныбы: 5
Күні:
Сынып:
Сабақтың
тақырыбы:
Жалпы
мақсаты:
Мектеп:
Мұғалімнің аты жөні: Аубакір Гүлдана Қабиденқызы
қатысқандары: / қатыспағандар:
А.Құнанбайұлының «Қыс» өлеңі
Ақпарат көздерін тиімді пайдалану арқылы Абай Құнанбаевтың
«Қыс» өлеңінің мазмұны мен идеясын ашу.
Қызығушылығын оятып,танымдық көзқарастарын дамыту.Сауатты
сөйлеуге,жазуға уйрету.Оқушылардың сөздік қорын молайту,жалпы
өмірде қолдана білуге үйретуғ
Қолданылатын
модульдер:
диалогтік оқыту, сын тұрғысынан оқыту, ОүБ және ОБ, АКТ қолдану,
талантты және дарынды балаларды оқыту, жас ерекшелігіне сәйкес оқыту
және оқу, оқытудағы басқару және көшбасшылық.
Қолданылатын
әдістәсілдер:
«Болжау», «Кім жылдам?», «Мозайка», «Сұрақжауап», «Алтын баған»,
Сергіту жаттығулары, «Жұптас, ойлан, бөліс», «3 минуттық эссе», «Қосу,
алу, қызықты», «Жапондық бағалау», «Блоб ағашы».
Күтілетін
нәтиже:
Сабақ кезеңдері:
Психологиялық
дайындық
Оқушыларды
топқа бөлу:
— бейнелі сөздердің мәтінмен байланысын анықтап, ауызекі тілде
қолдана біледі;
— жұптық және топтық әрекетте белсенділік танытады, сыни тұрғыдан
баға бере біледі;
— табиғаттың сұлулығын сезінеді, жауапкершілік сезімі нығаяды.
Сыныпта психологиялық ахуал орнату.
«Жылу сыйлау» тренингі. Бірбіріне жақсы тілектер айтады.
Мысалы: Құндыз — қайырымды, қарапайым оқушы.
Оқушылар өздеріне ұнаған түстерді ала отырып, сол түстер бойынша
топтарға бөліну.
Қыс айларына байланысты топқа бөліну.
1топ. Желтоқсан 2топ. Қаңтар 3топ. Ақпан
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Мейіз – изюм
Тауып алады – нашел (а)
Қатығын төгеді – выливает кефир
Құйрығын кесіп алады – отрезает хвост
Жапырақ – листья
Шөлдеп тұрмын – сильно хочется пить
Жұмыртқа – яйцо
Дән – зерно
Тышқан – мышь
Көреді – увидит
Бас салады – хватает
Тары пшено Диалог құруға \шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
Жағдаяттық сұрақтарға жауап беріңдер.
Балалар мысық пен тышқан дос болды ма?
Сендерге ертегі ұнады ма?
Дос болу үшін не істеу керек екен?
Талқылауға арналған сұрақтар:
Ертегінің авторы кім ?
Допты оқушыларға лақтыру арқылы
үй тапсырмасын сұрау.
Жоспарланған жаттығу түрлері
1.Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. «Жылу сыйлау» тренингі.
Бірбіріне жақсы тілектер айтады
1 тапсырма.
Тапсырма. «Хикая картасы» органейзері бойынша ертегі мазмұнын
жүйелеңіз.
Үй жұмысын
тексеру.
Жоспарланған
уақыт:
Басы
Ортасы
2 тапсырма. Мысық қатық іздегенде қайсысына
қашан барғанын ретімен айтыңдар.
1. Мақта қыз
2. Сиыр
3. Ағаш
4. Қыздар
5. Дүкенші
6. Тауық
7. Тышқан
3 тапсырма . Мысық қайсысынан не алды?
1. Сиыр – қатық
2. Ағаш жапырақ
3. Қыздар – су
4. Дүкенші – сағыз
5. Тауық – жұмыртқа
6. Тышқан – тары
4 тапсырма. Ертегіні рольге бөліп оқу.
Оқушылар
тренингке
қатысады.
Оқушылар үш
топқа бөлінеді
Оқушылар кезекпен
, қойылған
сұрақтарға жауап
береді.
ресурстар Соңы
Сергіту сәті:
Рефлексия
Слайдтан оқушылар сергіту сәтін орындайды.
мәтін
Еңбек тақырыбына постер қорғау
Кері байланыс
Рефлексия парақтарын таратады
Бағалау
Оқушылар бір-бірін бағалап шығу үшін,
бағалау парақтары берілді
Сөздерді жаттау.
Үй тапсырмасы
Оқушылар
бейнетаспаға қарай
отырып
ән айтады
Оқушылар
тақырыпты ашып,
өз ойларын айтып
шығады
Ол рекордшы ( 4кл каз яз)
Ол рекордшы ( 4кл каз яз)
Ол рекордшы ( 4кл каз яз)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.