Ондық бөлшекке бөлу есептер шығару дағдыларын қалыптастыру. Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.
Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, ұқыптылыққа, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу. Деңгейлік тапсырмаларды қолдана отырып жүргізілетін қайталау сабағы. Сабағым алты кезеңнен тұрады.сабақ жоспары
Ондық бөлшекке бөлу.docx
Сабақ №153
Күні:14.03.17ж
Сынып: 5 «а,ә»
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшекке бөлу.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Ондық бөлшекке бөлу есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.
2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз
бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.
3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа,
жылдамдылыққа, тәрбиелеу.
Сабақ түрі: қайталау сабағы
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.
Оқытудың әдісі: Түсіндіру.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу,
ә) оқушыларды түгендеу,
б) оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) сабақтың мақсатымен таныстыру
ІІ Үй жұмысын тексеру: №1451
ІІІ Өткен тақырыпты қайталау:
1) Ондық бөлшекті натурал санға қалай бөледі?
2) Егер бөлгіштің бүтін бөлшектен аз болса, қалай бөледі?
3) Ондық бөлшекті бөлу барысында қалдық қалса, не істеу керек?
ІV Есептер шығару
№1465 Есептеңдер:
=2,3
7,34,0:4,2
3,25*40,6=12,4
1,75*0,4+0,3=1
0,25*10+3,5=6
№1466Амалдарды орындаңдар:
2,5:0,5+3,6=4,1
0,7:0,20, 5=3
2,8:0,71,8=2,2
6:0,75+1,2=9,2
№1467 Жай бөлшектерді ондық бөлшек түрінде жазып, есептеңдер:
0,6:0,25+0,6=3
1,6*0,5+3,2=4
0,3*1,80,24=0,3
0,8*1,25+5,6=6,6
4,2*2,5=10,5
2,05*1,4=2,87
2,3*1,1=2,53
0,71*6,3=4,473
№1468
Қоспаның 5 бөлігі мыс, қалған 3 бөлігі мырыш. 2 4/5 кг қоспада қанша мыс бар? Қанша
мырыш бар?
Шешуі: 5/8 бөлігі мыс, 3/8 мырыш. 2,8*0,625=1,75; 2,8*0,375=1,05
V Сабақты бекіту кезеңі:
6,25*3,3=20,625
0,22*3,3=0,726
4,5*5,4=24,2
6,5*0,5=3,25
1. Ондық бөлшекке бөлу ережесін айтыңдар?
2. Ондық бөлшекті разряд 0,1; 0,001; 0,01,..... бірліктеріне бөлуді түсіндіріңдер. 3. Санды 1ден үлкен ондық бөлшекке бөлгенде, ол сан қалай өзгереді?
4. Санды 1ден кем ондық бөлшекке бөлгенде, ол сан қалай өзгереді?
VІ Бағалау.
Үйге тапсырма: №1469
Ондык бөлшекке болу
Ондык бөлшекке болу
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.