ПЛАН ЗАНЯТТЯ
Тема Управлінський контроль
Мета заняття:
методична методична удосконалення основи раціонального економічного мислення у студентів і здатність до нестандартних рішень на основі інноваційних педагогічних технологій
дидактична забезпечити засвоєння основних знань з теми: понять та їх визначення; розвивати логіку мислення; формувати навички самостійної, пошукової роботи; стимулювати розвиток та уміння студентів аргументувати свою відповідь
виховна виховувати культуру спілкування та розвиток студентів на занятті
Вид заняття: лекція
Тип заняття: лекція - презентація
Методи та форми: активного навчання, інформативно-пошуковий
Міждисциплінарні зв’язки:
забезпечуючи: Історія, Філософія, Математика, Економічна теорія
забезпечувані: Економіка металургійних підприємств
Технічні засоби навчання: конспект, комп’ютер
Методичне забезпечення: тести, таблиці, навчальні посібники
Література:
Основна:
1 Гірняк О.М., Лазановський П.П. Менеджмент. - К.: Знання, «ЦУЛ», 2004.
2 Соболь С.М., Багацький В.М. Менеджмент: Навч.посібник. - К.: КНЕУ, 2005.
3 Михайлова С.І. Менеджмент. Навч.посібник. - К.: ЦУЛ, 2012.
Допоміжна:
1 Хміль Ф.І. Менеджмент: Підручник. – Київ, 2003.
ЗМІСТ І ХІД ЗАНЯТТЯ
1 Організаційна частина
- відмітка в журналі відсутніх;
- перевірка готовності до заняття студентів, аудиторії, обладнання;
- перевірка виконання д/з черговими (консультантами).
2 Актуалізація опорних знань.
2.1 Фронтальна бесіда ( інший засіб діагностики).
2.2 Аналіз відповідей студентів, виставлення оцінок у журнал.
3 Викладання нового матеріалу.
3.1 Тема заняття.
3.2 Мотивація вивчення теми.
Менеджери різних рівнів керівництва справедливо відзначають, що багато наявних проблем у нашій економіці пов'язано саме із відсутністю правильно поставленого дієвого контролю. Більшість господарської, фінансової свободи, яку отримали вітчизняні виробники при переході до ринкових відносин, деколи сприймаються ними як вседозволеність, а остання нівелює функцію контролю. Дана функція вважається однією із найбільш складних у менеджменті, оскільки в ній присутня соціально-психологічна складова, що практично не піддається будь-якому цифровому вимірюванню. Тому нинішній керівник перш за все повинен володіти такими прийомами контролю, які б не наносили шкоди особистості контрольованих ним. Сучасний підхід до використання контролю повинен базуватися на одночасній довірі керівництва до підлеглих, делегуванні повноважень, винагороді за сумлінну працю при добре розробленій системі стягнень.
3.3 Мета (для чого вивчаємо тему).
З’ясувати сутність та місце контролю в системі управління організацією. З’ясувати причини опору контролю та визначити методи їх подолання. Ідентифікувати вимоги до побудови ефективної системи контролю.
3.4 План вивчення нового матеріалу.
1 Поняття і зміст контролю
2 Визначення контролінгу в менеджменті
3 Види контролю
4 Процес контролю і техніка його проведення
3.5 Виклад нового матеріалу.
4 Закріплення нового матеріалу. (Вказати засоби діагностики)
5 Підсумки заняття.
6 Домашнє завдання.
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.