Оқушыларға туынды табу ережелерін таныстыру, ережелерді қолдану тәртібін меңгерту, дәрежелік функцияның туындысын табу формуласын таныстыру, функциялардың туындыларын табу есептерін шешуді үйрету,
оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, ой өрістерін кеңейту;
оқушыларды таза жазуға, ұқыптылыққа, көп еңбектенуге тәрбиелеу.
Есепшығаруда тиімді пайдалану бейімділігін қалыптастыру.
Қиындығы әр түрлі есептерді шығару барысында, түрлендіруді орындауда білім - білік дағдыларын дамыту.
Сапалы білім алуға баулу. Сыйластыққа, өзін - өзі басқаруға, ұйымдастыруға тәрбиелеу.Тақырып бойынша ой-қорытындылар жасау.Күнделікті өмірде қолдана білу, мәндерін ажырата білу.
Неткалиева Г.Б..docx
Мұғалімнің
атыжөні
Сабақтың
атауы
Сілтеме
Жалпы
мақсаты
Міндеттер
Мұғалім үшін
оқу
нәтижелері
Сабақтың
түрі, әдіс
тәсілдері
Сабақтың
көрнекілігі
Күтілетін
нәтиже
Ұйымдастыру
кезеңдері
Математика пәні мұғалімі : Неткалиева Гульмира Бисеновна
10 сынып
«Туындыны есептеу ережелері» тақырыбына есептер
шығару
Алгебра және анализ бастамалары. 10 сынып.
А.Әбілқасымова, Қ.Шойынбеков т.б.
слайдтар, сабақ жоспары
оқушыларға туынды табу ережелерін таныстыру, ережелерді
қолдану тәртібін меңгерту, дәрежелік функцияның туындысын табу
формуласын таныстыру, функциялардың туындыларын табу
есептерін
үйрету,
оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, ой өрістерін кеңейту;
оқушыларды таза жазуға, ұқыптылыққа, көп еңбектенуге тәрбиелеу.
шешуді
Есеп шығаруда тиімді пайдалану бейімділігін қалыптастыру.
Қиындығы әр түрлі есептерді шығару барысында, түрлендіруді
орындауда білім білік дағдыларын дамыту.
Сапалы білім алуға баулу. Сыйластыққа, өзін өзі басқаруға,
ұйымдастыруға тәрбиелеу.Тақырып бойынша ойқорытындылар
жасау.Күнделікті өмірде қолдана білу, мәндерін ажырата білу.
Туындыны табу ережелерін жазып бере алады;
Дәрежелік функцияның формуласын қолдана біледі;
функциялардың туындыларын таба алады;
есептер шығару кезінде осы жоғарыда айтылған білімдерді
сабақтастырады;
Топтық жұмыс, жеке жұмыс,топтық жұмыс,диалогтық оқыту, АКТ
–ны меңгеру, сұрақжауап, талдау, қорыту, деңгейлеп оқыту
Видеопроектор, тақырыпқа сай слайдтар, фотоаппарат, үлестірме
парақтар, топтық таспсырмалар жазылған плакаттар, бағалау
парағы, "Көңіл күй" дидары / рефлексия парағы/
туынды табу ережелерін қолдана отырып қарапайым дәрежелік
функциялардың туындыларын анықтай алады;
уәжді ынталандыру, бірлесе отырып орындалатын жұмыстар
негізінде материалды меңгере алады, бірбіріне көмек береді;
өзіндік ойын айта алады.
өздерін және сыныптастарын бағалай алады.
Сәлемдесу.Оқушыларды сабаққа психологиялық дайындау.
Көңілкүйлерін ауызша сұрау.
Оқушылар 3 топқа бөлініп отырады.Топ басшыларын сайлап
алады. Топ басшылары топ мүшелерін бағалап отырады. Бағалау критерийі:
1.Білімділігі
2.Ойлау жылдамдығы
3.Математикалық тілі
4.Топпен жұмыс жасауы
5.Жеке жұмыс жасауы
№ Оқушының
атыжөні
Қайталау
сұрақтарына
жауап беруі
Үй
тапсырма
сына
жауап
беруі
/Жұптық
жұмыс/
Деңгейлік
тапсырма
А денгей
Вденгей
Сденгей
Топпен
жұмыс
Bilimlan
d
тесттерін
орындау
Бекіту
тапсырмасы
Жинаған
балл
саны
Мұғалімнің
ісәрекеті
Оқушылармен
үйге берген
тапсырманы
талдау.
2 мин
Ой –қозғау
5 мин
Сабақтың барысы
Оқушының ісәрекеті
Үй тапсырмасын тексеру. Жұптық жұмыс.
Бірбірінің дәптерлерінен үй жұмысын тексеру."Ыстық
орындықта" бір оқушы үй жұмысын есептерін шығарған
жауабын оқиды.
Үйге берілген тапсырма: №176 есеп
Ой қозғау сұрақтары:
Жаңа сабақ материалын Блум таксономиясының кезеңдері
бойынша игеру.
Білу. Функцияны табу ережелерін еске түсіріп, қайталау.
1ереже: (u+v)'=u'+v'
2ереже: (uv)'=u'v+uv'
(Cx)'=C x'
3ереже: (u/v)'=(u'vuv')/v2
4ереже: (u+v)'=u'+v'
Дәрежелік функцияның туындсының формуласы:
y=xn , онда бұл дәрежелік функцияның туындысы мына
формуламен есептелінеді: (xn)’=nxn1
Функциялардың туындыларын табуға мысал келтіріп, шығарып Білімді
жүйелеу:
Топпен
деңгейлік
тапсырмалар
орындау
10 мин
Түсіну
Синтездеу
Қолдану
Сергіту сәті
5 мин
"Bilimland"
тесттерін
орындау
Сабақты
бекіту
сұрақтарын
түсіндіру.
Әр топ деңгейлік тапсырмалар орындап, есеп шығарады
Оқулықпен және тақтамен жұмыс қатар жүріп отырады.
Түсіну.
Қарапайым функциялардың туындысын табуға тапсырма орындау.
Жалпы сыныпппен жұмыс. Талантты балалардың белсенділіктері
арқылы келесі есепті тақтада үш топтан үш оқушыға орындату.
№177 есеп
Топтық жұмыс жүргізу.
Топтық жұмыс жүргізу. Бөлінген топтарда топ көшбасшысының
басқаруы арқылы топпен жұмыс жүргізу.
А деңгейі №178 В деңгейі №180 С деңгейі №186
есебін топтаса отырып орындату. Бірінші аяқтаған топтан оқушылар
жұмыстарын тақтада қорғап түсіндіреді.
Басқа топтар өз ойларын айтады, есептердің шығарылуын немесе
тапсырманың орындалуын бағалайды.
Синтездеу
Топтарға сыни тұрғыдан ойланып, шешімдерін анықтауға берілген
есептер:
№177 есепті топтаса отырып орындату. Қиындықтар кездескен
жағдайда бағыт бағдар беру.
Қолдану:
Үш топқа есептер: №180 есепті орындау, топта талқылау.
Ойларды ортаға салу.
№186 есепті жалпы сынып болып орындау.
жаттығуларды топ болып жұмыс дәптерлеріне орындау;
бірбіріне сұрақ қою.
Бүкіләлемдік желіден "Bilimland" сайтынан "Туынды"
тақырыбына берілген есептер, тесттер, сәйкестендіру тесттерін
орындату.
Сабақты бекіту 5 мин
Оқушыларға әр топқа тапсырма тақырыпқа сай әзірлеп, қағазға
топшама ретінде жазып алып келу ұсынылады. беремін
слайдта
Топ
жетекшілерінің
қойған
балдарын
талдап
оқушыларды
бағалау, балл
қорытынды
баға шығару
Үйге:
А №
В№
С№
Үйге
тапсырма
беремін,
бағаларын
күнделіктеріне
қоямын.
Оқушыларға
түрлітүсті
стикерлер
таратылады.
Әр топ бір біріне әзірлеген есептерін ұсынып, шығарады
Бағалау 3 мин
Топтағы оқушылар бірінбірі келесі критерийлер бойынша
бағалайды:
1.Білімділігі
2.Ойлау жылдамдығы
3.Есептерді дұрыс шығаруы
4.Топпен жұмыс жасауы
5.Жеке жұмыс жасауы
Үйге тапсырма 1 мин
"Туынды табу ережелері" тақырыбы
№177 №178 №182,№188
Оқушылар күнделіктерін ашып бағалау парағындағы бағаларын
қояды, үйге тапсырманы жазып алады.
Рефлексия 1 мин
Оқушылар өз ойларын жазып , көңілкүй дидарына іледі.
Кері байланыс. (Сабақта өзіне не ұнады,қандай әсер алды ,нені
үйренді ,нені меңгерді т.б.)
Рефлексия.
( Сабақтағы өзіне ұнаған белсенді қатысқан сыныптасына тілекті
стикерге жазады) Стикерлерін "Күн дидарына" апарып
жабыстырады. Содан сабақтың балаға ұнағанын көреміз. Топ басшысының аты жөні: _________________________________________________________
№ Оқушының
атыжөні
Қайталау
сұрақтарына
жауап беруі
Әр сұраққа
1 балл
Үй
тапсырма
сына
жауап
беруі
/Жұптық
жұмыс/
4 балл
Bilimland
тесттерін
орындау
Әр
тапсырма
1балл
Деңгейлік
тапсырма
А денгей
Вденгей
Сденгей
Топпен
жұмыс
А 1
В2, С3
Бекіту
тапсырмасы
Жинаған
балл саны
3 балл
1
2
3
4
5
6
7
8
Критерий : 3 6 балл "3", 7 9 балл "4" , 10 15 балл "5" бағалары бойынша бағаланады.
Топ басшысының аты жөні: _________________________________________________________
№ Оқушының
атыжөні
Үй
тапсырма
сына
жауап
беруі
/Жұптық
жұмыс/
4 балл
Қайталау
сұрақтарына
жауап беруі
Әр сұраққа
1 балл
Деңгейлік
тапсырма
А денгей
Вденгей
Сденгей
Топпен
жұмыс
А 1
Bilimland
тесттерін
орындау
Әр
тапсырма
1балл
Бекіту
тапсырмасы
Жинаған
балл саны
3 балл В2, С3
1
2
3
4
5
6
7
8
Критерий : 3 6 балл "3", 7 9 балл "4" , 10 15 балл "5" бағалары бойынша бағаланады.
Топ басшысының аты жөні: _________________________________________________________
№ Оқушының
атыжөні
Қайталау
сұрақтарына
жауап беруі
Әр сұраққа
1 балл
Үй
тапсырма
сына
жауап
беруі
/Жұптық
жұмыс/
4 балл
Bilimland
тесттерін
орындау
Әр
тапсырма
1балл
Деңгейлік
тапсырма
А денгей
Вденгей
Сденгей
Топпен
жұмыс
А 1
В2, С3
Бекіту
тапсырмасы
Жинаған
балл саны
3 балл
1
2
3
4
5
6
7
8
Критерий : 3 6 балл "3", 7 9 балл "4" , 10 15 балл "5" бағалары бойынша бағаланады.
Топ басшысының аты жөні: _________________________________________________________ № Оқушының
атыжөні
Қайталау
сұрақтарына
жауап беруі
Әр сұраққа
1 балл
Үй
тапсырма
сына
жауап
беруі
/Жұптық
жұмыс/
4 балл
Bilimland
тесттерін
орындау
Әр
тапсырма
1балл
Деңгейлік
тапсырма
А денгей
Вденгей
Сденгей
Топпен
жұмыс
А 1
В2, С3
Бекіту
тапсырмасы
Жинаған
балл саны
3 балл
1
2
3
4
5
6
7
8
Критерий : 3 6 балл "3", 7 9 балл "4" , 10 15 балл "5" бағалары бойынша бағаланады.
№43 жалпы орта білім беретін мектеп
Сабақтың тақырыбы:
«Туындыны есептеу ережелері »
тақырыбына есептер шығару Өткізген: Математика пәні мұғалімі Неткалиева Г.Б.
Орал, 2018 жыл, 17 қаңтар
План урока
План урока
План урока
План урока
План урока
План урока
План урока
План урока
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.