САБАҚ: 1867-1868 жылдардағы әкімшілік реформалар |
МЕКТЕП:Жамбыл атындағы ММИ |
|||||||
КҮНІ: |
МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ: Баймухатова Бакыт Хажымуратовна |
|||||||
СЫНЫП:8 Қазақстан тарихы |
ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: |
ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
||||||
САБАҚТА ҚОЛ ЖЕТКІЗІЛУГЕ ТИІСТІ ОҚУ МАҚСАТЫ (SMART МАҚСАТТАРЫ/ СТАНДАРТПЕН БАЙЛАНЫСТЫРУ) |
1867-1868 жылғы реформаның пайда болу себебімен таныс болады, тұлғалармен таныс болады, тарихы мәліметтерді пайдалана отырып қорытындылайды, реформаларға талдау жасайды, тапсырмалар, сұрақтар арқылы тарихи оқиғаны өз көзқарасы бойынша дәлелдейді, талқылауға үйренеді , өз бетінше жұмыс істей білу дағдысын дамытады |
|||||||
САБАҚ МАҚСАТТАРЫ |
Барлық оқушылар (А, В, С оқушы жасай алады): |
|||||||
- Барлық оқушылар: Тақырыпты түсініп, сол бойынша сұрақ қойып жауап бере алады. |
||||||||
Оқушылардың басым бөлігі (А, В (көптеген оқушылар жасай алулары керек): |
||||||||
Әр түрлі тапсырмаларды орындайды, талдайды. |
||||||||
Кейбір оқушылар (А (кейбір оқушылар жасай алуы тиіс)): |
||||||||
Тақырыпқа байланысты тест орындайды, сатылай талдайды,эссе жазады |
||||||||
ТІЛДІК МАҚСАТ |
Оқушылар (сипаттай алады): Оз ойларын нақты, дәйекті жеткізу арқылы тарихи тілде сойлей алады. Сұрақтарға нақты дәлелдемелер арқылы, толық жауап бере алады. |
|||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер |
||||||||
реформа |
||||||||
АЛДЫҢҒЫ ОҚУ |
Өткен білімді еске түсіру және байланыстыру |
|||||||
ЖОСПАР |
||||||||
ЖОСПАРЛАНҒАН УАҚЫТ (Сабақтың жүру барысы/45 м.) |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыздар) |
Тілдік стратегиялар (оқылым, тыңдалым, жазылым, айтылым) |
РЕСУРСТАР |
|||||
Басталуы (Қызығушылықты ояту) Тұсаукесер Білу 7 мин |
Сыныпты стикер арқылы топқа бөлу Сыныпқа сәттілік тілеу Үй тапсырмасы «Желпуіш» әдісі арқылы “Миға шабуыл” әдісі Сөздерге анықтама бер Отар, жарғы , империя, реформа
|
Т-1 А-1 |
3 топқа бөлінеді Үй тапсырмасына жауап береді. Сөздерге анықтама бере отырып, жаңа сабақ тақырыбына көңіл бұрады |
|||||
Ортасы (Мағынаны тану)
Түсіну
18 мин |
ДЖИГСО әдісі арқылы тақырыпты меңгеру 1.Реформаның пайда болу себебі 2.Әкімшілік құрылысы 3.Реформаның маңызы Электронды оқулықпен жұмыс
|
А-2 О-1 Т-2
|
«Жапондық бағалау» әдісі Смайликтер арқылы бағалау «+», «-», «қызықты» бағалауы бойынша |
|||||
Аяқталуы (Ой толғаныс) Қолдану 8 мин |
«Тұлғаны таны» әдісі Реформаны тақтада талдау Сәйкестендіру Сәйкестендіру тесті Мәтін тест Бірнеше жауабы бар жабық тест |
А-3 Ж-3 Т-3 |
Сұрақтарға ойланып жауап береді Тест түрлерімен таныс болады, тапсырмалар орындайды Смайликтер арқылы бағаланады
|
|||||
Талдау 3 мин |
1822-24 жылғы реформаны 1867-68 жылғы реформамен салыстыру |
Ж-4 А-4 Т-4 |
Смайликтер арқылы бағаланады |
|||||
Жинақтау 7 мин |
Проблемалық сұрақ: 1.Реформалардың қазақ халқы үшін тиімді, тиімсіз жақтары болды ма? 2.Ашық түрдегі тест тапсырмалары |
А-5 Т-5 |
Жапондық бағалау Сұраққа өмірмен байланыстыра отырып жауап береді. Смайликтер арқылы бағаланады |
|||||
Бағалау
2 мин |
Топ басшыларының бағалауы Рефлексия «Бес саусақ» Үйге тапсырма Уездерді жаттау 166 беттегі кестені толтыру |
А-6 Т-6
|
Кері байланыс жасалынады. Бағаланады. |
|||||
Қосымша ақпарат |
«Ашық сабақтар» сайты, Оқулық |
|||||||
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттер |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||
-Барлық оқушылар (А, В, С): Үйге тапсырма бергенде қабілеті жоғары оқушыларға эссе жазғызу |
- Әр жауап берген сайын смайликтер таратып отырамын.
|
Интербелсенді тақтаны пайдаландым, үй тапсырмасына оқушыларға интернеттен тақырыпты толықтыру масатында эссе жазуға тапсырма беремін. |
||||||
Рефлексия (соңында) Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.