Салыстыру. «> «<» «=» таңбалары
Оценка 4.9

Салыстыру. «> «<» «=» таңбалары

Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
математика
5 кл—9 кл
08.05.2022
Салыстыру. «> «<»  «=»  таңбалары
Сабақтың тақырыбы: Салыстыру. «> «<» «=» таңбалары Сабақтың мақсаты: Салыстыру.«>»,«<»,«=» таңбаларымен таныстыру. Сабақтың міндеттері: Білімділік: Заттар жиынтықтары мен сандарды «>»,«<»,«=» таңбаларының көмегімен салыстыру, іскерлігін қалыптастыру. Түзете – дамытушылық: Сандарды таңбалардың көмегімен жазуға үйрету, ойлау қабілеттерін дамыту. Тәрбиелілік: Шапшаңдыққа, алғырлыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: аралас сабақ. Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, жаздыру, сұрақ-жауап,сергіту сәті, ойын. Көрнекі-құралдар: суреттер, кеспе цифрлар, үлестірме материалдар, тақта, бор. I апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Қызығушылықты ояту: 1, 2, 3 Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз! III. Жаңа сабақ. . --Біз «Артық-кем» деп аталатын бойжазу жаттығуын өткіземіз.Мұғалім тапсырманы жариялайды: «Мен бір санды айтамын,сендер айтылған саннан бірге артық (кем) санды атайсыңдар»,сосын допты балаға лақтырады. Бала жауап беріп,допты қайта лақтырады. Бойжазудан кейін мұғалім сабақтың тақырыбын жариялайды. Жарайсыңдар, балалар! Балалар, сыныптағы парталарды орындықтарды, шкафтарды, т.б. заттарды санаймыз. Заттардың санының көп-аздығын, тең екенін анықтаймыз. Мысалы: парта-3 орындық-7 шкаф-9 тақта -1 3 < 7 9 > 1 Оқулықпен жұмыс. Сәбіз бен бұрыштың санын салыстыру. 1.Сәбіз-7, бұрыш-3 7 > 3 2. Қызанақ пен қиярдың санын салыстыру.Қызанақ қанша болса,қияр соншама. 5 = 5, 10=10 Дәптермен жұмыс . Фигуралардың санын салыстырып, тиісті түспен бояу. Ыдыстардың әрқайсысының өз қақпағын тауып, сызық арқылы қосу. Дидактикалық ойын «Қай қолымда көп» Шарты: заттарды, фигураларды тауып салыстыру. IV.Сергіту сәті: Сағаттың тіліндей иіліп оңға бір Сағаттың тіліндей иіліп солға бір Оң аяқ, сол аяқ Жаттығу оңай ақ 1,2,3 отырамыз тып-тыныш II апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Қызығушылықты ояту: 1, 2, 3 Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз! «Сапарға шығамыз» ойыны. Шаңғымен сырғанау ұлдар-6 қыздар – 5 6 5 6-5 =1 /артық, кем/ тағы қандай заттарды салыстыруға болады? қоян -2, тиін – 3 3 2 3-2 =1 /артық, кем/ Сандар қатарындағы заңдылықтарды сақтай отырып, түсіп қалған сандарды тауып жаз: А) 2,4,- ,1, -,5,- ә)1,3,-,-,2,-. IV.Сергіту сәті: Төрт қаз ұшып барады, Биіктен төмен қарады. Аяқ нешеу , бас нешеу? Жауабын кім табады.? III апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Қызығушылықты ояту: 1, 2, 3 Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз! «Фигуралардан жұп құрастыр.» Жұбы жоқ фигураларды боя. Сандарды салыстыр және « =» немесе « >» «<» белгілерін қой. «Қанша болса, сонша» Шаршының саны қанша болса, дөңгелектің де саны сонша болатындай суретті толықтыр. Ойын: «Салыстыр.» Салыстыру амалын орында. 5, 2, 8, 10 2, 4, 10 теңгеліктердің құрамын анықтау. 2 >1; 5 >2; 10 > 5; 8 > 7; 9 < 10; IV.Сергіту сәті: Төрт қаз ұшып барады, Биіктен төмен қарады. Аяқ нешеу , бас нешеу? Жауабын кім табады.? IV апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Қызығушылықты ояту: 1, 2, 3 Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз! Әрбір футболкаға нөмерлерді ретімен жаз. 1 санынан баста. Екінші футболканы боя. 1-ден 10-ға дейінгі сандарды сандық сәулеге ретімен орналастыр. Берілген сан нешені көрсетіп тұрса, торкөзге сонша фигура сал. «Фигураларды сана және салыстыр.» Дәптермен жұмыс: сандарды жазу, салыстыру. 10 10 10 10 6 6 6 6 5 5 5 5 IV.Сергіту сәті: VI. Қорытынды.Сұрақ-жауап арқылы тақырыпты қорытындылау. VII. Бағалау. Балаларды жеке-жеке мадақтау. Күтілетін нәтиже: Сандарды салыстырады,екі амалмен шығарылатын есепті әртүрлі әдіспен шешуді көрсетеді. Меңгереді: Сандарды салыстыруды; Игереді: Сандарды салыстыруды игереді. Біледі: Сандарды салыстыра алуды.
Документ Microsoft Office Word (3).docx

Математика

 

Сабақтың  тақырыбы:  Салыстыру. «> «<»  «=»  таңбалары 

Сабақтың мақсаты: Салыстыру.«>»,«<»,«=» таңбаларымен таныстыру.

Сабақтың  міндеттері:

Білімділік: Заттар жиынтықтары мен сандарды «>»,«<»,«=» таңбаларының көмегімен салыстыру, іскерлігін қалыптастыру.

Түзете – дамытушылық: Сандарды таңбалардың көмегімен жазуға үйрету, ойлау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелілік: Шапшаңдыққа, алғырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың   түрі:  аралас  сабақ.  

 Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, жаздыру, сұрақ-жауап,сергіту  сәті, ойын.

Көрнекі-құралдар: суреттер, кеспе  цифрлар, үлестірме  материалдар, тақта, бор.

I апта

Сабақтың  барысы:   I. Ұйымдастыру   кезеңі: қызмет алушылардың  зейінін сабаққа  аудару, оқу құралдарын  жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы).

Қызығушылықты ояту:    1, 2, 3
                                               Сынып іші тып-тыныш
                                               Жалқаулықты тастаймыз
                                               Сабақты біз бастаймыз!

III.  Жаңа  сабақ.  .

--Біз «Артық-кем»  деп аталатын бойжазу жаттығуын өткіземіз.Мұғалім тапсырманы жариялайды: «Мен бір санды айтамын,сендер айтылған саннан бірге артық (кем) санды атайсыңдар»,сосын допты балаға лақтырады. Бала жауап беріп,допты қайта лақтырады. Бойжазудан кейін мұғалім сабақтың тақырыбын жариялайды.

Жарайсыңдар, балалар! Балалар, сыныптағы парталарды орындықтарды, шкафтарды, т.б. заттарды санаймыз. Заттардың санының  көп-аздығын, тең екенін  анықтаймыз.

Мысалы:  парта-3    орындық-7     шкаф-9   тақта -1

                            3   <    7                      9   >   1

Оқулықпен жұмыс.

Сәбіз бен бұрыштың санын салыстыру.

1.Сәбіз-7,       бұрыш-3         7    >    3

2. Қызанақ пен қиярдың санын салыстыру.Қызанақ қанша болса,қияр соншама.   5  =   5,      10=10

Дәптермен жұмыс .

Фигуралардың  санын салыстырып, тиісті  түспен бояу.

Ыдыстардың  әрқайсысының өз қақпағын тауып, сызық  арқылы  қосу.

Дидактикалық ойын  «Қай қолымда көп»

Шарты: заттарды, фигураларды  тауып  салыстыру.

IV.Сергіту сәті:  Сағаттың  тіліндей  иіліп  оңға  бір

                                Сағаттың  тіліндей  иіліп  солға бір

                                Оң  аяқ,  сол  аяқ

                                Жаттығу  оңай  ақ

                                1,2,3  отырамыз  тып-тыныш

II  апта

Сабақтың  барысы:   I. Ұйымдастыру   кезеңі:  қызмет  алушылардың  зейінін  сабаққа  аудару, оқу құралдарын  жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы).

Қызығушылықты ояту:    1, 2, 3
                                               Сынып іші тып-тыныш
                                               Жалқаулықты тастаймыз
                                               Сабақты біз бастаймыз!

«Сапарға шығамыз» ойыны. Шаңғымен сырғанау

ұлдар-6 қыздар – 5 6 5 6-5 =1 /артық, кем/

тағы қандай заттарды салыстыруға болады?

қоян -2, тиін – 3 3 2 3-2 =1 /артық, кем/

Сандар қатарындағы заңдылықтарды сақтай отырып, түсіп қалған сандарды тауып жаз:

А) 2,4,- ,1, -,5,- ә)1,3,-,-,2,-.

https://ds02.infourok.ru/uploads/ex/0a1d/00074994-717d8104/img18.jpg   https://fs00.infourok.ru/images/doc/137/159371/640/img7.jpg

IV.Сергіту сәті:  Төрт қаз ұшып барады,

                                Биіктен төмен қарады.

                                Аяқ нешеу , бас нешеу?

                                Жауабын кім табады.?

III  апта

Сабақтың  барысы:   I. Ұйымдастыру   кезеңі: қызмет алушылардың  зейінін  сабаққа  аудару, оқу құралдарын  жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы). Қызығушылықты ояту:    1, 2, 3
                                               Сынып іші тып-тыныш
                                               Жалқаулықты тастаймыз
                                               Сабақты біз бастаймыз!

«Фигуралардан  жұп  құрастыр.»  Жұбы  жоқ  фигураларды  боя. Сандарды  салыстыр  және « =» немесе « >»  «<»  белгілерін  қой.

«Қанша  болса, сонша»  Шаршының  саны  қанша  болса, дөңгелектің де саны  сонша  болатындай  суретті  толықтыр.

Ойын: «Салыстыр.» Салыстыру  амалын орында.  5, 2, 8, 10

2, 4, 10 теңгеліктердің құрамын анықтау.

2 >1;  5 >2; 10 > 5; 8 > 7;  9 < 10;

IV.Сергіту сәті:  Төрт қаз ұшып барады,

                                Биіктен төмен қарады.

                                Аяқ нешеу , бас нешеу?

                                Жауабын кім табады.?

IV  апта

Сабақтың  барысы:   I. Ұйымдастыру   кезеңі: қызмет  алушылардың  зейінін  сабаққа  аудару, оқу құралдарын  жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы).  Қызығушылықты ояту:    1, 2, 3
                                               Сынып іші тып-тыныш
                                               Жалқаулықты тастаймыз
                                               Сабақты біз бастаймыз!

Әрбір  футболкаға  нөмерлерді  ретімен  жаз. 1 санынан  баста. Екінші  футболканы  боя. 1-ден  10-ға  дейінгі  сандарды  сандық  сәулеге ретімен  орналастыр. Берілген  сан  нешені  көрсетіп  тұрса, торкөзге  сонша  фигура  сал. «Фигураларды  сана  және  салыстыр.» Дәптермен  жұмыс: сандарды  жазу, салыстыру.

10  10  10  10       6  6  6  6       5  5  5  5

IV.Сергіту сәті: 

VI. Қорытынды.Сұрақ-жауап  арқылы  тақырыпты  қорытындылау.     

VII. Бағалау. Балаларды  жеке-жеке мадақтау.

Күтілетін  нәтиже: Сандарды  салыстырады,екі амалмен шығарылатын есепті әртүрлі әдіспен шешуді көрсетеді.

Меңгереді:  Сандарды  салыстыруды;

Игереді:  Сандарды  салыстыруды  игереді.

Біледі:   Сандарды  салыстыра   алуды.

 

 

 

    


 

Математика Сабақтың тақырыбы:

Математика Сабақтың тақырыбы:

Сағаттың тіліндей иіліп солға бір

Сағаттың тіліндей иіліп солға бір

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы)

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
08.05.2022