Математика пәнінің мұғаліміне көмекші құрал ретінде пайдалануына үлгі ретінде ұсынып отырмын. Осы сабақ үлгісінде қосымша таратпа тапсырмалар және де деңгейлік тапсырмалар сонымен қатар сараланған тапсырмалар үлгісіде дайын үлгіде жасалынып, дайындалған.Бұл материал өз деңгейінде жаөсы құрылып дайындалған пайдалануға өте қолайлы жұмыс.
Математика_5 сынып_Санны бөлігін және бөлігі бойынша санды табу_Сабақ жоспары.docx
Мектеп:
Күні:
Сынып: 5
Сабақтың
тақырыбы
Оқу
бағдарламасына
сілтеме
Сабақтың
мақсаты
Бағалау
критерийлері
Мұғалімнің атыжөні:
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспаған оқушылар саны:
Санның бөлігін және бөлігі бойынша санды табу
5.1.2.24
санның бөлігін табу және бөлігі бойынша санды табу ;
санның бөлігін табу және бөлігі бойынша санды табуды үйрену
Санның бөлігін анықтайды
Бөлігі бойынша санды табады
Ойлау
дағдылары
Тілдік мақсаттар Оқушылар:санның бөлігін және бөлігі бойынша санды табуға арналған мәтінді есептерді
Қолдану
Жоғары ойлау дағдылары
шығарады.
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
cанның бөлігін табу үшін ,... керек;
бөлігі бойынша санды табу үшін,....керек
Жұппен жұмыс істей білуге, ұжымдылыққа, шыдамдылыққа, жауапкершілікке,
әділдікке тәрбиелеу. Құндылықтарды дарыту сабақтағы ісәрекеттердің барлық
кезендері барысында енгізіледі.
Құндылықтарды
дамыту
Пәнаралық
байланыс
АКТ қолдану
дағдылары
Алдыңғы білім
bilimland
Жай бөлшектерді көбейту және бөлу
Сабақтың
кезеңдері
Басы
2 мин
3 мин
Жоспарланған ісшаралар
Сабақтың барысы
ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі :Оқушыларды түгендеу,оқу құралдарын
даярлату.
«Қос шеңбер » әдісі арқылы психологиялық ақуал орнату
Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.
«Ой түрткі»
Сабағымыздың ұзақтығы неше минут ? Соның
5
8 бөлігінде топтық
жұмыс жасауымыз керек.Сонда қалай ойлайсыздар топтық жұмыстың
ұзақтығы неше минут болады? «Математик
а»
5 сынып
Таратпалар
Ортасы
30 мин
Проблемалық сұрақ / 5мин/
Санның бөлігін қалай табуға болады?
Бөлігі бойынша санды қалай табуға болады?
ҚБ «Мадақтау»
1тапсырма /5мин/
Табыңыз
тің
1
2 бөлігі=
дың
1
3 бөлігі =
Дескриптор:
сурет бойынша cанның бөлігін табады
Жұптық жұмыс/10мин/
2тапсырма
а)32санының
ә)24санының
Дескриптор
1
4 бөлігіне 25санының
5
6 бөлігінен 64санының
3
5 бөлігін қосыңыз.
1
8 бөлігін азайтыңы
https://
www.supert
eacherworks
heets.com
cанның бөлігін есептейді;
қосуды / азайтуды орындайды.
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы /10мин/
3тапсырма
Тапсырма
Бөлігі бойынша санды анықтап, дұрыс жауаптың астын сызыңыз:
Жауаптары
3
4
a)
і 60
45
80
қа тең
3
5 і 90ға
b)
54
150
тең
40
95
Дескриптор:
бөлігі бойынша санды табады. Соңы
3 мин
2 мин
Кері байланыс «Суреттер сөйлейді»
Суреттер бойынша оқушылар санның бөлігін және бөлігі бойынша
санды табады
Рефлексия
Кейінгі оқу: §29 № 557
Қосымша ақпарат
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау
көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап
отырсыз?
Оқушылар бірлесе отырып жұппен жұмыс
жасайды.. Олар бір –біріне көмек көрсету арқылы
есептерді бірлесіп шығарады. Жұппен жұмыс
бойынша әр жұп шығарған есептерін басқа
жұптар алдында қорғайды және әрбір жұп
мүшесінің өзіндік рөлі болу керек. Ал баяулау
келе жатқан оқушыларға озық оқушылардың
жеткен жетістігіне жету үшін үйде толықтырулар
жасауларын сұранамын.
деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
Оқушы бірін –бірі
бағалау арқылы неге
жеткенін және неге әлі қол
жеткізу керектігін бағалап
отырады.
Әрбір оқушыны
назардар тыс қалдырмай
жеке қадірқасиетін сезіну
үшін ісәрекетіне қарай
мадақтап отырамын
Денсаулық сақтау
технологиялары:
Баланың жас ерекшелігін
ескеріп үй тапсырмасын
өлшемді етіп беремін,
сабақта интербелсенді
тақтаны ұзақ уақыт
пайдаланбаймын.
Қауіпсіздік техникасы
ережелерінің тармақтары:
Талас тудыратын мәселеде
оқушылар бірлесе жұмыс
жасау мәдениетін ұстануына,
белгілі бір тәртіптің болуына
жағдаяттар туындатамын
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін
пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда
берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған
ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен?
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені
білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
Санның бөлігін табу
Санның бөлігін табу
Санның бөлігін табу
Санның бөлігін табу
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.