Сәлем беру. Әдептілік әліппесі.
Оценка 4.7

Сәлем беру. Әдептілік әліппесі.

Оценка 4.7
Раздаточные материалы
docx
воспитательная работа
4 кл
24.11.2017
Сәлем беру. Әдептілік әліппесі.
Сабақтың тақырыбы: Сәлем беру. Әдептілік әліппесі. Сабақтың мақсаты: 1. Имандылық, әдептілік туралы балалардың санасына құя отырып, тақырыптың тәрбиелік мәнін ашу; 2. Мәнерлеп, түсініп оқу дағдыларын жетілдіріп, сөздік қорларын, тіл байлықтарын дамыта отырып, білімдерін кеңейту 3. Тәрбиелік мәні бар сөздерді саналарына қалыптастырып, үлгі-өнеге ала білуге, әдепті болуға тәрбиелеу; Сабақтың түрі: Жаңа сабақ Сабақтың әдісі: Түсіндірмелі, сұрақ-жауап, талдау, ой қозғау т.б. Көрнекілігі: Суреттер, Қосымша материалдар: мақалдар, сөзжұмбақ Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі: Балаларды сабаққа дайындау: 2. Жаңа сабақ: 1. Сюжетті суреттермен жұмыс: - Суреттерден кімдерді көріп отырмыз? Осы суреттегі балалардың қайсысы жақсы бала деп ойлайсыңдар? Неліктен? 3. Кітаппен жұмыс: - «Сәлем беру» мәтінін оқып беру. Талдау жүргізу: -Әңгіме кім жөнінде? Ол не үшін жолдама алды? -Жолға жүрер алдында ол қайда барды? Үлкен кісілер Әсемге не деді? «Бата» туралы мағлұмат беріп өту. - Яғни, балалар, сәлем беру әдептілікке жатады екен. Ал, осы әдептілік туралы Ә.Асылбеков деген ақын не дейді екен соған назар аударайық. (өлеңді шумақтап оқыту, талдау жүргізу) 4. Дәптермен жұмыс: Өлең жолдарындағы әдептілікті білдіретін жолдарды тауып, көшіріп жазу, 5. Бекіту: Сөзжұмбақ шешу: Ә д е м і Д а н а Е ң б е к қ о р П а й д а л ы і с 6. Қорытынды: «Қонақжайлылық белгісі» өлеңін оқып беру; Сұраққа жауап ала отырып, «Әдепті бала, арлы бала, Әдепсіз бала сорлы бала» мақалымен сабақты қорытындылау Бағалау:
сынып сағаты.docx
Сабақтың тақырыбы:   Сәлем беру. Әдептілік әліппесі.  Сабақтың мақсаты:   1. Имандылық, әдептілік туралы балалардың санасына құя отырып,  тақырыптың тәрбиелік мәнін ашу;                                        2.   Мәнерлеп, түсініп оқу дағдыларын жетілдіріп,  сөздік қорларын, тіл байлықтарын дамыта отырып, білімдерін кеңейту                                   3.  Тәрбиелік мәні бар сөздерді саналарына  қалыптастырып, үлгі­өнеге ала білуге, әдепті болуға тәрбиелеу; Сабақтың түрі:  Жаңа сабақ Сабақтың әдісі:  Түсіндірмелі, сұрақ­жауап, талдау, ой қозғау т.б. Көрнекілігі:  Суреттер,  Қосымша материалдар: мақалдар, сөзжұмбақ  Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі: Балаларды сабаққа дайындау: 2. Жаңа сабақ: 1. Сюжетті суреттермен жұмыс:   ­ Суреттерден кімдерді көріп отырмыз? Осы суреттегі балалардың қайсысы  жақсы бала деп ойлайсыңдар? Неліктен? 3. Кітаппен жұмыс: ­ «Сәлем беру» мәтінін оқып беру. Талдау жүргізу: ­Әңгіме кім жөнінде? Ол не үшін жолдама алды?  ­Жолға жүрер алдында ол қайда барды? Үлкен кісілер Әсемге не деді?  «Бата» туралы мағлұмат беріп өту.  ­ Яғни, балалар, сәлем беру әдептілікке жатады екен. Ал, осы әдептілік  туралы Ә.Асылбеков деген ақын не дейді екен соған назар аударайық. (өлеңді шумақтап оқыту, талдау жүргізу) 4. Дәптермен жұмыс: Өлең жолдарындағы әдептілікті білдіретін жолдарды тауып, көшіріп жазу, Сөзжұмбақ шешу:  5. Бекіту: Ә д е м і Д а Е ң П а н б й д а а е к қ о р л ы і с  «Қонақжайлылық белгісі» өлеңін оқып беру; 6. Қорытынды: Сұраққа жауап ала отырып, «Әдепті бала, арлы бала, Әдепсіз бала сорлы  бала» мақалымен сабақты қорытындылау Бағалау:

Сәлем беру. Әдептілік әліппесі.

Сәлем беру. Әдептілік әліппесі.

Сәлем беру. Әдептілік әліппесі.

Сәлем беру. Әдептілік әліппесі.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.11.2017