"Сравнение двухзначных чисел"
Оценка 4.7

"Сравнение двухзначных чисел"

Оценка 4.7
Разработки уроков
docx
математика +1
Взрослым
23.06.2019
"Сравнение  двухзначных  чисел"
Математика Сабақтың тақырыбы: Салыстыру. (екі таңбалы сандар) Сабақтың мақсаты: • Екі таңбалы сандарды оқу, жазу, салыстыру. • Екі таңбалы сандарды салыстыру дағдысын қалыптастыру. • Сандарды таңбалардың көмегімен жазуға үйрету.Балалардың ойлау қабілеттерін дамыту. Шапшаңдыққа, алғырлыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: аралас сабақ. Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, жаздыру, сұрақ-жауап,сергіту сәті, ойын. Көрнекі-құралдар: суреттер, кеспе цифрлар, үлестірмелі материалдар, тақта, бор. I апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: Балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Сәлемдесу (балалармен бірге) Сәлемдесейік иіліп, Жылы жүзбен жымиып Қызыға мол сабақта Ойнайық та күлейік III. Жаңа сабақ. . --Біз «Артық-кем» деп аталатын бойжазу жаттығуын өткіземіз.Мұғалім тапсырманы жариялайды: «Мен бір санды айтамын,сендер айтылған саннан бірге артық (кем) санды атайсыңдар»,сосын допты балаға лақтырады. Бала жауап беріп,допты қайта лақтырады. Бойжазудан кейін мұғалім сабақтың тақырыбын жариялайды. Жарайсыңдар, балалар! Балалар, сыныптағы парталарды орындықтарды, шкафтарды, т.б. заттарды санаймыз. Заттардың санының көп-аздығын, тең екенін анықтаймыз. Мысалы: парта-25 орындық-14 шкаф-20 тақта -15 25 > 14 20 > 15 Оқулықпен жұмыс. -Суретте неше жолақша бар -Әр жолақша неше шаршыдан құрастырылған -Он шаршыдан -Дұрыс -Жасыл жолақша нешеу (1 ондық) -Көк шаршылар нешеу (6) -Барлығы неше шаршы бар (16) Бұл былай жазылады (тақтада көрсету) Бұл да екі таңбалы сан. Дәптермен жұыс . a) Фигуралардың санын салыстырып, тиісті түспен бояу. b) Ыдыстардың әрқайсысының өз қақпағын тауып, сызық арқылы қосу. Дидактикалық ойын «Қай қолымда көп» IV.Сергіту сәті: Сағаттың тіліндей иіліп оңға бір Сағаттың тіліндей иіліп солға бір Оң аяқ, сол аяқ Жаттығу оңай ақ 1,2,3 отырамыз тып-тыныш II апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: Балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Қызығушылықты ояту: 1, 2, 3 Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз! «Сапарға шығамыз» ойыны. Шаңғымен сырғанау ұлдар- 16 қыздар – 15 16 > 15 тағы қандай заттарды салыстыруға болады? қоян -22, тиін – 35 22 < 35 /артық, кем/ Сандар қатарындағы заңдылықтарды сақтай отырып, түсіп қалған сандарды тауып жаз: А) 2,4,- ,1, -,5,- ә)1,3,-,-,2,-. IV.Сергіту сәті. III апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: Балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). «Фигуралардан жұп құрастыр.» Жұбы жоқ фигураларды боя. Сандарды салыстыр және « =» немесе « >» «<» белгілерін қой. «Қанша болса, сонша» Шаршының саны қанша болса, дөңгелектің де саны сонша болатындай суретті толықтыр. Ойын: « Салыстыр.» Салыстыру амалын орында. 15, 32, 45, 30 32, 50, 10 теңгеліктердің құрамын анықтау. 32 >10; 35 >30; 10 > 5; 18 > 8; 19 < 30; IV.Сергіту сәті. IV апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: Балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Қызығушылықты ояту: 1, 2, 3 Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз! Әрбір футболкаға нөмерлерді ретімен жаз. 20 санынан баста. Екінші футболканы боя. 20-дан 30-ға дейінгі сандарды сандық сәулеге ретімен орналастыр. Берілген сан нешені көрсетіп тұрса, торкөзге сонша фигура сал. «Фигураларды сана және салыстыр.» Дәптермен жұмыс: екі таңбалы сандарды жазу. 14 14 14 14 16 16 16 16 25 25 25 25 VI. Қорытынды. Сұрақ-жауап арқылы тақырыпты қорытындылау. VII. Бағалау. Балаларды жеке-жеке мадақтау.
Математика.docx
Математика           Сабақтың  тақырыбы:  Салыстыру. (екі  таңбалы  сандар)  Сабақтың  мақсаты:   Екі  таңбалы  сандарды оқу,  жазу,  салыстыру.   Екі  таңбалы  сандарды салыстыру  дағдысын  қалыптастыру.  Сандарды  таңбалардың  көмегімен  жазуға  үйрету.Балалардың   ойлау  қабілеттерін дамыту. Шапшаңдыққа, алғырлыққа тәрбиелеу. Сабақтың   түрі:  аралас  сабақ.     Әдіс­тәсілдері: түсіндіру, жаздыру, сұрақ­жауап,сергіту  сәті, ойын. Көрнекі­құралдар: суреттер, кеспе  цифрлар, үлестірмелі  материалдар, тақта, бор. I апта Сабақтың  барысы:   I. Ұйымдастыру   кезеңі:   Балалардың  зейінін  сабаққа  аудару,  оқу құралдарын  жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы). Сәлемдесу (балалармен бірге)                      Сәлемдесейік  иіліп,                      Жылы  жүзбен  жымиып                      Қызыға  мол  сабақта                      Ойнайық  та  күлейік III.  Жаңа  сабақ.  . ­­Біз «Артық­кем»  деп аталатын бойжазу жаттығуын өткіземіз.Мұғалім тапсырманы  жариялайды: «Мен бір санды айтамын,сендер айтылған саннан бірге артық (кем) санды  атайсыңдар»,сосын допты балаға лақтырады. Бала жауап беріп,допты қайта лақтырады.  Бойжазудан кейін мұғалім сабақтың тақырыбын жариялайды. Жарайсыңдар, балалар! Балалар, сыныптағы парталарды орындықтарды, шкафтарды, т.б.  заттарды санаймыз. Заттардың санының  көп­аздығын, тең екенін  анықтаймыз. Мысалы:  парта­25    орындық­14     шкаф­20   тақта ­15                             25   >    14                      20   >   15 Оқулықпен жұмыс. ­Суретте  неше  жолақша  бар ­Әр  жолақша  неше  шаршыдан  құрастырылған ­Он  шаршыдан ­Дұрыс  ­Жасыл  жолақша  нешеу  (1  ондық) ­Көк  шаршылар  нешеу  (6) ­Барлығы  неше  шаршы  бар (16)  Бұл  былай  жазылады (тақтада  көрсету)  Бұл  да  екі   таңбалы  сан.  Дәптермен жұыс . a Фигуралардың  санын салыстырып, тиісті  түспен бояу. b Ыдыстардың  әрқайсысының өз қақпағын тауып, сызық  арқылы  қосу. Дидактикалық ойын  «Қай қолымда көп» IV.Сергіту сәті:   Сағаттың  тіліндей  иіліп  оңға  бір                                  Сағаттың  тіліндей  иіліп  солға бір                                  Оң  аяқ,  сол  аяқ                                  Жаттығу  оңай  ақ                                  1,2,3  отырамыз  тып­тыныш II  апта Сабақтың  барысы:   I. Ұйымдастыру   кезеңі:   Балалардың  зейінін  сабаққа  аудару,  оқу құралдарын  жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы). Қызығушылықты ояту:    1, 2, 3                                                Сынып іші тып­тыныш                                                Жалқаулықты тастаймыз                                                Сабақты біз бастаймыз! «Сапарға шығамыз» ойыны. Шаңғымен сырғанау ұлдар­ 16   қыздар – 15          16  >  15 тағы қандай заттарды салыстыруға болады? қоян ­22,  тиін – 35             22  <  35   /артық, кем/ Сандар қатарындағы заңдылықтарды сақтай отырып, түсіп қалған сандарды тауып жаз: А) 2,4,­ ,1, ­,5,­ ә)1,3,­,­,2,­.        IV.Сергіту сәті. III  апта Сабақтың  барысы:   I. Ұйымдастыру   кезеңі:   Балалардың  зейінін  сабаққа аудару,  оқу құралдарын  жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы).  «Фигуралардан  жұп  құрастыр.»  Жұбы  жоқ  фигураларды  боя. Сандарды  салыстыр   және « =» немесе « >»  «<»  белгілерін  қой. «Қанша  болса, сонша»  Шаршының  саны  қанша  болса, дөңгелектің де саны  сонша   болатындай  суретті  толықтыр.  Ойын: « Салыстыр.» Салыстыру  амалын орында.  15, 32, 45, 30 32, 50, 10 теңгеліктердің құрамын анықтау. 32 >10;  35 >30; 10 > 5; 18 > 8;  19 < 30; IV.Сергіту сәті. IV  апта Сабақтың  барысы:   I. Ұйымдастыру   кезеңі:   Балалардың  зейінін  сабаққа  аудару,  оқу құралдарын  жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы). Қызығушылықты ояту:    1, 2, 3                                                Сынып іші тып­тыныш                                                Жалқаулықты тастаймыз                                                Сабақты біз бастаймыз! Әрбір  футболкаға  нөмерлерді  ретімен  жаз. 20 санынан  баста. Екінші  футболканы  боя. 20­дан  30­ға  дейінгі  сандарды  сандық  сәулеге ретімен  орналастыр. Берілген  сан  нешені  көрсетіп  тұрса, торкөзге  сонша  фигура  сал. «Фигураларды  сана  және  салыстыр.» Дәптермен  жұмыс: екі  таңбалы  сандарды  жазу. 14  14  14  14 16  16  16  16 25  25  25  25 VI. Қорытынды. Сұрақ­жауап  арқылы  тақырыпты  қорытындылау.      VII. Бағалау.  Балаларды  жеке­жеке мадақтау.

"Сравнение двухзначных чисел"

"Сравнение  двухзначных  чисел"

"Сравнение двухзначных чисел"

"Сравнение  двухзначных  чисел"

"Сравнение двухзначных чисел"

"Сравнение  двухзначных  чисел"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
23.06.2019