Қысқа мерзімді жоспар
Информатика пәні мұғалімі
Сыныбы: 6
Мерзімі:
Уақыты:
Пәні: информатика
Тақырыбы: Ақпаратты сығу, мұрағаттау программалары.
Мақсаты: Ақпараттарды мұрағаттау бағдарламалардың түрлері мен олармен жұмыс істеу туралы білім беру.
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті. |
Оқушының іс-әрекеті. |
Ресурстар |
3 минут |
1. Кіріспе. 2. Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Стикердің түстері арқылы 2 топқа топтастыру. |
Мұғаліммен сәлемдесу . «Күзет» тренингін ойнайды. 1 топ оқушылары орындыққа отырады, 2 топ оқушылары орындыққа отырған оқушыларды күзетеді. Бос орындықта тұрған оқушы мимика арқылы оқушыларды өзіне шақырады. Стикердің түстері арқылы 2 топқа бөлінеді. |
стикер. |
7 минут |
Үй тапсырмасын пысықтау. «Кім жылдам» ойынының сұрақтары. 1. Вирус дегеніміз не? 2. Вирус қайдан пайда болады? 3. Вирусқа қарсы программаларды не деп атаймыз? 4. Детектор программалардың қызметі ? 5. Ревизор программалардың қызметі? Тест тапсырмаларын компьютерде орнатылған My TestX көмегімен орындату. |
Сұрақтарға оқушылар жауап береді.
My TestX бағдарламасы арқылы компьютер көмегімен тест сұрақтарына жауап береді. |
А4 қағаз
Компьютер |
5 минут
12 минут
5 минут
6 минут
|
Негізгі бөлім. Сабақтың мақсатын түсіндіремін. Презентация арқылы беттердің параметрлері, жиек, алдын ала қарау, құжатты баспадан шығару туралы слайдты көрсетемін.
Әр топқа ДЖИКСО әдісі арқылы жаңа сабақтың материалдарын үлестіремін.
Жаңа тақырып бойынша оқушылар келесі топқа сұрақтар дайындау керек
Топты бағалауға нұсқау беру.
Жаңа сабақты бекіту: Компьютерде жекелей практикалық тапсырма беру. |
Оқушылар презентация арқылы материалды көріп бүгінгі тақырыптың мән-мағанасын өздері ашып береді.
Әр топ берілген тапсырманы оқушы өзіндік жұмыс жасап, жұпта ой бөлісіп, топта талқылап, ұжымға жариялайды. Бір топ келесі топқа сұрақ қояды
Топтық бағалау фигуралар арқылы.
Ақпараттарды сығу программалары көмегімен ақпаратты мұрағаттауды компьютерде үйренеді. |
Слайд
Оқулық
Флипчарт, маркер
Фигуралар
компьютер |
5 минут
2 минут . |
Қорытынды «Детальдарын қосу» әдісін қолданамын. Мынадай сөйлемдерді ұсынамын: 1-топқа: «Детектор программалар- ...». 2-топқа: «Реквизитор программалар-...».
Топты бағалауға нұсқау беру. БББ стратегиясы бойынша оқушыларға түсінгендерін стикерге жазуларына нұсқау беремін.
Үйге тапсырма: Ақпаратты сығу, мұрағаттау программалары.
Жиынтық бағаны өзім шығарамын. |
Топпен ақылдасып маңызды сөздерді қосып, сөйлемді кеңейтеді
топтық бағалау.(смайлигтер.) Білемін,Білгім келеді,Білдім деп стикерге жазып тақтаға жапсырады.
Үй тапсырмасын беліглеп алады. Топ басшылары бағалау парағын әкеліп береді. |
Слайд
смайликтер Стикер.
Бағалау парағы. |
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.