Тақырыбы: Сызықтарды параллель жүргізу.
мақсаты:
а) білімділік: оқушыларға дәптерге сызықтарды параллель жазуға үйрету.
ә) дамытушылық: Жазу құралдарын еркін ұстай білу дағдысын дамыту.
б) тәрбиелік: әдемі,дұрыс,таза жазуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: кіріспе сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру,әңгімелеу, бекіту.
Сабақтың көрнекілігі: дәптер,жазу үлгілері.
Сабақтың формалары: сынып ұжымымен жүмыс жүргізу.
Сабақтың типтері: үйымдастыру кезеңі, жаңа сабақты түсіндіру, бекіту.
Пәнаралық б/с:математикаБатыс Қазақстан облысы
Теректі ауданы
Айтиев селосы
Айтиев бастауыш мектебі
Мұғалім:Танатарова Шолпан Каратаевна
Сынып:2
Факультатив 2 сынып
Тақырыбы: Сызықтарды параллель жүргізу.
мақсаты:
а) білімділік: оқушыларға дәптерге сызықтарды параллель жазуға үйрету.
ә) дамытушылық: Жазу құралдарын еркін ұстай білу дағдысын дамыту.
б) тәрбиелік: әдемі,дұрыс,таза жазуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: кіріспе сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру,әңгімелеу, бекіту.
Сабақтың көрнекілігі: дәптер,жазу үлгілері.
Сабақтың формалары: сынып ұжымымен жүмыс жүргізу.
Сабақтың типтері: үйымдастыру кезеңі, жаңа сабақты түсіндіру, бекіту.
Пәнаралық б/с:математика
Сабақтың барысы:
1) ¥йымдастыру кезеңі.
а) Оқушылармен сәлемдесу.
ә)Психологиялық дайындық.
Қуанамын мен де, (өзін көрсетеді)
Қуанасың сен де, (жанындағы досын көрсетеді)
Қуанайық, достапрым, (Бір-бірінің қолдарын ұстайды)
Арайлап атқан күнге? (Қолдарын жоғары көтереді)
2) -Өткен сабақта біз не істедік?
- дәптерге оңға қарай біркелкі көлбеу жазуға үйрендік.
-Қандай қателіктер болды?
ІІІ. Жаңа тақырыпты түсіндіру:
-Балалар,бүгінгі сабағымызда біз дәптердегі негізгі сызықтарды пайдаланып,оңға қарай сызықтарды параллель жүргізуге үйренеміз. /көрсету/
Жазу кезінде жазу парағы оқушы білегінің астында жазу қоры көбейген сайын төменнен жоғары қарай жылжып отырылуы керек. Осыған байланысты жазу парағының алдыңғы жағында оқу құралдары қойылмауы тиіс. Яғни сабаққа қатысты оқу құралдары оң жақтағы оқушы үшін партаның оң жақ жоғарғы бұрышында, сол жақтағы оқушы үшін сол жақ бұрышта қойылуы тиіс.
-Жазғанда бізге ненін көмегі керек?( қаламсап, қарындаш, бор) Бұл заттардың қолдануылу жолдарын білу міндеттіміз.
Ережесі:
1. Жазудың құралдарын пайдалана білу;
2. Дәптердің дұрыс орналасуы;
3. Дұрыс отыра білу;
4. Қолдың дұрыс қозғалысы;
Дұрыс жазу үшін:
1. Үлгі мен жазудың нәтижесін салыстыра білу;
2. Сызықтар арасында және бір сызықта жаза білу;
3. Жазудың басталуы және бір жолды дұрыс толтыра білу;
4. Жазудың бағытының дұрыстығы;
5.Элементтер арасындағы арақашықтық сақталу керек.
Параллель сызықтарды жүргізу:Түсіндіру,көрсету.
1. Сызықтардың біркелкі көлбеу болуы
3. Сызықтардың биіктігі біркелкі болуы
Дәптермен жұмыс. Параллель сызықтар
«Санамақ»ойыны.
ІV.Бекіту.
VI. Мадақтау.
Сызықтарды параллель жүргізу..docx
Батыс Қазақстан облысы
Теректі ауданы
Айтиев селосы
Айтиев бастауыш мектебі
Мұғалім:Танатарова Шолпан Каратаевна
Сынып:1
Факультатив 1 сынып
Тақырыбы: Сызықтарды параллель жүргізу.
мақсаты:
а) білімділік: оқушыларға дәптерге сызықтарды параллель жазуға үйрету.
ә) дамытушылық: Жазу құралдарын еркін ұстай білу дағдысын дамыту.
б) тәрбиелік: әдемі,дұрыс,таза жазуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: кіріспе сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру,әңгімелеу, бекіту.
Сабақтың көрнекілігі: дәптер,жазу үлгілері.
Сабақтың формалары: сынып ұжымымен жүмыс жүргізу.
Сабақтың типтері: үйымдастыру кезеңі, жаңа сабақты түсіндіру, бекіту.
Пәнаралық б/с:математика
Сабақтың барысы:
1) ¥йымдастыру кезеңі.
а) Оқушылармен сәлемдесу.
ә)Психологиялық дайындық.
Қуанамын мен де, (өзін көрсетеді)
Қуанасың сен де, (жанындағы досын көрсетеді)
Қуанайық, достапрым, (Бірбірінің қолдарын ұстайды)
Арайлап атқан күнге? (Қолдарын жоғары көтереді)
2) Өткен сабақта біз не істедік?
дәптерге оңға қарай біркелкі көлбеу жазуға үйрендік.
Қандай қателіктер болды?
ІІІ. Жаңа тақырыпты түсіндіру:
Балалар,бүгінгі сабағымызда біз дәптердегі негізгі сызықтарды пайдаланып,оңға қарай
сызықтарды параллель жүргізуге үйренеміз. /көрсету/
Жазу кезінде жазу парағы оқушы білегінің астында жазу қоры көбейген сайын төменнен
жоғары қарай жылжып отырылуы керек. Осыған байланысты жазу парағының алдыңғы
жағында оқу құралдары қойылмауы тиіс. Яғни сабаққа қатысты оқу құралдары оң жақтағы
оқушы үшін партаның оң жақ жоғарғы бұрышында, сол жақтағы оқушы үшін сол жақ
бұрышта қойылуы тиіс.
Жазғанда бізге ненін көмегі керек?( қаламсап, қарындаш, бор) Бұл заттардың қолдануылу
жолдарын білу міндеттіміз.
Ережесі:
1. Жазудың құралдарын пайдалана білу;
2. Дәптердің дұрыс орналасуы;
3. Дұрыс отыра білу;
4. Қолдың дұрыс қозғалысы;
Дұрыс жазу үшін:
1. Үлгі мен жазудың нәтижесін салыстыра білу;
2. Сызықтар арасында және бір сызықта жаза білу; 3. Жазудың басталуы және бір жолды дұрыс толтыра білу;
4. Жазудың бағытының дұрыстығы;
5.Элементтер арасындағы арақашықтық сақталу керек.
Параллель сызықтарды жүргізу:Түсіндіру,көрсету.
1. Сызықтардың біркелкі көлбеу болуы
3. Сызықтардың биіктігі біркелкі болуы
Дәптермен жұмыс. Параллель сызықтар
«Санамақ»ойыны.
ІV.Бекіту.
VI. Мадақтау.
Тақырыбы: Сызықтарды параллель жүргізу.
Тақырыбы: Сызықтарды параллель жүргізу.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.