Сабақтың мақсаты
Білімділік: Оқушылардың теориялық білімдерін практикамен ұштастыра отырып, өтілген тақырып бойынша есептерді шығаруға, жұмыс істеу дағдылаын дамыту.
Дамытушылық:Ойын элементтерін пайдаланып, балалардың іскерлік қабілеттерін арттыру, тез әрі шапшаң қимылдауға баулу.
Тәрбиелік: оқушылардың жауапкершілік сезімін арттыру, еңбектенуге тәрбиелеу.
1. Ұйымдастыру кезеңі. 2. Бақылау сұрақтары.3. “Пирамида шыңы” Есептер шығару кезеңі .4. “Қателер қалашығы”5. “Қызықты сандар” 6. Сабақты қорытындылау.
Рефлексия 7. Бағалау.8. Үйге тапсырма.
Үш бұрыш дегеніміз не? Қалай жазылады?
Үшбұрыштың түрлерін ата?
Үшбұрыштың биссектрисасы деген не?
Үшбұрыштың медианасы деген не?
Үшбұрыштың тамаша нүктелері дегеніміз не?
Үшбұрыштың бірінші белгісін ата.
Үшбұрыштың екінші белгісін ата.
Үшбұрыштың үшінші белгісін ата.
Үшбұрыштың биіктігі деген не?
Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы неше градиус?
Бақылау сұрақтары.
Теңбүйірлі үшбұрыштың периметрі
20,6 см, ал оның табаны 10 см болса, бүйір қабырғасын тап.
Бер: АВС Шешуі:
р= 20,6 см АВ+ВС+АС=р=20,6см
АС=10 см 2АС= 20,6см-10см
2АС=10,6см
СА=ВС=? АС=10,6см/2
АС=5,3см
Ж/бы: 5,3см
А
В
С
АВС үшбұрышының медианасы ВД. ВД=2,5см. ВД медианасы АС қабырғасының жартысына тең. АВ=3см. Периметрін тап.
А
В
С
Д
АВС үшбұрышының медианасы ВД. ВД=2,5см. ВД медианасы АС қабырғасының жартысына тең. АВ=3см. Периметрін тап.
А
В
С
Д
Берілгені: АВС Шешуі:
ВД=2,5см р=АВ+ВС+АС
АВ=3 см АВ=3 см, ВС=3 см,
АС=2*ВД АС=2*ВД= 2*2,5=5
Т/к р=? Р=3+3+5=11см
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.